Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Femrat, shkaktare tė dėshtimit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Femrat, shkaktare tė dėshtimit   30.01.11 21:50

Nė njė periudhė tė caktuar tė jetės mbeten
vetėm. Mė parė ishte ēifti, tani ėshtė boshllėku. Raporti tėrhiqet
zvarrė. Faji i kohės nė tė cilėn jetojmė? Faji i femrave? Tė jetė njė
problem stresi? Sipas psikologėve amerikanė, femrat ndahen nė dy
kategori: ato qė i duan burrat dhe ato qė i lėnė. Ja tipat klasike dhe e
kundėrta e tyre, objektivi qė duhet tė arrijnė.

Sipas psikologėve amerikanė, femrat ndahen nė dy kategori: ato
qė i duan burrat dhe ato qė i lėnė.


Nė njė periudhė tė caktuar tė jetės mbeten vetėm. Mė parė ishte ēifti,
tani ėshtė boshllėku. Raporti tėrhiqet zvarrė. Faji i kohės nė tė cilėn
jetojmė? Faji i femrave? Tė jetė njė problem stresi? Sipas psikologėve
amerikanė, femrat ndahen nė dy kategori: ato qė i duan burrat dhe ato qė
i lėnė. Ja tipat klasike dhe e kundėrta e tyre, objektivi qė duhet tė
arrijnė.

E pakėnaqura e pėrjetshme

Ne marrėdhėnie ėshtė gjithmonė e pasigurt. Pa arritur ende tė tridhjetat
mendon se jeta po i ikėn dhe nuk ka mė kohė pėr asnjė gjė tė bukur. Do
tė dėshironte njė familje, fėmijė. Edhe pse ka njė shok qė tregohet i
dashur me tė, pavendosmėria e saj e shqetėson dhe kjo marrėdhėnie nuk i
mjafton mė. Ai ka frikė nga nxitimi i saj, ndėrsa ajo ndihet e
shqetėsuar.

E paparashikueshmja

Joshėse, e pavarur, e suksesshme. Ka pasur shumė histori, por kurrė
definitive. Forca e saj e bėn tėrheqėse, por siguria e saj shkurajon ata
qė e duan. Pėr t’u mbrojtur nga zhgėnjimet, ka mėsuar tė klasifikojė
problemet duke kultivuar perfeksionin. Nė marrėdhėnie ėshtė e
paparashikueshme. Fytyra e saj prej femre tė sigurt nė vetvete shpesh
ftoh pasionin.

Sakrifikuesja

Sakrifica ėshtė gjithēka pėr tė. Dikush bėn diēka tė kėndshme pėr tė? Nė
rastin mė tė parė ajo tenton “t’ia lajė borxhin” madje, duke e
ekzagjeruar. Burri shpreh njė dėshirė? Qė nga ajo dite pėr tė bėhet njė
detyrė. Pėr tė qenė e sigurt qė e duan, ajo heq dorė nga arsyet e saj
dhe ofron faqen tjetėr. Shumė pėrkushtim e mėrzit partnerin.

Vėmendje me ēdo kusht

Pėr tė ēdo gjė ėshtė e gabuar. Ai shkon tė luajė me letra me miqtė? E
bėn pėr ta evituar. E fton nė shtėpi pėr tė parė njė ndeshje nė TV?
Ėshtė njė egoist. Ajo ankohet pėr faktin se nuk ėshtė nė qendėr tė
vėmendjes dhe e bėn gjithmonė me faj partnerin. Pasiguria e saj e shtyn
tė kėrkojė ta dominojė. Ai ndihet i shtypur. Fillohet nė familje, mė pas
me miqtė dhe sė fundi me partnerin.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
 
Femrat, shkaktare tė dėshtimit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Zonė e lirė + 18 :: Libido & Eros-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | Society and Culture | Celebrity, star | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a blog