Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Lojėrat e joshjes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Lojėrat e joshjes   28.01.11 7:12

Arti i tė propozuarit nuk ėshtė asgjė mė shumė se sa tepėr i
thjeshtė. Femrat, qė e dinė se ēfarė kėrkojnė, “nuk bien pre” e
replikave tė lehta.


Shumė meshkuj refuzojnė t’i drejtohen njė femre, duke menduar se nuk i
pėrshtaten atyre, ndoshta ngaqė i duket tipi i femrės, qė nuk reagojnė
ndaj shenjave tė ndryshme dhe ja se si krijohen njė seri tė pa
vėrtetash tė komunikimit. Nė qoftė se e dini se si, ku dhe kur ta bėni
kėtė gjė, “arti” i tė propozuarit nuk ėshtė asgjė mė shumė se sa tepėr
i thjeshtė. Sė pari, mbani mend qė koha nuk ėshtė nė anėn tuaj dhe pėr
kėtė gjė duhet tė bėheni sa mė kreativė. Keni nė dispozicion vetėm disa
minuta pėr t’i treguar se ēfarė mund tė bėni, pėrpara se ajo tė gjejė
njė “punė” tjetėr, larg jush. Por, varet edhe nga konteksti: Nė qoftė
se e ndalon dhe i flet nė rrugė, duhet tė jesh njė “playboy” i vėrtetė,
pasi femrat thjesht nuk i kushtojnė rėndėsi meshkujve qė veprojnė
kėshtu. Nė qoftė se je nė njė lokal, ndihu i lirė tė reagosh; ke nė
anėn tėnde shumė elementė: muzikėn, alkoolin, atmosferėn, shoqėruesit,
lėvizjet e kėrcimit etj.

Fillimi
Kur shikon njė femėr tė kėndshme, tė kalojnė nė kokė mendime “tė pista”
dhe pikėrisht kėtu ndodhesh nė rrugėn e gabuar, tė cilėn shumė prej
meshkujve e bėjnė: “T’i vėrtitesh asaj”, duke pėrdorur metoda qesharake
qė improvizohen me shpejtėsi pėr t’i bėrė asaj pėrshtypje. Por nė qoftė
se zgjohesh me njė reagim tė padėshiruar, do tė thotė se diku ke
gabuar! Eh, njė veprim “i zgjuar” nuk ėshtė nė dorėn e tė gjithėve, por
me pak stėrvitje, do tė mėsosh se femrat, tė cilat e dinė se ēfarė
kėrkojnė, “nuk bien pre” asnjėherė e replikave tė lehta. Nė radhė tė
parė, mos u nis me njė ide tė parapėrgatitur tė tipit: “Ėshtė bionde,
ėshtė budallaqe”; “Nė qoftė se vishet ashtu, do tė thotė se ėshtė femėr
blloku” etj. Mos harroni: Respekti pėr partneren tėnde, duhet tė
ekzistojė gjithmonė, ndonėse atė femėr e dėshiron vetėm pėr njė
aventurė “one night stand”. Nė fund tė fundit respektoni veten, ndėrsa
“buon sensi” (mirėkuptimi) ėshtė falas! Fatkeqėsisht, replikat apo
gjestet, tė cilat tenton t’i pėrdorėsh nuk janė tė vlefshme pėr tė
gjitha rastet.

Lojėrat

Mbivlerėson cilėsitė
Pėrveēse e di qė je njė tip fantastik, kjo s’do tė thotė qė edhe ajo ta
dijė kėtė gjė. Pjesa mė e madhe e femrave, do t’i mbajnė “tentakulat
mbrojtėse” sipėr, kur tenton t’i “pushtosh” hapėsirėn e tyre personale,
gjė krejt normale nė fund tė fundit. Me pak humor mund ta rregullosh
kėtė gjė.

Pėrpiqesh ta “vėsh nė lojė”
Nuk po i kushton kujdes aq sa duhet. Shenja e respektit ėshtė mė e
rėndėsishme dhe kjo ėshtė arma jote! Mos u pėrpiq t’i marrėsh numrin e
telefonit qė herėn e parė. Ajo e ka mėsuar tashmė qė ju po pėrpiqeni ta
zini tė dashur, kėshtu qė zgjidhni njė mėnyrė tjetėr, ndryshe nga ajo
qė po mendon. Pėrpiqu t’i thuash direkt se ēfarė kėrkon nga ajo dhe mos
ia fut kot, pasi vetėm kėshtu do ta dehni me sharmin tuaj. Nė qoftė se
do adoptosh njė sjellje tė qetė dhe tė shprehesh qartė, do t’i lėsh
asaj tė kuptojė qė ti ke njė personalitet tė besueshėm.

Mos krijo plane “luftėrash”
Disa njerėz mund tė improvizojnė mjaft mirė, por ti ke mė shumė shanse
tė mos jesh njė prej tyre. Njė plan i mirė detajuar, do tė ndihmojė sė
tepėrmi, ndonėse kjo mundėsi nuk ėshtė mė e mira nė kėtė botė.
Megjithatė, pėrllogaritja qė nga shtėpia nuk do tė ndihmojė ty me atė
ēfarė gjen “nė treg”, por s’ke ēfarė bėn. Kjo ėshtė magjia e joshjes!

Sillesh si njė pervers
”Perversionet” e vogla janė tė lejuara vetėm brenda ēiftit, me
mirėkuptimin e tė dy partnerėve, eventual pėr tė ushqyer marrėdhėnien
tuaj. Nė qoftė se fillon ta thėrrasėsh femrėn nė lokal apo t’i flasėsh
siē nuk tė ka hije, mund tė marrėsh nga pas edhe njė emblemė nė tė
cilėn shkruhet: “Ndihmė, jam i virgjėr!”. Mos hap gojėn si peshku kur
shikon gjokset e saj; mos u pėrpiq ta kapėsh prej tė ndenjurave sa herė
“qė tė ngrihet ty” dhe mos e fto thjesht vetėm pėr tė bėrė seks. Ky
stil nuk do tė funksionojė me dikė qė ka kaluar periudhėn e fėmijėrisė
me sukses.

Je arrogant
Ke makinė dhe rroba tė shtrenjta, por gjithmonė ja pėrmend kėto sa herė
qė hap gojėn. Imagjino paksa kur asaj i bien qimet nga hunda pėr shkak
tė aromės sė djersės qė lėshon trupi yt. Nuk ekzagjerojmė me asgjė kur
themi se ekzistojnė shumė ekzemplarė tė tillė pėrreth. Ndonėse mund tė
jesh me njė stad material mbi mesataren, mėso tė kesh njė sjellje tė
pėrshtatshme. Madje edhe femrat seksi e dallojnė lehtėsisht arrogancėn
mashkullore, por njė fjalė ėshtė lehtėsisht! Pėr aq kohė sa nuk do tė
besosh se femra tė cilėn po josh ėshtė njė objekt material dhe ajo tė
pėrket vetėm ty, indiferent nga sjellja jote, ēdo gjė do tė jetė “OK”.

Nuk ke ndjenjėn e humorit
Fatkeqėsisht, ndjenja e humorit ėshtė njė cilėsi pėr njerėzit qė janė
drejt rrugės sė zhdukjes. Ndoshta tė ka ndodhur edhe ty ta shohėsh kėtė
gjė sė afėrmi. Ajo ėshtė e mundshme qė tė zhgėnjehet duke parė njė
mashkull se si e terrorizon me replika tė lira, ose ndryshe, se si njė
femėr tjetėr, specie e ngjashme me tė, se si humbet sė tepėrmi terren
dhe e zė koka duke u pėrpjekur t’i thotė njė mashkulli se si duhet tė
trajtohet ai nė mėnyrė korrekte. Nė momentin kur pengohesh pėrgjatė
rrugės tėnde, mė saktė atėherė kur nuk tė jepet rasti tė kesh njė
sjellje normale, humori mund t’ju shpėtojė nė 90 pėr qind tė rasteve,
nė qoftė se di se si ta pėrdorėsh atė. Ėshtė e preferuar tė mos rrjedhė
muhabeti nė shakatė me konotacion intim!

Je tepėr i shoqėrueshėm
Rreziku i tė qenit gjithmonė “Mr. Nice Guy” ėshtė qė mund tė bėhesh mė
shumė se armiku i tyre, se sa i dashuri i saj i ardhshėm. Pėrpiqu tė
ruash njė ekuilibėr midis tė qenit i shoqėrueshėm dhe romantik.

Dukesh i interesuar pėr femra tė tjera
Kur i thua qė mė intereson, dhe sheh femra tė tjera ėshtė ndoshta
zhgėnjimi mė i madh pėr atė femėr, tė cilėn po pėrpiqesh me ēdo kusht
qė t’i thuash “se tė pėlqen sė tepėrmi”. Ėshtė e qartė qė shanset pėr
t’u dukur serioz bien diku nėn nivelin e detit, kėshtu qė tė ngelet ty
topi qė t’i tregosh qė nuk ėshtė ajo e vėrteta.

Flet shumė dhe nuk e dėgjon aspak
Ėshtė mirė qė nė kėtė kapitull tė jesh integruar tashmė nė kategorinė
klasike, tė njė mashkulli qė mbyll gojėn dhe dėgjon. Kjo nuk do tė
nėnkuptojė qė do ta lėsh vetėm atė tė drejtojė bisedėn, por veēse ti
nuk duhet tė rrahėsh kėndet me subjekte diskutimi jo interesante.
Rrezikon tė bėhesh i mėrzitshėm. Mė pas, nė qoftė se ajo ka diēka pėr
tė thėnė dhe duket e kėnaqur nga fakti se ndryshove, “bjeri avazit” tė
saj dhe tregohu qė po interesohesh pėr tė, duke e dėgjuar me vėmendje.
Ato e vlerėsojnė kėtė gjė.

Nuk po pėrdor korrekt gjuhėn e trupit
Mos e mbaj vėshtrimin pėrtokė kur ha ose pi diēka; mos bėj veprime tė
pakontrolluara dhe mos e shtyj trupin pėrpara duke vėshtruar
aprovimin/mosaprovimin e saj tė heshtur. Ėshtė tepėr e rėndėsishme tė
mbash kontaktin vizual me tė, t’i buzėqeshėsh lehtėsisht nganjėherė. Mė
pas, bėhu i kujdesshėm se ēfarė po pėrpiqet ajo tė tė transmetojė
pėrmes rrugės sė trupit.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Lojėrat e joshjes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com