Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 10 momentet e 2010-ės nė muzikė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: 10 momentet e 2010-ės nė muzikė   16.12.10 22:36

Dasmat shtatzėna
Dasmat dhe shtatzėnia kėtė vit duket se ishin nė modė. Tė gjithė u
martuan e tė gjithė mbetėn shtatzėnė. Fillimisht, gjithēka duket se nisi
me Tunėn, e cila u martua nė Kosovė, e mė pas Blero lajmėroi pėr
lindjen e vajzės sė tij, Mihrije Braha foli pėr adoptim, Gerta Heta
ėshtė shtatzėnė e u martua, Dafina Zeqiri u fejua, po ashtu dhe Teuta
Kurti, Elsa Lila ėshtė pesė muajsh, Arta Bajrami lindi, ndėrsa Ledina
Ēelo pas njė sesioni fotografik superhot tregoi se pret fėmijė. Urime
dhe jetė sa mė tė gjatė e sa mė tė lumtur tė gjithėve!

Zėnkat
Pėrfundimisht aty ku ka VIP do tė ketė dhe ēmim, e po pati ēmime do
tė ketė jo zėnka, por shpėrthime. Genta Ismajli ka qenė mė e zhgėnjyera e
kėtij viti. Kudo ku shkon Genta duket sikur ia bėjnė me hile. Nuk i
dhanė fitoren tek “Dancing With The Stars” e as tek gara e seleksionimit
tė Zvicrės pėr Eurovison dhe Genta ia bėri tė gjithėve tė qartė se
humbja nuk ėshtė pėr tė, por diēka nuk shkon me juritė. Nuk dinė
matematikė ata! E nėse nuk ju besohet, pyesni Lindėn, pasi shpalli
fituesen e “Kėngės Magjike” dhe “Festivalit tė Kėngės nė RTVSH”, ajo
ėshtė padyshim predikuesja mė e famshme nė Shqipe, fatkeqėsisht nuk e
dinte se predikueset nuk lejohen tė kėndojnė nė festivale dhe u
pėrjashtua nga tė dyja. Mblidh disa VIP-a nė njė dhomė e ēdo kesh? Sherr
ore, atė do kesh! Rezarta Shkurta, Big Mama dhe Rozana Radi si herkule
tė vėrteta shpalosėn muskujt nė televizionin kombėtar, por, nėse Big
Mama i dha fund me kaq, kėto dy tė fundit e vazhduan sherrin nga liqeni
nėn dritėn e hėnės. E imja Shota! Ēiljeta nuk merret me kėsi
vogėlsirash, ndaj zgjodhi tė ngacmohet me Edi Ramėn, kurse Elsa Lila u
ngacmua me pozitėn nė lidhje me kutitė e votimit dhe pse ne jemi tė
sigurtė qė nuk ka votuar fare.

Genta Ismajli u fol se donte tė zihej me Dafina Zeqirin, por hajde ta
gjente Dafinėn, e cila ka qenė mė e zėnė se kurrė me koncerte, nė tė
cilat duhet tė ishte Genta. Meshkujt kanė qenė disi mė tė rezervuar, por
falė Noizit dhe ata nuk kanė mbetur prapa. Pasi nė YouTube u publikua
njė bisedė telefonike midis tij dhe Bleros (u pajtuan dhe kėnduan nė
koncert mė pas), Noizy vazhdoi gjatė tėrė vitit grindjet me Stresin, tė
cilat kaluan dhe nė konfrontime publike me armė. Nėse deri dje tė gjithė
e kishin nga njė kunj me Getoarin, sot duket se Noizy ėshtė ai qė tė
gjithė duan tė ngacmohen nga pak. Nė pėrfundim, njė minutė heshtje pėr
Ingrid Gjonin, e cila kėtė vit nuk ėshtė ndjerė aspak nė lidhje me kėtė
temė. Pėrse Ingridi, pėrse?
Drejt Europės
Pasi kanė arritur suksesin nė Shqipėri, artistėt tanė i kanė kthyer
sytė drejt Europės dhe kėtė vit ndryshe nga ēdo vit tjetėr kanė arritur
suksese tė konsiderueshme. Adelina bashkėpunoi me Mr.P!nk dhe po punon
nė Paris. Alban Skėnderaj publikoi njė kėngė nė anglisht dhe pret tė
realizoj njė album nė Italisht. Bleona Qerreti pas disa kėngėve nė
anglisht tregon se po realizon njė kėngė me Timberland dhe do tė
publikojė njė album nė kėtė gjuhė. Genta e nisi vitin me “Sexy” nė Turqi
dhe e pėrfundoi me “This Is My Night” nė Zvicėr. Drejt Turqisė u nis
dhe Big Mama, pėr tė realizuar disa kėngė, por ende nuk kemi tė reja.
Ledina Ēelo u radhit nė toplistat gjermane, Valton Krasniqi transmetohet
nė VIVA tė Zvicrės me “Did You Know”. Flori Mumajesi fitoi ēmim nė
festivalin ballkanik e Juliana Pasha hyri nė majat e klasifikimeve
belge.
Aurela Gaēe u jep leksion tė rejave
Aurela mund tė jetė larguar pėr njė dekadė nga Shqipėria, por kjo
s’do tė thotė se e ka lėnė karrigen bosh nė vendlindje. Pėrkundrazi, kur
u rikthye me “Origjinale”, iu tregoi tė gjithave se (oh snap!) jo vetėm
ėshtė ende nė fron, por dhe sesi bėhet muzika. Kėnga e saj e fundit
“Origjinale” njė bashkėpunim me Dr. Flori dhe Marsel, arriti rekorde nė
YouTube duke u bėrė e para video shqiptare qė brenda mė pak se gjashtė
muajsh arrin pothuajse katėr milion vizita. E kisha thėnė mė parė kur
publikoi kėngėn, qė Aurela duhet t’i harrojė kėto kėngėt “serioze”, nėse
do tė njohė sukses tė madhe, pasi me temperamentin dhe zėrin qė ka i
pėrshtaten kėngėt ritmike. Kam pas tė drejtė, apo jo? Si gjithmonė!
Hahahaa! Ndėrkohė, dhe shumė artistė tė tjerė kanė arritur shifrėn e 1
milion vizitave, por ajo ēka na surprizoi mė tepėr ishte suksesi i
Stresit, i cili dhe pse i lėnė disi nėn hije nga pjesa tjetėr e
rreperave, me njė postim nė YouTube (jo video zyrtare) arriti rreth 1
milion vizita.
Dance ėshtė ritmi i 2010-ės
Jo vetėm kėngėtaret qė gjithmonė kanė kėnduar kėtė gjini muzikore,
por dhe kėngėtaret e folkut, hip-hopit dhe pop-it vendosėn qė kėtė vit
t’i dorėzoheshin ritmeve dance. Tregu i muzikės shqiptare u mbizotėrua
nga ritmet e forta dhe tekstet e lehta duke iu bashkangjitur kėshtu
kėtij trendi qė kėtė vitit mbizotėroi mbarė botėn. Si rrallė herė dhe nė
Amerikė, tingujt e muzikės euro-dance pushtuan radiot, falė hit-eve tė
tilla si, “Morena” tė Tom Boxer dhe “We No Speak Americano” tė Yolanda
be Cool.
Shqiptarė dhe tė suksesshėm pėrtej kufirit
Pasi kanė jetuar vite tė tėra jashtė vendit, tashmė shqiptarėt apo
fėmijėt e tyre jo vetėm qė janė pėrshtatur me shoqėrinė e vendit ku
jetojnė, por dhe kanė filluar dhe tė distancohen falė talenteve tė tyre.
Dorina u prezantua me sukses nė “X Factor” tė Italisė, Ruzhdi nė
“Superstar” tė Gjermanisė, Shemsi Mushkolaj u prezantua me sukses nė
“Voice of Holland” tė Holandės, ndėrsa Edita Abdieski shkoi nė shtėpi me
trofeun e “X Factor” po tė Gjermanisė. Ndėrkohė, pėrtej oqeanit Rita
Ora nėnshkroi kontratėn me Roc Nation (kompania e Jay Z), ndėrsa
Kristine Elezaj pas njė turneu nė mbarė Amerikėn, publikoi disa video
dhe albumin e saj tė parė, ndėrkohė qė destinacionin e radhės e ka nė
Grammy Awards.
Rikthehet hip-hop
Hip-hopi nuk ka vdekur! Falė Fugaa, Da Ghost, 2po2, Noizy, Stresi,
Capital T, Etnon, Big Basta, ky vit ka qenė njė ndėr vitet mė produktivė
tė hip-hopit shqiptar nė vite. Jo vetėm kaq, por dhe disa prej hiteve
mė tė mira tė vitit i pėrkasin kėsaj rryme muzikore. Sidoqoftė,
shqiptarėt ende nuk kanė njė femėr qė t’i prezantojė nė kėtė gjini dhe
kjo ndihet nė skenėn e hip-hopit shqip. Ndoshta nė 2011-ėn?
Tė gjitha modele
Ēuditėrisht, kėtė vit tė gjitha kėngėtareve iu mbush mendja se ishin
modele dhe kėtė nuk e themi me ironi. Pothuajse secila prej tyre ka
realizuar tė paktėn dy sesione fotografike ku falė efekteve tė
fotoshopit duken mė tė bukura se ē’janė nė realitet. Marshalla se mos ia
marrim nė sysh kompjuterin ndonjėrit. Disa gjeten vetveten nė stilet e
pėrzgjedhura, disa i shpallėn konkurrencė Lady Gagės (HAHA!) e disa tė
tjera nė bėn tė na duket sikur po festonin festėn e Halloween tėrė
vitin. Nė fund tė fundit, kjo ėshtė njė shenjė e mirė. Tė paktėn pėr ne
gazetarėt, qė kėtė vit kemi qenė rehat nė lidhje me fotot, pasi vitet e
shkuara, o Zot, ēfarė nuk na binte nė dorė. Unė e di sa sqetulla tė
parruara kam parė hahahaha.
Facebook
Falė Facebook-ut, fansat kėtė vit kanė pasur rastin tė njohin dhe njė
anė tjetėr mė tė drejtpėrdrejtė tė artistėve tanė, e ndonjėherė mė
shumė seē duhej. Shumė prej tyre nėpėrmjet statuseve kanė informuar
rreth koncerteve, projekteve, kėngėve, videoklipeve, zėnkave, gėzimeve
familjare apo dhe ndjenjave tė momentit. Gjithashtu, nėpėrmjet
Facebook-ut, shumė prej artistėve kanė pasur mundėsinė tė shpjegohen
pėrpara fansave nė lidhje me lajme tė ndryshme, tė cilat publikohen nė
shtyp, pėr tė mbrojtur apo dhe pėr tė justifikuar veten. Megjithatė,
duket se kanė kuptuar se Facebook ėshtė thjeshtė njė rrjet shoqėror
elektronik dhe jo SHTYP, pasi shpesh herė statuset e tyre janė
keqkuptuar dhe mė tepėr se informacion kanė dhėnė dezinformim, ndaj
shumė artistė tashmė kanė llogari personale nėn pseudonime tė ndryshme,
nė tė cilat ftojnė vetėm miqtė e tyre tė vėrtetė.
Video me shumicė. Bėj njė, merr njė falas!
Bėj shaka, se nuk ka gjė falas nė Shqipe, jo mė video. Pėrkundrazi,
tani qė tė gjitha bėjnė konkurrencė me njėra-tjetrėn, dhe numri i
videove ėshtė shtuar, lart ka shkuar dhe ēmimi i realizimit tė tyre.
Fatmirėsisht, cilėsia ėshtė shumė herė mė e mirė se e videove tė viteve
tė mėparshme, fatkeqėsisht djemtė ngelen ende mbrapa nė realizimin e
tyre. Vetėm dy-tre artistė (tė pėrhershėm) kanė sjellė videoklipe,
ndėrsa tė tjerėt vazhdojnė ua besojnė publicitetin festivaleve.


Attachments
normal_tunanuse3.jpg
10 momentet e 2010-ės nė muzikė
(38 Kb) Downloaded 7 times

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
10 momentet e 2010-ės nė muzikė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog