Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Ngjarjet e paharrueshme tė vitit 2010

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WebMaster
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 448
Registration date : 20/05/2010
Age : 38
Location : AlbaniaForums.Com

MesazhTitulli: Ngjarjet e paharrueshme tė vitit 2010   04.01.11 22:30

January 5, 2011
Berni No Comments
Nėse
edhe ky vit do tė jetė i mbushur me kaq shumė lajme nga bota e
spektaklit, atėherė pėr gazetarėt rozė do tė ketė me siguri shumė punė.
Shtatzėni pafund, telenovela sherresh, dashuri tė reja nė horizont,
kulme suksesesh e natyrisht nuk mund tė mungonin as zhgėnjimet apo
hidhėrimet e ndarjeve nga jeta. Nuk ka nevojė t’i thėrrisni kujtesės
pasi nėse jeni ende me pushime, duhet tė shijoni relaksim, kėshtu qė
kėtė arsenal ngjarjesh mediatike (tė cilave deri tani u ėshtė zbuluar
vetėm maja e ajsbergut), ua kemi renditur ne mė poshtė. Besojmė se mes
rreshtave secili mund tė gjejė personazhin e tij tė preferuar nė botėn e
showbiznesit…


Tė gjitha ndodhitė apo bėmat qė “krijuan” vitin qė lamė pas
Shtatzėni, shtatzėni dhe vetėm shtatzėni
A mund tė ketė lajm mė tė bukur se njė krijesė e re
qė vjen nė jetė, duke shtuar gėzimin e prindėrve tė tij?! Natyrisht qė
jo. Bukuroshet dhe ikonat e ekranit, shumė prej tė cilave kėtė vit
veshėn fustanin e bardhė pėr t’u thėnė “po” nė altar partnerėve tė tyre,
vitin 2010 e kanė skalitur nė mendjet e tyre pėrgjithmonė. Nėse Xhemi
Shehu, Elsa Lila, Alketa Vejsiu, Ledina Ēelo, Gerta Heta, presin tė
bėhen nėna sė shpejti, Teuta Krasniqi-bashkėshortja e kėngėtarit Blero
dhe Arta Bajrami, kėtė fundvit e festojnė me foshnjat e tyre tė para nė
krah, qė siē u pėlqen t’i cilėsojnė ato, janė “princesha”. I bardhė ka
qenė ky vit edhe pėr prezantuesen e dashur televizive Amarda Toska dhe
modelen Valbona Ēoba, tė cilat kanė kurorėzuar nė martesė marrėdhėniet e
tyre dashurore.
Kur plas sherri dhe grushtet…
Eh, mė i fundit ishte ai mes kėngėtares Dafina Zeqiri dhe modeles
Xhulie Nura, tė cilat u rrahėn pėr tė dashurin e Duffy-t, Krenarin; por
nuk mund tė mos pėrmendet rrahja spektakolare mes Rezarta Shkurtės dhe
Rozana Radit, apo saga e gjatė e mosmarrėveshjeve qė shpesh kanė
degjeneruar nė konflikte fizike apo edhe me armė, mes dy reperėve tė
njohur, Noizy dhe Stresi. Rezi dhe Rozi janė aktualisht nė njė proces
hetimor, pasi tė dyja vajzat pretendojnė fajėsinė e njėra-tjetrės. E
para thotė qė Rozi e ka fyer dhe rrjedhimisht kjo ka ēuar nė pėrleshje
fizike me grushte e shkelma, ndėrsa Rozi qė pėrfundoi me njėrin sy tė
nxirė, nga ana e saj pretendon se pasi ka takuar rreth mesnatės ēiftin
Rezarta Shkurta-Ermal Hoxha, kėta tė dy kanė nisur tė ushtrojnė dhunė
mbi tė, krejt papritur. Hajde e merre vesh ē’ka ndodhur, mbetet ta
zgjidhė drejtėsia…
Telenovela Seldi-Sinani
Nė mos me kėngė, Sinan Hoxha ka qenė padyshim njė nga protagonistėt
kryesorė tė vitit qė lamė pas. Sebep i tymnajės mediatike u bė Domenika e
“Big Brother”, e cila pasi jetoi njė histori tė shkurtėr dashurie me
Seldin, gjithashtu pjesėmarrės nė “Big Brother”, u kujtua tė thotė se ai
ėshtė gay. Por, jo vetėm kaq, i dashuri i tij ishte kėngėtari Sinan
Hoxha… Fotot lart e poshtė me njėri-tjetrin nuk mjaftuan pėr tė
vėrtetuar atė qė donte tė nxiste nė shtyp Domenika, edhe pse shumė
persona publikė vendosėn tė shpreheshin pro ose kundėr ēėshtjes, nė
varėsi tė miqėsisė me tė pėrfolurit e kėsaj historie. Pėr t’i vėnė
kapakun ēėshtjes, Sinani dhe Seldi bėnė sė bashku njė duet qė titullohet
“Adrenalina”. Tė dy pretendojnė se kėnga qė u shndėrrua shpejt nė hit,
nuk i ėshtė kushtuar Domenikės, ndėrsa Seldi, (tani mė i famshėm), i
pyetur pėr tė, tha: “Kush ėshtė Domenika”?!
Shuhen njerėz tė mėdhenj
Mes shumė e shumė ngjarjesh tė tjera tė spikatura, viti 2010 do tė
mbahet mend edhe sepse disa personazhe tė njohur dhe mjaft pėrfaqėsues
tė artit dhe sportit shqiptar janė ndarė nga jeta, duke lėnė pas dhimbje
e trishtim, jo vetėm pėr familjarėt dhe miqtė e tyre, por edhe pėr
publikun e gjerė. Aktori i njohur Bekim Fehmiu qė njihet si “Odisea”, po
ashtu aktorėt e nderuar qė mbahen mend pėr shumė role nė skenė e
teatėr, Agim Qirjaqi, Llazi Serbo, Bep Shiroka, Esma Agolli, apo edhe
futbollisti me famė ndėrkombėtare, Panajot Pano, kanė mbyllur sytė, pėr
tė lėnė tė flasin tanimė veprat e tyre. Tė afėrm, miq, kolegė dhe
artdashės, kanė kryer pėr ta nderimet e fundit, duke e bėrė tė
paharrueshėm kujtimin e tyre.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonise, rajoni i greqise, international news, daily newspaper, national, politics, science, business, breaking news, business technology, technology,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
 
Ngjarjet e paharrueshme tė vitit 2010
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com