Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Fule: Pėrgjegjėsia ėshtė e tė dyja palėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 38
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Fule: Pėrgjegjėsia ėshtė e tė dyja palėve    04.01.11 21:47


Zgjidhja e krizės politike ėshtė njė zile alarmi pėr politikėn
shqiptare- ka apeluar komisioneri evropian pėr Zgjerimin, Stefan Fule,
nė njė intervistė pėr BBC, ku ka deklaruar se ngėrēi politik ishte
shkaku qė Shqipėrisė iu refuzua statusi kandidat, ndaj zgjidhja e kėtij
ngėrēi duhet konsideruar si njė urgjencė nga tė dy palėt e politikės
shqiptare.
“Ėshtė mospėrmbushja e njėrit prej kritereve
kryesore politike, kritereve tė Kopenhagės dhe ėshtė shumė i lidhur me
ngėrēin politik, i cili ndikon nė punėn e institucioneve demokratike, si
parlamenti”, tha Fule.
Duke folur pėr akuzat e ndėrsjella mes mazhorancės dhe opozitės, ai u
shpreh se pėrgjegjėsia ėshtė e tė dyja palėve: “Kjo ėshtė pėrgjegjėsi e
atyre qė janė nė qeveri, por dhe e atyre qė janė nė opozitė”.
Fule tha se politika shqiptare duhet tė zgjidhė ngėrēin dhe tė
pėrmbushė kriteret kryesore kyēe, ashtu qė qė kėtė vit pėrgjigjja e
Komisionit Evropian tė jetė pozitive.
“Ju lutem, merreni si njė zile alarmi, sepse ngėrēi politik po
vazhdon dhe po ju shqetėson si juve, ashtu dhe neve, prej njė kohė tė
gjatė”, shtoi komisionari evropian

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,



Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Fule: Pėrgjegjėsia ėshtė e tė dyja palėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com