Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Marigona, shqiptarja e famshme nė Gjermani si kėngėtare dhe modele

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Jona Koleci
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 698
Registration date : 24/05/2010
Age : 33
Location : Athens

MesazhTitulli: Marigona, shqiptarja e famshme nė Gjermani si kėngėtare dhe modele   27.12.10 23:22

“Jam
gjysėm shqiptare e Kosovės”, fillon rrėfimin e saj nė njė intervistė
pėr “Panorama plus”, kėngėtarja dhe modelja e famshme nė Gjermani
Marigona Capristo Grace. “Nėna ime ėshtė gjysėm itakiddy contestliane
dhe gjysėm gjermane”, thekson ajo duke treguar se edhe pse mban mbiemrin
e nėnės ajo ndihet shqiptare. Sė bashku me dy vajza tjera ka fituar
vendin e parė nė eventin ku vite mė parė fitoj edhe Miriam Cani. Ishte
fanse e Miriamit ndėrsa tash njihet nė gjithė Europėn. Pėr tė njohur mė
shumė dhe ne shqiptarėt, flet pėr lexuesit tanė Marigona…

Zmadho fotografinė

Ka formuar grupin "Monrose" qė po bėn boom nė Europė si dhe ėshtė zgjedhur “Sexiest Woman in the World FHM Germany”

Blerand Rexhepi

Marigona ti tashmė je njė ndėr shqiptaret e famshme nė Gjermani dhe
mbarė botėn, tek ne shumė pak dinė pėr juve. Na thuaj diēka mė shumė
rreth vetes?
Pra unė kam lindur nė Gjermani dhe vazhdoj tė jetoj kėtu. Babi im vjen
nga Kosova nga qyteti i bukur i Pejės. Merem me muzikė dhe modelizėm,
jam 20 vjeēare.

Nė moshėn 6 vjeēare ke marė ēmimin e parė tek “Kiddy Contest”. Na thuaj
ēfarė evenimenti ėshtė dhe ēfarė tjetėr fitove nga ky spektakėl?
Nė “Kiddy Contest” mėsuesi im mė kishte sugjeruar tė mar pjesė nė kėtė
festival pėr fėmijė qė mbahet nė Austri dhe qė ndiqet nė tė gjitha
vendet gjermano-folėse edhe aty u vlerėsova me vendin e parė. Pasi mora
vendin e parė kam ralizuar me ta njė album pėr fėmijė qė kryesoi pastaj
vendet e para tė toplistave. Fitorja nė kėtė festival pėr mua ishe edhe
akoma ėshtė dita mė e lumtur e jetės time.

Jeton dhe vepron nė Gjermani, tė mungon vendlindja, e viziton ndonjėherė?
Tė them tė drejtėn mė mugon shumė por fatkeqėsisht afėr 4 vite s’kam
qenė aty pėr shkak tė angazhimeve tė mia, por kėtė vit do ti vizitoj tė
gjitha trojet shqiptare duke filluar nga Kosova, Shqipėria, Maqedoni
etj.

Zmadho fotografinė
MarigonaMė vonė kur u berė 16 vjeēe je paraqitur tek “Popstars”, ku sė bashku me
dy vajza tė tjera keni fituar vendin e parė. Kush janė ato dy koleget
tua tė grupit?
Aty mora pjesė nėn moshėn 16 vjeēare, ku ishin mbi 30 mijė konkurentė
dhe artistė, arrita tė shkoj nė finale dhe publiku mė votoj qė unė tė
jem nė band sė bashku me dy shoqet e mia, Senna edhe Bahar. Grupi mban
emrin “Monrose”, ndėrsa kėnga me tė cilėn fituam titullohej “Shame”. Siē
e ceka mė parė mesuesi im ishte ai qė e zbuloj talentim tim dhe mė ka
pėrkrahur deri nė maximum. Unė jam njė njeri qė kur ėndėroj diēka, punoj
deri sa tė ralizohet ėndėra ime.


Tashmė keni edituar katėr albume me grupin “Monrose”. Si ėshtė tė punosh me producentė gjerman?
Puna ėshtė shumė e lehtė. Pruducenti jonė ėshtė Mikkel Remee Sigvardt.
Ėshtė shumė i mirė pasi pa ndihmėn e tij ne nuk do kishim bėrė asgjė
pasi ka shumė “castingsband” qė ralizojnė vetėm nga njė kėngė dhe nuk
ralizojnė mė asgjė. Merita mė e madhe pėr sukseset tona i mer menaxherja
jonė Joey dhe producenti. Ėshtė pak e vėshtirė them tė drejtėn pasi ēdo
ditė ushtrojmė dhe punojmė por nė fund i’a vlen.

Zmadho fotografinė
MarigonaKush pėrkujdeset pėr klipet qė i realizoni atje dhe sa janė tė shtrejtė ato?
Pėr videoklipet tona pėrkujdeset menaxherja, ajo mė sė shumti meret me
kėto gjera dhe i pėrzgjedh pruduksionet me tė cilėt duhet tė
bashkėpunojmė, ne vetė i’a tregojmė disa ide tona edhe ajo i pėrpunon me
ta, ndėrsa sa pėr ēmim nuk di shumė sigurtė as unė pasi nuk merem me
kėto gjėra.

Ėshtė po i njejti eveniment qė ka fituar edhe Miriam Cani?
Po ėshtė event i njejtė.

Ke takuar ndonjėherė Miriamin?
Po, dhe kam qenė njė fanse e madhe e saj, por fatkeqėsisht grupi i tyre
nuk egziston mė. Ajo tashmė nuk ka shumė angazhime nė Gjermani
Po ndonjė producent apo kompozitor shqiptar tė ka ofruar bashkpunim?
Kam shumė oferta, por shpresoj qė nė tė ardhmen tė punoj me Behxhet Hazirin dhe “Max production”.

Bėra njė kėrkim dhe pashė qė klipet e grupit tėnd qenkan shumė tė
klikuara, ndėrsa nė Kosovė dhe nė Shqipėri shumė pak tė njohin. Si
mendon nuk tė duhet afirmimi tek ne apo nuk tė ėshtė dhėnė rasti tė
tregosh talentin?
Sa i pėrket Kosovės dhe Shqipėrisė e kam vėrejtur situatėn si shkon atje
dhe puna nė muzikė nuk mė ka pėlqyer edhe aq shumė, pėr kėtė shkak kam
qenė pak indiferente...

Zmadho fotografinė
MarigonaPėrveē muzikės, ju mereni edhe me modelizėm. Kush ju ndihmon nė kėtė drejtim?
Unė kam edhe njė kontratė me “Lousisa models”, Peyman Amin edhe Günther
Klum, babai i Heidi Klum mė ka ndihmuar shumė, por kam dhe shumė oferta,
them qė nga 5 nė ditė vijnė nė adresėn time.

Nė vitin 2009, ju jeni zgjedhur “Sexiest Woman in the World FHM” –
Germany! Vazhdoni tė mbani akoma kėtė titull, dhe na thuaj diēka mė
shumė rreth kėtyre aktiviteteve…
Revista “FHM” e bėn ēdo vit njė pėrzgjedhje tė tė gjitha femrave nė botė
dhe gjithė kanė drejtė vote pasi ėshtė onlinė, ku nė vitin 2009 u
shpalla unė “Sexiest Ėoman in the Ėorld”. Ishte njė ndjenjė shumė e mirė
pasi besoj se ēdo femėr ka dėshirė tė nderohet kėshtu. Kėtė vit unė jam
pėrsėri nė konkurim me numrin 15.

Zmadho fotografinė
MarigonaDo ishit larguar ndonjėherė nga Gjermani pėr tė vazhduar karierėn nė vendlindje?
Tė them tė drejtėn nuk dua tė largohem nga Gjermania, duke mos lėnė anash qė nė njė tė ardhme tė punoj dhe nė Kosovė e Shqipėri.

Momentalisht me ēfarė jeni tė preokupuar?
Momentalisht kemi disa koncerte kėtu nė Europė edhe disa projekte tė tjera qė nuk ėshtė e lejueshme tė flas pėr to...

Ku do ti kaloni pushimet verore?
Kėtė vit jam pėr rreth njė muaj nė Mallorca, mė pėlqen shumė ai vend me
bukuritė natyrore, ndihem shumė e lirė aty edhe rehat pasi pėr momentin
jam duke e ndėrtuar njė vilė nė kėtė vend. Ndėrsa nė gusht shpresoj qė
tė vizitoj tė gjitha vendet shqipfolėse dhe tė shiqoj si ėshtė atje
jeta.

Zmadho fotografinė
Marigona


Publikuar: 10.07.2010 | 02:32
Lexuar: 964 herė


Komentet
kastriot begaj (21/08/2010 21:40:09) pom
vjen mir si ni qik nga kosova te jet efamshme ne gjermani
nuk di shka me shtu ma shum veq urim eishall behsh mamir ne
bot qau

gjelbrona gashi (27/08/2010 05:26:22) veqqq kush flet nga inatiii se qenkee bukurosheeee. suksese me tutjeee
viktori (30/08/2010 18:38:08) skam qka me fol ma shum veq qka e prishi urime edhe veq vazhdo perpera ferfekt je
gashi (31/08/2010 15:11:02) RRENA KREJT!
kjo e ka emrin Mandy Capristo edhe Mamin e ka German edhe babin prej Italies .

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Marigona, shqiptarja e famshme nė Gjermani si kėngėtare dhe modele
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Moda dhe Estetika-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog