Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Thashetheme

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Thashetheme   11.08.08 17:03

NJE KOHE TE GJATE QARKULLOJNE THASHETHEME SE GENTA I KA DHENE MILOTIT NJE BOMBE TE MADHE DUKE QENE E LIDHUR ME TEPER SE NJE BASHKEPUNIM MUZIKOR ME BLERON!
Para do kohe ne forumin Vendlindja, qe eshte prone e AlbaNuri-it dhe Dashuria, u hape nje thashetheme se Genta dhe Blero kane filluar nje lidhje te re. Ashtu paten shkruar edhe disa gazeta ne Tirane. Kurse nje vizitore anonim i yni nga Gjakova, qe u thirrte se eshte shok i ngusht i Milotit, shkruante per problemet e Milotit me Genten. Ai thoshte se “ndarje e ketyre dyve eshte definitive per shkak te ambicieve te reja ne karriere te Genta Ismailit.”

Nje variant tjeter na ka ardhur nga disa visitore qe jane adherues te fleket te Gentes. Ata thone se “Miloti e ka tradhetuar Genten disa here duke qene ne shoqeri me femra tjera, pasi edhe vet Milotit me teper i pelqen te jete i lire dhe te mos shihet ne shoqerim me genten per cdo dite”.

Ndarjet jane normale, sidomos kur dy te rinje, sikur Genta dhe Miloti, lidhjen e tyre nuk e kane kurorizuar me martese apo te shpallin diten e madhe te darsmes se madhe. Perkunder ketyre thashethemeve, popullariteti i Gentes mbetet TOP dhe kerkohet jashtezakonisht shume ne internet. Kurse shoqerimi i saj me Bleron ngjalle vetem koriozitet te adheruesit meshkuj te femres qe parapelqejne vetveten te jene ne poziten e Milotit apo te Bleros.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Thashetheme Top Chanel   11.08.08 17:05

Top Channel ka filluar transmetimin e njė prej spektakleve mė tė njohur nė botė tė natyrės “reality show”. “Big brother”, ose “Vėllai i madh” ka mbledhur 14 tė rinj dhe i ka vėnė nė njė sfidė tė njohur televizive.
14 tė rinj qė bashkėjetojnė tė fokusuar nga kamerat gjatė 24 orėve dhe qė duhet t’ua mbushin mendjen njėri tjetrit si dhe publikut qė i sheh nė ēdo moment, qė secili prej tyre ėshtė mė i miri. Njė lojė sa diplomatike, aq edhe e drejtpėrdrejtė. Siē ėshtė vetė jeta.
“Big Brother”, reality show mė i dashur i ekraneve, pas 8 vitesh suksesi tė prezencės sė tij, si fenomen i suksesshėm televiziv nė shumė prej vendeve tė botės, vjen edhe nė Tiranė. Ka marrė pėrsipėr ta realizojė televizoni Top Channel, ndėrkohė qė pikėsėpari ky televizion ka blerė tė drejtėn e prodhimit nga kompania gjigante “Endemol”, e cila ishte e para qė e prodhoi dhe liēensoi njė program tė tillė. Ndėrkohė qė ky format nuk ėshtė aspak i panjohur pėr publikun shqiptar, pasi prej vitesh ai ndjek plot kėrshėri pėrmes kanaleve italiane, vėllain tjetėr “Grande fratello”, por qė tani nuk ka pse ta bėjė mė, pasi njė spektakėl i vėrtetė, ambicioz, madhėshtor dhe plot pretendime, i dhurohet pėrmes ekranit tė Top Channel, publikut shqiptar.
Janė 14 konkurrentė tė cilėt tashmė janė mbyllur brenda “shtėpisė” sė tyre mė tė re, tė panjohur mė parė njėri me tjetrin, por qė u duhet tė pėrballojnė mbijetesėn dhe mbi tė gjitha secili synon tė dalė fitues i shumės 50 mijė euro. Programi i ėshtė besuar prezantueses Arbana Osmani, e cila pas njė eksperience shumė vjeēare nė radio, apo drejtimit tė Top Fest, tani krejt e vetme duhet tė pėrballė sfidėn mė tė madhe tė karrierės: tė moderojė 14 bashkėmoshatarėt e saj, tė mbyllur nė shtėpinė e “Big Brother”. Organizatorėt premtojnė tė sjellin njė spektakėl madhėshtor dhe fillimi duket i tillė. Ambientet e jetesės, hapėsirat qė kanė nė dispozicion, kushtet teknike tė transmetimit, tė gjitha shkojnė konform kėrkesave tė “Endemol”. Ndėrkaq nuk na ngelet gjė tjetėr vetėm tė presim qė tė njohim mė mirė personazhet e shtėpisė qė nė pak ditė do tė bėhen shumė tė famshėm dhe do tė orientojnė bisedat tona tė ēdo dite.
Organizatorėt kanė premtuar se janė pėrpjekur tė jenė sa mė gjithėpėrfshirės nė pėrzgjedhjen e konkurrentėve. Ky me sa kuptohet ka qenė kriteri i ndjekur prej tyre. Nėse ky kriter ka funksionuar ne na ngelet vetėm tė shohim fytyrėn e vėrtetė tė tė rinjve shqiptare dhe tė kuptojmė mė mirė mėnyrėn se si mekanizmi i tyre funksionon. Asgjė mė shumė se ky “reality show” televiziv nuk mund ta bėjė kėtė. Njerėz tė fokusuar nga kamerat dhe sjellje qė nuk urojmė tė bėhen tė rrezikshme.
Shoqėria shqiptare nuk ėshtė ende ajo shoqėri e hapur dhe pa komplekse, e cila tė pranojė tė “zhvishet” para kamerave pa problem. Njerėzit vijojnė tė jenė tė dyzuar dhe nuk kanė arritur ta ēlirojnė veten. Megjithatė organizatorėt thonė se 2500 konkurrentė janė paraqitur nė garė, nga ku kanė arritur tė fitojnė vetėm 14.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
ViRuS
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 10
Registration date : 10/08/2008
Age : 30
Location : C:\WINDOWS\system32

MesazhTitulli: Re: Thashetheme   12.08.08 6:17

obobobobo kush po tregon thashethemet,vete thashethemexhiu :P mos e besoni kte WebMaster se esht bo si ato plakat e kqija Smile
pse thu qe un jam qeros,mos i mashtro gocat Smile lol
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.YouGoDe.Tk
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Thashetheme   12.08.08 8:17

hahahahah o qeros kush eshte plak une un nuk mashtroj po ti i more ne qafe gocat duke i mashtru:P hahaha thashethemexhi ti:P lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
ViRuS
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 10
Registration date : 10/08/2008
Age : 30
Location : C:\WINDOWS\system32

MesazhTitulli: Re: Thashetheme   13.08.08 2:14

epo mire se duhet pak taktike mashtrimi se perndryshe ske ku shkon Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.YouGoDe.Tk
Suzana Tomic
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 31
Registration date : 06/08/2008
Age : 33
Location : Rijeka, Croatia

MesazhTitulli: Re: Thashetheme   15.08.08 0:41

Kujdes, mos i beni temat chit-chat ju te dy. Do me duhet t'ju fshij mesazhet. WebMaster, po a s'u be Big Brother-i? :roll: :roll:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.ForumiVirtual.Net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Thashetheme   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Thashetheme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Thashetheme-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | Society and Culture | Celebrity, star | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com