Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Fjolla Morina: Do tė bėja gjithēka pėr dashurinė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristine Elezaj
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 15
Registration date : 12/01/2011
Age : 26
Location : New York

MesazhTitulli: Fjolla Morina: Do tė bėja gjithēka pėr dashurinė   16.01.11 6:10

Fjolla
Morina ėshtė njė tjetėr kėngėtare sharmante nga Kosova. Nuk ka shumė
kohė qė ėshtė shfaqur nė tregun muzikor, por nė kėto kohė ka lėnė
gjurmėt e veta. Muzika pėr tė ėshtė njė hobi dhe e tillė do tė mbetet.
Ndėrsa shpjegon pėr lidhjet e saj me muzikėn, kujton se kėtė gen e ka tė
trashėguar nga e ėma. Mė tej, duke na treguar pėr jetėn e saj private
rrėfen se pėr momentin nuk ka askėnd nė zemėr dhe se do tė bėnte ēdo gjė
pėr dashurinė. Ndėrsa pėr “Yjet” dhe “Divat” nė muzikė Fjolla ka
kėshillat e saj.
Fjolla si ka shkuar kjo periudhė pėr ju, me ēfarė jeni marrė?
Kohėt e fundit jam marrė me koncerte duke qenė pjesėmarrėse si
kėngėtare nė to. Ka qenė njė periudhė e ngarkuar pėr mua, por e mirė.
Pėr tė gjithė ata qė nuk e dinė, ēfarė e lidh Fjollėn me muzikėn?
Lidhja mė e madhe me vjen nga mami im. Ajo ka qenė kėngėtare para
shumė vitesh nė Kosovė. Ka qenė pikėrisht ajo qė mė ka shtyrė t’i futem
muzikės dhe ta dua kėngėn.
Kur keni kėnduar pėr herė tė parė?
Pėr herė tė parė kam kėnduar para 6 vitesh me njė kėngė timen qė
titullohet “O pse tė du”. Klipin e kėsaj kėnge e kam realizuar kėtu nė
Kosovė.
Ēfarė ju ka shtyrė mė tej tė merreni me muzikė?
Po besoj qė jam pritur mirė nga ana publikut kosovar, ai i
Maqedonisė. Ndėrsa nė Shqipėri nuk mė ka rėnė rasti tė vij shpesh, por
shpresoj qė me punė koha do tė bėjė tė vetėn. Dhe nga ana tjetėr, nuk
dua tė ngutem pėr kėtė punė qė bėj, pasi mė sė shumti e kam pėr hobi.
Kjo ėshtė e vetmja gjė qė po angazhoheni aktualisht, pėr ēfarė i vazhdoni studimet?
Studimet mendoj qė t’i filloj kėtė vit dhe si vend do tė zgjedh
Tiranėn, ky ėshtė mendimi i parė qė mė vjen nė mėndje. Po kam edhe njė
alternativė tjetėr qė tė shkoj pėr njė kohė nė USA dhe po mendohem shumė
pėr kėtė gjė, pasi pėr mua ėshtė shumė i rėndėsishėm shkollimi.
Na tregoni pak, ku jetoni dhe si e kaloni ditėn atje?
Jetoj nė Kosovė, nė Prishtinė. Pjesėn mė tė madhe tė ditės e kaloj me
mamin tim, mė pas me koleget, shoqet, dalim pėr kafe ose mbrėmjeve.
Sa ju ka ndihmuar pamja e jashtme nė realizimin e dėshirave apo objektivave tuaj?
Nuk mundem tė them qė vetėm pamja e jashtme mė ka ndihmuar, por dhe
investimi i familjarėve tė mi qė mė kanė ndihmuar, kuptohet dhe
sinqeriteti im.
Ēfarė koncepti keni pėr bukurinė?
Po normal qė pėr tė qenė njė “Divė” sado pak duhet tė kesh diēka te
pamja e jashtme qė tė tėrheqėsh publikun dhe gjėrat e tjera pastaj…
Jeni ju njė vajzė e bukur?
Mė thonė qė sytė i kam shumė tė bukur, kineze me thėrrasin (qesh)…i ngjaj shumė babit tim.
Sa kėngė keni publikuar deri mė tani, e keni nė plan njė album?
Po, deri mė tani kam punuar 13 kėngė, nė Maqedoni me kompozitor
maqedonas dhe tekstshkruesin Avni Qailinapo dhe disa kėngė do t’i
pėrfundoj dhe do ta editoj sė shpejti njė album.
A e ka zemrėn e zėnė Fjolla?
Jo, ende s’e kam tė zėnė. Pėr momentin mendoj tė mos ia fal askujt, por vetėm muzikės, ka kohė (qesh).
Keni ju njė mashkull ideal, si duhet tė jetė ai?
Po, tė jetė zeshkan dhe me karakter tė fortė.
Cila ėshtė ēmenduria mė e madhe qė keni bėrė pėr dashurinė?
Asnjėherė nuk kam bėrė ndonjė ēmenduri pėr dashurinė, por nėse do ta
dua dikė shumė, jam nė gjendje tė bėj gjithēka pėr tė, si ēdo femėr e
dashuruar.
Sa mendoni se ėshtė e rėndėsishme bukuria nė profesionet e t’ua?
Po njė “Yll” qė merret me art besoj qė duhet tė ketė diēka te vetja pėr artin.
Ēfarė marrėdhėniesh keni me operacionet plastike, pse mendoni se ato janė tė nevojshme?
Unė nuk kap pas nevojė tė bėj, por njė yll i muzike, nė qoftė se i
duhet, lė ta bėjė se ėshtė para kamerave gjithmonė dhe pse mos tė
investojė nė veten e vet. Ky ėshtė mendimi im.
Do tė marrėsh pjesė nė ndonjė festival?
Jo, tani pėr tani nuk kam ndėrmend tė marr pjesė nė asnjė festival.
Me duket sikur i ngjani njė personazhi tė njohur… Ju kanė thėnė qė i ngjani dikujt?
Po mė kanė thėnė qė i ngjaj Kim Kardeshain mė sė shumti. Genta
Ismajli mė thotė se i ngjaj Mariah Kerit (qesh) nuk e di, vetvetes mė
mirė…
Cilat janė ambiciet nė botėn e muzikės, deri ku shkojnė dėshirat e t’ua. Ēfarė doni tė arrini?
Unė nuk ngutem pėr muzikė fare, ato qė dua i arrij. I lutem Zotit
vetėm tė jem mirė, nuk dua tė flas mė shumė pėr veten time, premtoj mė
shumė se do tė punoj dhe ia lė publikut ta vlerėsojė.
Ēfarė do tė bėje pėr tė qenė e famshme?
Pėr tė qenė e famshme kėtu tek ne duhet tė kesh diēka tė mirė te
vetja duhet kesh edhe zėrin, pastaj pėrpunohet si shumė tjera qė e kanė
pėrpunuar me pėrvojėn e punės dhe tė kesh kushte tė mira tė investosh nė
vete.
Ēfarė do tė thotė pėr ju tė jeni femėr e pavarur, a jeni ju e tillė?
Kuptohet te ne ėshtė vėshtirė pėr profesionin tonė, se harxhojmė shumė.
Ēfarė ju trishton mė shumė?
Mė sė shumti mė trishtojnė njerėzit qė nuk bėjnė njė jetė tė mirė dhe
normal, sidomos fėmijėt, kjo ėshtė pika ime e dobėt. Edhe pse kurrė s’i
kam parė e nuk i njoh, kur i shoh filloj qaj dhe mundohem me gjithė
forcėn time t’i ndihmoj.
Dhe njė pyetje tė fundit, qė ndoshta mund tė na thoni diēka
nė lidhje me sherrin mes mikes suaj Rozana Radi dhe kėngėtares Rezarta
Shkurta?

Pėr miken time mė vjen shumė keq qė e kam parė nė atė gjendje se
ėshtė njė mikeshė shumė e mirė, jo vetėm pėr mua, por pėr gjithė
Kosovėn. Kemi shumė respekt, urojmė t’i ketė kaluar!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.CeleBritete.Org
 
Fjolla Morina: Do tė bėja gjithēka pėr dashurinė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: LifeStyle :: Intervista-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog