Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Bruna Schmitz, misi i ri nė botėn e sportit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Bruna Schmitz, misi i ri nė botėn e sportit   26.02.11 20:38

Bruninha mė 21 prill do tė mbush 21 vjet dhe kjo
ėshtė hera e parė qė po merr pjesė nė kėtė garė tė veēantė nė tėrė
botėn pėr pjesėn e bukur tė sportit. “Nuk e kam ditur se ekziston kjo
revistė, sepse nuk shitet nė Brazil”, kishte thėnė ajo nė fillim kur
kishte dėgjuar pėr SI.


Brazili nuk ėshtė i njohur vetėm me futbollin nė sport, por ka edhe
pjesėn e bukur tė saj. Nė kėtė pjesė sigurisht se zė vend edhe surfistja
Bruna Schmitz, e cila ėshtė pėrzgjedhur pėr sesionin vjetor tė
fotografive tė revistės sė njohur amerikane, Sports Illustrated.

Bruninha mė 21 prill do tė mbush 21 vjet dhe kjo ėshtė hera e parė qė po
merr pjesė nė kėtė garė tė veēantė nė tėrė botėn pėr pjesėn e bukur tė
sportit. “Nuk e kam ditur se ekziston kjo revistė, sepse nuk shitet nė
Brazil”, kishte thėnė ajo nė fillim kur kishte dėgjuar pėr SI.

Ajo ėshtė treguar shumė modeste pėr gjithė ofertėn qė i ėshtė bėrė. ‘Kur
me foli menaxheri se ėshtė fjala pėr diēka tė madhe, atėherė e kam bėrė
njė pyetje tė thjeshtė: pse unė jam zgjedhur?”, tha Bruna.

Ajo me sportin e surfit mbi valėt e detit ka filluar tė merret nė moshėn
9 vjeēare, Me 15 vjet kishte kaluar nė profesionizėm. Zgjedhja e saj me
kėtė sport ka qenė shumė logjik pasi qė ka lindur dhe ėshtė rritur nė
njė vend nė breg tė detit. Burninha ėshtė njėra ndėr surferet mė tė mira
nė botė, kurse nė turnetė e vitit tė kaluar tė ASP World Tour kishte
pėrfundua garat nė vendin e 15-tė.

Tani ajo jeton Kanada, prej nga i bėn planifikimet pėr karrierėn e saj profesionale.

“Kėtu nė Kanada ėshtė shumė bukur, kur erdha pėr herė tė parė kam mbetur
e mahnitur me male dhe liqene, nuk e kam ditur se ekziston njė vend i
tillė”, tha ajo me buzėqeshje.

Burna e pranon se ka qenė shumė interesante koha nė sesionin e
fotografive, ndonėse e pranon se ka pasur pak probleme “teknike
femėrore”.

“Pak kam pasur problem me taket e femrave, nė tė cilat nuk jam mėsuar tė eci, kurse edhe pjesa e peshkimit nuk mė ka ecur mirė”.

Schmitz ka lindur nė Salto do Lontra, aktualisht ėshtė e sponsoruar nga Roxy dhe kėpucėt Lui Lui.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Bruna Schmitz, misi i ri nė botėn e sportit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Sport :: Sportet e Tjera-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com