Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Njė femėr e pėrkryer

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 33
Location : Athens

MesazhTitulli: Njė femėr e pėrkryer   27.12.10 22:51

Ēfarė kėrkojnė meshkujt nga femra e duhur? Njė
partnere aventuriere...njė dashnore e pėrkryer apo njė nėnė perfekte?
Ēfarė kėrkojnė nė tė vėrtetė meshkujt nga njė femėr?

Zmadho fotografinė
Tė depėrtosh nė mendjen e njė personi tjetėr ėshtė pothuajse e pamundur,
aq mė tepėr nėse bėhet fjalė pėr njė mashkull, e megjithatė femrat janė
tė mendimit se mund tė sillen saktėsisht siē duan meshkujt. Ajo quhet
Liza Dejli dhe ėshtė autore e “Stop Getting Dumped”: njė manual qė i
ndihmon lexuesit tė gjejnė dhe tė martohen me mashkullin e duhur nė mė
pak se tre vjet. Ajo siguron se i janė dashur vetėm gjashtė muaj, por
pasi ka dėgjuar me mijėra mendime shprehet se veēon disa karakteristika
thelbėsore qė duhet tė ketė njė femėr, pėr t’u marrė seriozisht nga
mashkulli qė i pėlqen.

Ka njė jetė tė sajėn

Femra ideale duhet tė jetė e aftė tė kujdeset pėr veten, tė ketė njė
stil personal, tė jetė nė gjendje tė sigurojė kohė pėr miqtė dhe
familjen. Ajo ėshtė njė femėr qė i pėlqen aventura kur ėshtė me
udhėtime, di tė shijojė tė mirat e jetės dhe kėnaqet me njė shėtitje nė
park nė njė ditė me diell. Meshkujt dėshirojnė njė femėr e cila nuk
kėrkon njė tė fejuar pėr tė mbushur orėt bosh. Ajo nuk duhet tė
kushtėzohet nga mashkulli pėr tė jetuar.

Nuk hedh kurrė hapin e parė

Kjo mund tė jetė njė nga pikat mė tė paqarta tė njė lidhjeje
mashkull-femėr, qė do tė mbetet pėrgjithmonė njė dilemė. Jo tė gjitha
lidhjet duhet tė bazohen nė interesimin e meshkujve, megjithatė autorja
del nė pėrfundimin e qartė se ai duhet tė jetė i pari qė jep sinjalet.
Vetėm nė kėtė mėnyrė njė femėr mund tė jetė e sigurt se ai do tė jetė
vėrtet i interesuar dhe nuk ėshtė duke e shfrytėzuar thjesht rastin.

Ėshtė seksi, por nuk e tepron

Tė jesh seksi ėshtė njė koncept qė ndryshon nga momenti nė moment, ashtu
siē ndryshon edhe njė lidhje detajet pozitive dhe negative. Fillimisht
njė femėr duhet tė evitojė komentet seksuale. E vetmja gjė qė duhet tė
bėjė ėshtė tė flirtojė me gjeste si pėr shembull tė mbajė dhe lėvizė
lehtė dorėn sipėr gjurit tė saj. Kur njė lidhje bėhet serioze, edhe
sjellja e saj duhet tė jetė mė intime. Kur arrihet nė njė pikė tė
caktuar edhe ajo ka tė drejtė tė luajė me kėmbėn poshtė tavolinės.

Pret momentin e duhur

Ėshtė e vėrtetė, jetojmė nė shekullin e XXI dhe askush nuk pret mė
martesėn pėr tė bėrė seks, por hera e parė ėshtė njė hap i rėndėsishėm
pėr njė ēift dhe shumė femra nuk e kuptojnė kėtė. Seksi ėshtė njė nga
faktorėt kryesorė qė ndikon nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė nė mendjen e njė
mashkulli. Kur femrat e bėjnė kėtė hap, aktivizohet njė hormon i cili i
bėn shumė tė dėshirueshme nė sytė e partnerėve tė tyre. Nėse e
ekzagjerojnė me sjelljen e tyre dhe jepen qė nė fillim ndaj seksit,
atėherė kjo marrėdhėnie nuk do tė shkojė pėrtej shtratit. Megjithatė ai
mbase nuk dėshiron tė presė gjatė duke u larguar. Si veprohet nė kėtė
rast? Prisni tė paktėn njė muaj para se tė hyni nė njė histori dashurie.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Njė femėr e pėrkryer
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Zonė e lirė + 18 :: Libido & Eros-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog