Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Dashuri e vdekur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Dashuri e vdekur   23.03.11 13:07

Jam i heshtur pa fjalė,
se ēdo fjalė pėr ty mbaj ,
jam pa shpresė , jam pa ėndėrr,
jam pa shpirt jam pa zemėr.
Jam pa frymė e pa jetė,
sikur njė qiri duke u tret.
Urrej vetėn time,
se tė do kaq shumė,
i urrej ėndrrat,
se mė len pa gjumė,
e urrej detin,
se nga ty mė ndan,
te urrej ty,
se nuk tė kam pranė,
Dua ti ndiej nė ty nxehtėsinė ,
nė pėrqafimin tėnd vetveten gjeta,
dua tė ma kthesh dashurinė,
dhe puthjet e nxehta.
Njė gjė dua qė ta them,
mbaje nė zemėr mbaje nė mend,
kur njė shpirt tjetėr ta duash,
dashurinė tonė atij ti thuash,
tė, tė dojė aq sa tė desha unė,
as mė pak e as mė shumė.
Ti fala sytė ,ti me verbove,
ta fala zemrėn , ti ma copėtove,
ti fala ėndrrat, ti i shkatėrrove,
ta fala dashurinė, poshtė e hodhe,
sa e zbrazėt nė shpirt u tregove.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Dashuri e vdekur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog