Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 ~Mesonu me vjedh rrjetin :D

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: ~Mesonu me vjedh rrjetin :D    04.04.11 0:09Nese deshiron me vjedh rrjet ne Lan (Local Area Network)
Do te keni sukses nese nuk e dikton kete ISP'ja ( PROVRAJDERI ) sepse nese e dikton do tiu ndalon kete te vjedhne
1: Hapi i pare
Download Angry Ip Scan
Linku per me Downloadu
ipscan.exe

pastaj nese e kini IP
12.13.1.12
ju e leshoni Angry Ip Scan me bo scan prej
12.13.1.12 deri ne 12.13.1.99
dmth krejt IP mei scanu pastaj kur ti scanon ata qka jon ne momentin
duke punuar mundeni te ja merrni Mac Addressen vetem klikoni mbi te me
klikun e djatht te mousit dhe SHow Mac Address dhe e beni copy
psh Mac Address osht 00-0E-A6-9A-26-AB

pastaj ate qe e keni gjet shkoni keshtu

Shkon klikon me klikun e majte te mousit mbi My network places pastaj
Properties pastaj ne (LAN) Local area networ perseri me klik te djath
dhe preporties ne tabelen ne vijim Klikojm Configure Pastaj Advanced
pastaj zgjedhim Network Address Klikojm te Value dhe e bejm Paste Mac
Addressen edhe OK dhe do te keni rrjet kjo eshte e testuar jo vetem nga
une por edhe nga disa shoke dhe kemi pas sukses pasi qe ISP-ja na ka
lejuar ta bejm test ...!!!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
~Mesonu me vjedh rrjetin :D
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Bota e Kompjuterit :: Informatikė :: Networking-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog