Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Nonda Bulku si shkrimtar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Nonda Bulku si shkrimtar   26.02.11 21:16

Dy vėllimet e para, Gėzhilli beson se do tė
dalin kėto ditė tė para tė marsit, duke pėrkuar edhe me 105-vjetorin e
lindjes. Kolanėn e plotė dėshiron ta promovojė nė Panairin e Librit tė
vitit 2012, nė kujtim tė 40-vjetorit tė largimit tė Nonda Bulkės nga
jeta.Njė punė dhjetėvjeēare do tė kurorėzohet me botimin e dhjetė vėllimeve
tė krijimtarisė sė Nonda Bulkės. Botuesi Mehmet Gėzhilli tregon se aty
do tė gjendet Nonda shkrimtar, publicist, pėrkthyes, kritik e deri edhe
njė album fotografik e me dorėshkrime.

Dy vėllimet e para, Gėzhilli beson se do tė dalin kėto ditė tė para tė
marsit, duke pėrkuar edhe me 105-vjetorin e lindjes. Kolanėn e plotė
dėshiron ta promovojė nė Panairin e Librit tė vitit 2012, nė kujtim tė
40-vjetorit tė largimit tė Nonda Bulkės nga jeta.

Gėzhilli nuk ka menduar ta mbyllė me kėto botime. Nė bashkėpunim me
TVSH, sė bashku me regjisorin Halil Kamberi, operatorin Agim Kuri, kanė
xhiruar njė dokumentar qė ėshtė nė proces montimi. Gėzhilli do ta ēojė
veprėn e Nonda Bulkės edhe nė Korēė e Pėrmet.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Nonda Bulku si shkrimtar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog