Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Berisha nė Shkodėr nderon dėshmorėt e demokracisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angela Martini
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 192
Registration date : 03/09/2010
Age : 31
Location : Albania

MesazhTitulli: Berisha nė Shkodėr nderon dėshmorėt e demokracisė    02.04.11 10:19

Kryeministri Sali Berisha ishte tė shtunėn nė Shkodėr nė
20-vjetorin e demonstratės antikomuniste tė 2 Prillit, ku ka nderuar
kujtimin e katėr dėshmorėve tė demokracisė qė u vranė gjatė asaj
proteste.
Berisha, i cili shoqėrohej nga kryetarja e
Parlamentit, Jozefina Topalli dhe deputetė tė tjerė tė qarkut tė
Shkodrės, vendosi kurora me lule mbi memorialet e tyre.
“Shkodra nuk pranoi shtypjen e komunizmit. 2 prilli 1991 ėshtė njė ditė
historike dhe sot jemi mbledhur tė pėrkujtojmė kėtė ditė historike. Sot
nderojmė katėr dėshmorėt e demokracisė, tė cilėt I thanė “jo” regjimit
mė tė egėr. Nė 2 prill 1991, i thamė “jo” regjimit komunist,” deklaroi
kryeministri.
Nga memoriali, Berisha dhe grupi i deputetėve u drejtua pėr nė
varrezat e Shkodrės ku bėnė homazhe dhe vendosėn kurora e lule mbi
varret e katėr dėshmorėve tė demokracisė, Arben Broci, Nazmi Kryeziu,
Bujar Bishanaku dhe Besnik Ceka./Telegrafi/

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaniaFace.Com
 
Berisha nė Shkodėr nderon dėshmorėt e demokracisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs