Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

  Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!   28.01.11 7:12

Besoni se dashuria eshte gjithcka dhe mjafton nje dashuri e vertet ne cift qe te kapercej cdo penges ?


Dhe Kur dashuria nuk mjafton ?

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!   17.02.11 3:31

dashuria nuk mjafton ....duhet besim , respekt , kuptim , ndihme , buzeqeshje ,qetesi dhe ne fund ndoshta duhet dhe ajo ndjenja e afrimitetit,komplicitetit( bashkepunimit ) qe ndoshta mund ta pershkruajme si dashuri

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!   17.02.11 21:52

hmmmm jo nuk eshte keshtu

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!   17.02.11 22:22

u shkrive ha ha ha
keshtu si them une eshte e pike muhabeti

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!   17.02.11 22:23

apo nuk kam kuptuar pyetjen une ???

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!   17.02.11 22:26

Po ASHTU ESHTE POR BERA SHAKA se ti gjithmone je kundra dashuris nuk edi perse nuk ke besim tek dashuria ose perse nuk te pelqen ndoshta nuk e keni provuar apo e keni provuar dhe jeni zhgenjyer ? kete doja ta dija sepse aty do nxirrja nje mendim per ato pergjigje qe ke dhene persa i perket dashurise

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!   17.02.11 22:29

ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
tani po ...................e kam thene skam besim as respekt per dashurine

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!   17.02.11 22:39

kete e mora vesh po perse? dhe e je dashuruar apo jo kete doja me dit nqs mundesh dhe ti me e tregu?
Ja te them dicka rreth jetes dhe dashurise ejt


ēfar eshte dashuria e vertete ???

Nė momentin kur do ta posedojmė
njė bukuri, ne do ta bėjmė atė tė shėmtuar. Sa i madh ėshtė numri i
grave me burra tė bukur dhe ato sėrish kėrkojnė burra tjerė. Njėjtė
ėshtė edhe me meshkujt. Sa e sa meshkuj kanė gratė e bukura dhe
pandėrprerė kėrkojnė femra tė bukura! Pse ėshtė pėrherė kėshtu? Thjesht!
Shkaku qėndron nė posedim. Nė momentin kur ta posedojmė njė bukuri, ajo
pėr ne bėhet e shėmtuar. Nuk ėshtė tėrheqėse si mė parė. S'ka mė vlerė.


Mė pas shkojmė mė tej. Gjithnjė kėshtu dhe jeta na shndėrrohet
nė kėrkim tė pėrhershėm. Nė kėrkim tė diēkaje qė nuk e gjejmė dot si
pėrderėsi.


ēfarė duhet bėrė qė tė tejkalohet kjo gjendje?


E
thjeshtė! Kur ta shikojmė bukurinė, duhet ta adhurojmė atė. T'i
dorėzohemi asaj. Sepse, nėse nuk i dorėzohemi bukurisė, ne do ta
dėshirojmė tė kundėrtėn - qė ta pėrvetėsojmė. Bukuria ėshtė diēka e
madhe, madhėshtore. Si mund tė posedohet doēka qė ėshtė mė e madhe, mė e
lartėsuar se ne vetė?


Si paraqitet dashuria?


Zoti
ėshtė bukuria mė e madhe. Zoti ėshtė vetė bukuri. Si mund tė posedohet
Zoti? Ne, gjithnjė brengosemi pėr diēka qė nuk e kemi. Pse? Mendojmė se
atė qė nuk e kemi ėshtė e bukur. Duhet ta pastrojmė atė moskuptim nga
bindja se ēdo gjė qė ėshtė e bukur duhet edhe tė posedohet. Thjesht,
duhet ta pranojmė se ajo ekziston, ėshtė ashtu ēfarė ėshtė. ėshtė e
bukur.


Ku ėshtė qėllimi i kėsaj urtėsie?


Ta njohim
bukurinė, ta duan bukurinė dhe t'i dorėzohemi asaj - dhe tek atėherė
jeta nuk ėshtė e mėrzitshme. E bukura e vėrtetė, e natyrshmja, ngritja
dhe zhvillimi kah e vėrteta, nė tė bukurėn e vėrtetė qė gjendet nė ne ,
nė qetėsinė tonė tė brendshme, kjo quhet Hyjnore.


Pėrjetimi i
qenėsishėm i sė bukurės ėshtė rruga qė duhet tė na shpie kah Zoti, kah
falėnderimi. Nėse me kėto bindje e takojmė bukurinė dhe falėnderimi pėr
kėtė rritet, atėherė na ngjan dorėzimi. Paraqitet DASHURIA.


Pra
dashuria e vėrtetė ėshtė pėrjetimi i bukurisė dhe dorėzimi ndaj saj.


Duhet
ta dimė se nė jetė mund tė ekzistojnė dy paradokse emocionale:
indiferentizmi dhe dashuria. Ju vetėm mund ta doni ose tė jeni
indiferent ndaj dikujt. Diēka tjetėr s'ka. ēdo gjė tjetėr ėshtė vetėm
shije, sepse dashuria mund tė ketė ēfarėdo shije. Ta zėmė, ju mund tė
jeni tė hidhėruar nė dike dhe sėrish ta doni. A mund tė hidhėroheni nė
njeriun qė rastėsisht e takoni nė rrugė?


Jo! Assesi!


Vetėm
kur keni diēka me dike, dhe kur njėfarė dore jeni tė lidhur sė bashku,
tek atėherė mund tė hidhėroheni nė tė. A ėshtė e vėrtetė kjo?


Nga
ana tjetėr, indiferentizmi ėshtė topitje emocionale. Kur ajo tė vdes nė
ne, tek atėherė do tė vėrejmė se jemi tė lidhur me njėri-tjetrin. Vetėm
atėherė mund tė na shpaloset ana tjetėr e paradoksit- DASHURIA.


Dashuria
e vėrtetė nuk mund tė shprehet, ajo vetėm pėrjetohet, ndjehet. Sa herė
dikush na ka shpreh dashurinė nė stilin: "Oh, sa tė dua!", "Unė nuk mund
tė jetoj pa ty!"... por njė zė nga brendia sikur na ka kundėrshtuar
"Gėnjen!", "Nuk ėshtė e vėrtetė!", "Nuk besoj se ai (ajo) mė do!"
ndėrsa, nė anėn tjetėr, sa herė dikush na ka qortuar, shpesh edhe
nėnēmuar, dhe mua ai zė nė veten tonė na ka folur: "Dyshoj!", "Shpesh e
tepron, por e di se mė do!


Ne kėnaqemi kur me fjalė na
shprehin dashurinė. A nuk ėshtė kjo hipokrizi?


Si mund tė
shprehet dashuria me fjalė?


Dashuria e vėrtetė nuk duron
fjalė, andaj edhe askush deri mė sot nuk e ka definuar saktė. Pėr tė
gjatė historisė kanė thėnė plot dokrra dhe doktrina, menēuri dhe
menēurina, por jo tė sakta, andaj, mu pėr kėtė ne kemi shumė definicione
"tė bukura" pėr dashurinė...


Dikush qė, vėrtetė na do, kurrė
nuk do tė thotė: "Oh sa tė dua!". Sė paku nuk do tė teproj me kėtė
shprehje. Sepse, ne, atė dashuri do ta ndjejmė, nė frymėn, nė shikimin,
nė lėvizjen...nė vetė prezencėn e tij. Prandaj, ai, nuk duhet tė na flas
fare, ose,...edhe letė na flas, le tė na kundėrshtoj, tė mos pajtohet
me ne, dhe...ne...sėrish, nga ai do ta ndjejmė dashurinė ēdo fjalė e
thėnė nga ai do tė reflektoj dashuri.


Pse ėshtė kėshtu?


Sepse,
kush tė do vėrtetė, tė do nė heshtje, nė qetėsi. Me atė ndjenjė tė
fshehur nė brendi dhe pa etiketime. Mė pas, kjo farė e mbledhur diku nė
thellėsi, fillon tė gufoj nė aksion, nė vepra. Shpėrthen nė atė ēfarė
ndjehet e jo thuhet.
Kjo ėshtė dashuria e vėrtetė.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!   20.02.11 22:01

jo sjam dashuruar .....per kete qe ke shkruar do te kthej nje pergj me mire buzqesh

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Angela Martini
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 192
Registration date : 03/09/2010
Age : 32
Location : Albania

MesazhTitulli: Re: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!   20.02.11 22:04

Dashuria nuk eshte gjithcka nqs dashuria nuk na mfjafton ateher mbetet respekti mbi njeri tjetrin mirkuptimi harmonia ejt,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaniaFace.Com
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 27
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!   31.03.11 11:48

Dashuria Nuk Mjafton Ateher Kur Ti Se Tregon.:P Ehhh Nese Je I Dashuruar Ateher Jane te Gjitha Brenda Si Sjellja Si Mirekuptimi etj etj buzqesh Me Mire Do Ishte "Mjafton Te Jesh I Dashuruar".

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
emanuela shehu
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 27
Registration date : 01/04/2011
Age : 21
Location : tirana

MesazhTitulli: Re: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!   04.04.11 4:24

kur dashuria nuk mjafton atehere duhet te kete mirekuptim ne cift,ndoshta perkujdesje nga ana e te dy partnereve per te mbajtur gjalle dashurine...ne te kundert nese asgje nuk funksionon atehere jo dashuria nuk mjafton por ajo eshte zhdukur fare....pastaj gjeja me e mire eshte qe secili te ndjeke rrugen e vet...ose mund te perpiqemi me shume per ta shpetuar ate....une do zgjidhja te dyten.... puc

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


love music...especially heavy metal....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!   06.04.11 3:37

Edhe une te dyten do zjidhja por nqs dicka thyhet nuk ngjitet me kshu eshte dhe puna e dashurise nqs mer rrugen e ndarjes me mire jepi fund shume keshtu perfundon nuk eshte mire po ja qe ndodhe merzit

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kur Dashuria (nuk) mjafton ?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog