Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Fier, tender per Banesat sociale

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Fier, tender per Banesat sociale   10.07.09 2:19

Fier, tender per Banesat socialeTėrhequr mė 10 Korrik 2009


Javen e ardhshme do te zhvillohet, per here te dyte, tenderi per banesat sociale ne qytetin e Fierit.
Juristi
i bashkise, Fier Luan Cala, ka bere publik kete fakt, duke deklaruar
gjithashtu se kete here shpresohet qe tenderi te zhvillohet dhe qe puna
per ndertimin e ketyre banesave te nise sa me pare.

“Presim qe
keto dite te zhvillohet tenderi per banesat sociale dhe shpresojme te
mos kemi me deshtim. Jane 96 familje te cilat presin sa me pare nisjen
nga puna te ndertimit te pallatit dhe qe do te hyjne ne keto banesa
edhe pse me qira”, ka thene Cala. Pak kohe me pare u zhvillua faza e
pare e tenderit, por per shkak te mosplotesimit te numrit ne kohe te
firmave dhe mungeses se dokumentacioneve, ai deshtoi, duke u shtyre per
ditet e korrikut.

Aktualisht keto banesa me ane te nje vendimi
te keshillit bashkiak muaj me pare pritet te ndertohen ne lagjen “16
Prilli” te qytetit te Fierit, ku po sipas ketij vendimi eshte lene ne
dispozicion nje siperfaqe prej 9000 meter katroresh.
Nga keto
banesa do te perfitojne 96 familje, te cilat i kane plotesuar kushtet
dhe kane siguruar statusin e te pastreheve, edhe pse numri i tyre ne
listen e Bashkise se Fierit rezulton shume me teper se 700.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Fier, tender per Banesat sociale
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Mediat Shqiptare-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com