Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 10 gjerat qe deshirojme te bejme me shume

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: 10 gjerat qe deshirojme te bejme me shume   30.01.11 20:48

Cfare eshte kenaqesia?
Sipas specialisteve dhe studjuesve te fushes emotive, kenaqesi nuk eshte
tjeter vecse te mundesh te besh ate qe deshiron, dhe te mundesh te besh
ate qe deshiron eshte liri.
Me poshte po pershkruajme 10 gjerat te cilat ne pergjithesi njerezit
desherojne me shume te bejne.
Kjo eshte nje liste, e cila eshte perpiluar nga anketimi i 2000
personave, te cilet ne jeten e tyre kishin mundesi te benin shume gjera,
pra gjeografia e interesave dhe deshirave te tyre, ishte relativisht e
gjere.1.Te fleme

Asnje nga te gjitha aktivitetet tona nuk te jep ate kenaqesi qe te jep
nje gjume i mire pas nje dite te lodheshme. Mesojeni, nje gjume i mire
eshte ne gjendje te permiresoje dukshem jeten tone.


2. Te degjojme muzike

Muzika eshte ushqimi i shpirtit dhe i dashurise. Cfardo qe te jeni duke
bere, pune, ngare makinen, gatuani, apo edhe thjesht jeni duke u
relaxuar, muzika do te jete ne gjendje te ngreje nivelin e humorit dhe
gjendjes shpirterore.


3.Te lexojme

Libri eshte dhe duhet te jete pjese integrale e jetes se perditeshme. Te
gjitha si librat e llojeve te ndryshme, gazetat, revistat, pervecse
kenaqesise, na japin edhe nje mixture dijesh dhe informacionesh te
nevojshme.


4. Te Shikojme filma

Kjo mode eshte bere bere nje nga aktivitetet me te deshiruara per
njerezit. Televizori dhe se shpejti edhe ai ne 3D kane mundesuar te
shijuarin jo vetem ne privatesine e deshiruar por edhe ne thellesine e
cdo detaji vizual.


5. Te merremi me sport ne natyre

Merruni me cfardo lloj sporti, tenis, basketboll, futboll, atletike,
Kenaqesia qe te jep marrja me sport eshte shume e madhe, sidomos per
femijet.


6. Ushtrimet e perditeshme

e keni vene re se pasi keni perfunduar seancen ditore te ushtrimeve
tuaja te perditeshme, gjithmone ndjeheni me mire, jo vetem fizisht por
edhe emocionalisht dhe menderisht.


7. Te bejme dashuri

Ne morine e kenaqesive qe merr njeriu ne jete, sigurisht akti i te berit
dashuri ka vendin e tij. Pervecse nje instikt natyror, seksi, eshte ne
gjendje te te jape kenaqesi jo vetem fiziologjike, qe do te thote
ndikim i tij ne teresine e parametrave fziologjike te organizmit, por
edhe nje kenaqesi shume te madhe shpirterore.


8. Te luajme lojra, interktive dhe virtuale

Kompjuter video games, Playstations, Xboxs, te gjitha keto sot janwe
shenderruar ne kulte te gjenerates se sotme moderne.


9. Te komunikojme

Me mundesite e medha te teknologjive te reja, komunikimi midis njerezve
eshte kthyer gati ne nje mani.


10. Te vizitojme familjet dhe miqte e vjeter.

Kthimi ne familje dhe takimi i miqve te vjeter eshte nje nevoje dhe
domsdoshmeri shpirterore dhe nje arsye e forte qe rrit ndjenjen e
sigurise ne vetvete.
ikub

Ju ke do hiqnit apo cfare do shtonit???

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: 10 gjerat qe deshirojme te bejme me shume   17.02.11 2:47

kjo lista eshte shuem permbledhese

por cfare do doja une perfundimisht te udhetojaaaaaaaaaaaaaaaaaa

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 27
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: 10 gjerat qe deshirojme te bejme me shume   01.04.11 12:59

Ato 10 Gjerat Jane Shume Ne Rregull Por Une Do Doja Te Beja Sa me Shume Ditelindje.. ahahahah :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: 10 gjerat qe deshirojme te bejme me shume   02.04.11 6:55

PrInCi shkruajti:
Ato 10 Gjerat Jane Shume Ne Rregull Por Une Do Doja Te Beja Sa me Shume Ditelindje.. ahahahah :P
te uroj njemije e nje buzqesh

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 27
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: 10 gjerat qe deshirojme te bejme me shume   04.04.11 10:40

WooooW..Shume Shume Flm.. Gjithashtu Edhe ti. buzqesh

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 10 gjerat qe deshirojme te bejme me shume   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
10 gjerat qe deshirojme te bejme me shume
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Diskutime shoqėrore-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com