Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Vendet mė tė mira pėr pushim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Vendet mė tė mira pėr pushim   20.01.11 22:12

Pas “Lonely Planet”, listėn e vendeve mė tė dėshiruara pėr pushim e publikoi edhe “Frommer's”, udhėzuesi amerikan i cili fitoi simpatinė e lexuesve me kėshillat se si tė udhėtojnė me sa mė pak para.

Fillimi i vitit ėshtė koha kur udhėzuesit turistik lexuesve tė tyre u propozojnė destinacionet mė tė mira pėr sezonin vijues. Pas “Lonely Planet”, listėn e vendeve mė tė dėshiruara pėr pushim e publikoi edhe “Frommer's”, udhėzuesi amerikan i cili fitoi simpatinė e lexuesve me kėshillat se si tė udhėtojnė me sa mė pak para.

Hokaido, Japoni

Ishulli mė verior i Japonisė, kohė tė gjatė ka qenė kufiri “i pakalueshėm” pėr banorėt e kėtij vendit, dhe pėr kėtė mbeti edhe relativisht shumė i panjohur pėr vizitorėt. Kohėn e fundit imazhi i Hokaido-s ėshtė duke ndryshuar. Me ishullin mė tė madh Honshuo e lidhė tuneli nėnujor, ndėrsa turisteve u janė interesant edhe vullkanet akoma aktiv.

Kent, Angli

Mė pak se dy orė nga Londra me aeroplan gjendet zona bregdetare me plazhe tė gjata me rėrė, nga tė cilat shumica e kanė flamurin e kaltėr, dhe me qytezat e vogla tė deteve. Shumica e turistėve vijnė pėr vikendin e zgjatur dhe kėnaqen nė restorante dhe hotele sharmante.

Taipei, Tajvan

Pasi qė ėshtė duke u rritur interesi pėr kulturėn kineze nė tėrė botėn, turistėt po i drejtohen Taipei-t, i cili ėshtė i njohur si metropol “freskues”. Qyteti ėshtė kombinim mahnitės i tradicionales dhe ultramodernes.

Doha, Katar

Qyteti i vendit tė vogėl nė Gjirin Persik shtrihet mbi burimin mė tė madh tė gazit natyral, pėr ēka mund tė krenohet me tė ardhurat mė tė mėdha pėr kokė tė banorit nė botė. Pėrveē pėr naftė, gaz dhe luks, Doha ėshtė e njohur edhe si vendi ku e ka selinė rrjeti i njohur televiziv, Al Jazeera.

Stokholm, Suedi

”Venecia e veriut” ėshtė vendi ku ndahen ēmimet “Nobel” dhe nga ku buruan tė gjitha hitet e njohura tė bendit legjendar “ABBA”, si dhe ėshtė i rrethuar me dizajnin e thjeshtė suedez. Por, gjėja qė e futi Stockholm nė destinacion turistik janė librat e shkrimtarit tė njohur, Stiega Larsson-it dhe personazhet nga trilogjia e tij “Millennium”.

Ponza, Itali

Pėrveē qė ėshtė ishulli kryesor nė arkipelagun Pontin, Ponza ėshtė njėri nga vendet mė natyral, mė tė bukur dhe mė argėtues tė Italisė. Nė tė njėjtėn kohė ėshtė mjaft i ndarė nga toka dhe ka arritur tė mbrohet nga turizmi masiv.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Vendet mė tė mira pėr pushim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tė njihemi me njėri tjetrin :: Fiset shqiptare-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs