Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Si ta “zbukuroni” trupin tuaj?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angela Martini
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 192
Registration date : 03/09/2010
Age : 32
Location : Albania

MesazhTitulli: Si ta “zbukuroni” trupin tuaj?   02.04.11 10:32

Pikturimet
e ndryshme nėpėr trup dhe pirsinget janė bėrė tashmė shumė tė pranishme
nė modėn tonė. Ato pėlqehen si nga femrat ashtu edhe nga meshkujt.
Truke dhe tipat e ndryshėm tė operacioneve plastike janė pranuar deri
diku nga shoqėria jonė.

Zmadho fotografinėPikturimet e ndryshme nėpėr trup dhe pirsinget janė bėrė tashmė shumė tė
pranishme nė modėn tonė. Ato pėlqehen si nga femrat ashtu edhe nga
meshkujt. Truke dhe tipat e ndryshėm tė operacioneve plastike janė
pranuar deri diku nga shoqėria jonė.

Nė vendimin tone moda e tatuazheve dhe e piercingve filloi tė pėrhapej
gjerėsisht pas viteve ‘90-tė. Megjithatė, historia dėshmon se pikturimi i
trupit dhe bėrja e vrimave nė tė, ėshtė forma mė antike dhe origjinale e
shprehjes sė krijimtarisė njerėzore. Tė vendosish njė pirsing ose tė
trukosh njė tatuazh janė njė nga gjėrat mė tė preferuara nė modėn tonė,
duke marrė modele nga stile tė modave tė tjera. Tatuazhet nuk janė mė
pėr bandat e engjėjve tė ferrit.

Jo, ato janė zvarritur nga puset e bitumit dhe janė ngjitur nė
shpatullat, krahėt dhe vithet e femrave mė magjepsėse tė Hollivudit.
Ndoshta keni menduar prej kohėsh tė bėni njė tatuazh, por keni qenė tė
pavendosur se cili do tė ishte kujtimi qė do ta mbanit gjatė gjithė
jetės nė trup. Ndoshta ato nuk ju pėlqejnė aspak ti keni mbi vete,
megjithatė i shikoni figurat e tė tjerėve me kėnaqėsi. Tatuazhi, ose
pigmentimi i lėkurės ėshtė njė shenjė e krijuar duke futur njė pigment
nė lėkurė pėr qėllime dekorative.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaniaFace.Com
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Si ta “zbukuroni” trupin tuaj?   03.04.11 1:09

me pelqejne tatu pos sdo bej asnjehere...piercing nuk me pelqejne ehde veshet qe i kam bere per vethet , nuk ve mah duhet shume pune te zbukurosh trupin nuk mjaftojne kaq

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Angela Martini
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 192
Registration date : 03/09/2010
Age : 32
Location : Albania

MesazhTitulli: Re: Si ta “zbukuroni” trupin tuaj?   03.04.11 3:35

po nuk diskutohet qe duhet shume pune por ti e ke ne dore per trupin tend qe mos ta lesh pas dore asnje here duhet te besh cmose qe trupi yt te jete sa me i bukur

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.AlbaniaFace.Com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Si ta “zbukuroni” trupin tuaj?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si ta “zbukuroni” trupin tuaj?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Moda dhe Estetika-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com