Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Disa te pathena te zemres suaj ne dashuri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Adelina

avatar

Numri i postimeve : 47
Registration date : 08/12/2010
Age : 34
Location : Los Angeles

MesazhTitulli: Disa te pathena te zemres suaj ne dashuri   09.12.10 23:40


Dashurianuk shnderron vetem boten e ndjenjave dhe ate shpirterore tek njeriu,por sjell ndryshime te rendesishme edhe ne trupin e tij.•Shqetesimi dhe ankthi ndikojne ne qarkullimin e gjakut, ne funksionimine gjendrave, gjithe sistemin nervor, por me teper ngarkojne zemren.• Zemra e njeriut pamend gjendet ne gojen e tij, kurse e te mencurit, ne zemren e tij.•Nese ne zemren tende nuk ka vend per ndjenjat e dashurise dhedhembshurise per te afermin tend, atehere sigurisht vuan nga ‘semundjame e keqe e zemres’.•Qe te pergjoje dikush ate qe thote zemra e tij, nuk eshte e lehte. Qete zbuloje se kush eshte ne te vertete, nuk eshte e lehte. Duhet shumepune dhe kembengulje qe te njohe njeriu se kush eshte dhe se c’farekerkon ne te vertete.• Burgu me i keq, eshte zemra e mbyllur.• Ne nje zemer te mbushur ka vend per te gjithe. Zemra boshe nuk nxe asnje.• Mirenjohja eshte kujtesa e zemres.• Pasuria dhe varferia, gjithashtu ashpersojne zemren e njeriut.• Te kesh mendje te forte dhe zemer te bute.• Buzeqeshja eshte celesi qe hap cdo zemer njerezore.•Nese nis diten tende me dashuri ne zemer, me paqe dhe te vertete nemendjen tende, nuk do te dalesh vetem ti i fituar. Do te bekohen tegjithe ata me te cilet do te kesh kontakt gjate dites.•Te mos humbim moralin tone ndersa bejme mire, sepse nese nuk do tehumbim kurajon deri ne fund, do te korrim ne kohen e duhur. • Ata qe nuk mesuan te qajne dhe te dhembin me zemren e tyre, nuk dine as te qeshin.• Burre i pjekur eshte ai i cili arrin te fitoje zemren e femijes se tij.• Nje zemer plot gezim eshte padyshim rezultat i nje zemre ne te cilen digjet flaka e dashurise.• Zemra qe do, mbetet gjithmone e re• “Na meso, pra, te numerojme ditet tona per te pasur nje zemer te urte.”- Psalmi 90:12• Kur mungon zemra e pasur, pasuria materiale ngjan tmerresisht e varfer!• Dy gjera jane te keqija per zemren: ngjitja e shpejte e shkalleve dhe pakujdesia jote te zhgenjesh ata qe te rrethojne.• Deshperimi udheheq njeriun ne vetekontroll, rrit mirekuptimin dhe dhembshurine e tij dhe zbut zemren e tij.• Lumturia gjendet ne zemer dhe jo ne rrethanat.• Mendja mund harroje dikur, por zemra. Asnjehere.• Nje zemer e mire dhe e sjellshme eshte burim gezimi dhe rreth saj celin buzeqeshje.• Kur krijoj dicka me zemer, ajo ngjan e mrrekullueshme. Por kur thjesht vendos mendjen, rezultati eshte i varfer.• Zemra e nenes. eshte shkolla e femijes se vogel.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://erotika.ucoz.com
 
Disa te pathena te zemres suaj ne dashuri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs