Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Manuali i artė” i tradhėtisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Manuali i artė” i tradhėtisė   13.04.11 22:51

Tradhėtia ėshtė njė veprim i ulėt, por edhe njė “lloj arti”, ku ėshtė shumė e vėshtirė tė arrihet prefeksioni.
Ėshtė shumė e vėshtirė qė tė bėsh qė njėriu me tė cilin jeton pėrditė tė mos shikojė ndryshimet e shkaktuara nga njė lidhje paralele e fshehtė, por ekzistojnė disa “rregulla tė arta” edhe pėr tė gjithė ata qė tradhėtojnė.

Revista italiane “Vanity Fair” publikoi sot ato rregulla qė sipas saj duhet tė ketė ēdo tradhėti perfekte.

Rrjetet shoqėrore – Rrjetet shoqėrore si Facebook apo tė tjerė janė fatale pėr tė gjithė ata qė tradhėtojnė. Asnjėherė nuk duhet bėrė njė koment, sado i vogėl nė faqen e tė dashurit apo tė dashurės paralele. Rrjete tė tilla janė tė suksesshme vetėm nė rikthimin e kontakteve me ish-tė dashur tė vjetėr.

Kujdes nė veshje – Argumenti qė japin tė gjithė ata qė tradhėtojnė ėshtė se nuk mund tė “hash tė njėjtin ushqim tė gjithė jetėn”. Por, ky rregull nuk shėrben pėr veshjen.

Ndryshimi i papritur dhe i vazhdueshėm nė veshje mund tė bėjė partnerin qė tė dyshojė, ndėrsa i duhet kushtuar gjithmonė kujdes parfumit dhe aromave, sepse janė njė prej elementėve kryesorė qė bėjnė qė njė tradhėti tė zbulohet.

Kur “tradhėtojnė” paratė – Zakonisht, tė gjithė i dinė tė ardhurat qė ka partneri i tyre, por nga ana tjetėr, njė lidhje paralele ka nevojė pėr tė ardhura shtesė.

Sipas “Vanity Fair”, ėshtė e kėshillueshme qė tė gjithė ata qė tradhėtojnė t’i deklarojnė fitime mė tė ulta bashkėshortit apo bashkėshortes sė tyre, pėr tė mos u rrezikuar qė tė zbulohen.

Ideja e ambienteve private – Tradhėtia nuk ėshtė mė e tillė nėse ajo nuk mbetet private. Frekuentimi i ambienteve publike me partnerin e dytė ėshtė shumė i rrezikshėm.

Ndonėse oraret e gruas apo tė bashkėshortit dihen mirė, nuk mund tė parashikohet kurrė se cili person i njohur mund tė dalė pėrpara.


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
 
Manuali i artė” i tradhėtisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com