Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Miss Kosova Universe ėshtė Afėrdita Dreshaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 33
Location : Athens

MesazhTitulli: Miss Kosova Universe ėshtė Afėrdita Dreshaj   19.12.10 21:14

Kosova
po bėhet mė keq se Shqipėria me kėto spektaklet. Nuk po marrim vesh se
kush organizon kė e se kush ėshtė miss apo jo. Pak javė mė parė
shpallėn shpejt e shpejt Miss dhe Mister Kosova, kur sapo kishin
pėrzgjedh njė tjetėr Miss muaj mė parė, e tani gati pėrgatitjet pėr
Miss Kosova Universe.

Sė pari… diēka nuk shkon me titullin, nuk ėshtė gramatikisht korrekt
dhe mesa mbaj mend ka qenė Miss Universe Kosova, apo jo? Pastaj, Miss
Kosova dhe Miss Universe Kosova, a nuk kanė pasur lidhje bashkė? Grrrr!
Siē do tė thoshte Shekspiri… “Shumė zhurmė pėr njė Miss”. Kėtė vit
konkursi i “Miss Kosova Universe” do tė zhvillohet mė datėn 15 janar
dhe midis 28 kandidateve pėr titull bie nė sy emri i modeles/kėngėtares
Afėrdita Dreshaj, e cila ėshtė e mėsuar me spektaklet e bukurisė, pasi
ka marrė pjesė dhe nė Miss Shqipėria (po nuk ka fituar).

Duke qenė se modelja ka njė karrierė modeste nė fushėn e modės,
konkurrimi i saj nė “Miss Kosova Universe” shihet si njė fitore e
mundshme, pasi… pėrse duhej tė merrte pjesė nė fund tė fundit? Plus qė
pothuajse tė gjitha shkrimet e publikuara javėn e shkuar nė shtypin nė
Kosovė mė tepėr flasin pėr fitoren e Afėrditės sesa spektaklin. Jo se
konkurrenca ėshtė e madhe, por… thjesht po themi. Nė anėn tjetėr jemi
tė sigurt qė nėse Afėrdita fiton, ajo patjetėr do tė arrijė tė sigurojė
tė paktėn kualifikimin nė dhjetėshen mė tė mirė, e nėse Miss Universe
do tė mbahet nė Brazil siē flitet… edhe nė pesėshe! Sh2wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Miss Kosova Universe ėshtė Afėrdita Dreshaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog