Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Poezi dashurie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi dashurie   10.07.09 4:20


Arratisur, syrgjynosur,
Raskapitur dhe katosur
Po vajtonj pa funt, pa shpresė,
Anės Elbės, anės Spree-sė. Ku e lam' e ku na mbeti
Vaj-vatani e mjer-mileti
Anės detit i palarė,
Anės dritės i paparė,
Pranė sofrės i pangrėnė,
Pranė dijes i panxėnė,
Lakuriq dhe i dregosur,
Trup e shpirt i sakatosur? Se ē'e shėmpnė derbederėt,
Mercenarėt dhe Bejlerėt,
Se ē'e shtypnė jabanxhinjtė
Se ē'e shtrythnė fajdexhinjtė,
Se ē'e pren' e se ē'e vranė,
Ē'e shkretuan anembanė,
Nėnė thundrėn e pėrdhunės
Anės Vjosės, anės Bunės! Ēirem, digjem i vrerosur,
Sakatosur, ēarmatosur,
As i gjall' as i varrosur,
Pres njė shenj' e pres njė dritė,
Pres me vjet' e pres me ditė,
Se ē'u tera, se ē' u-mpaka,
Se ē' u-ēora, se ē' u-mplaka,
Lark prej vatrės dhe prej punės,
Anės Rinit, anės Tunės. Ēakėrdisur, batėrdisur,
Pėrpėlitur dhe zalisur,
Endėrronj pa funt, pa shpresė
Anės Elbės, anės Spree-sė. Dhe njė zė vėngon nga lumi,
Mė buēet, mė zgjon nga gjumi,
Se mileti po gatitet,
Se tirani lebetitet,
Se pėlcet, kėrcet furtuna,
Fryhet Vjosa, derdhet Buna,
Skuqet Semani dhe Drini,
Dridhet Beu dhe zengjini,
Se pas vdekjes ndriti jeta,
Dhe kudo gjėmon trumbeta:
Ngrehuni dhe bjeruni,
Korrini dhe shtypini,
Katundar' e punėtorė,
Qė nga Shkodra gjer nė Vlorė! Ky ilaē e ky kushtrim
Mė bėn djal' e mė bėn trim,
Mė jep forc' e mė jep shpresė,
Anės Elbė-s, anės Spree-sė.
Se pas dimrit vjen njė verė
Qė do kthehemi njė herė
Pranė vatrės, pranė punės,
Anės Vjosės, anės Bunės. Arratisur, syrgjynosur,
Raskapitur e katosur
Brohorit me bes' e shpresė
Anės Elbės, anės Spree-sė.__________________

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   10.07.09 4:20

Nė zemer me ke hyre, me ēels te kam mbillur , ēelsi eshet tretur , ne zemėr me ke mbetur.
* * *
O shpirt o shpirt sa te dua se ke dit , ne vendin e takimit pėrher i
pari tė kam prit mos mbaj inat pse tash nuk vi , se tash ėshet ndryshe
me mua dhe ty .
* * *
Tė deshta ma shum se vetvetėn ti sme kuptove , tani qe u largova , a u gėzove .
* * *
Mos u largo nga Zemra nėse tė largoem nga sytė , mos thuaj jeto nėse
nuk jam fati yt ! vazhdo jeto vetėm , mos harro sikur un qė te deshta
as kund mos kėrko.
* * *
Vetmin
I vetmuar pskam mbetur ty te kerkoj per ēdo nate sa edhe hėna qenka tretur nga mungsa jote e gjall
* * *
Xhelozia thot
Me duaj mua ose vdis kur nuk e mar me ty snje tjeter te te mos mar , per mua me mi te te shoh te vdekur se sa te marr nje tjeter
* * *
I shkruaj kėto kujtime me lot ne sy se dashurin e par e fitova tradheti


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   10.07.09 4:21


Do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur titemartohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

-----------------

Te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

------------------

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di

Kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t'kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti....!!

------------

Zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

----------------------

Nuk jam poet,
tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua,
E shkruaj vetėm pėr ty
Bilbili nė degė
Sa bukur kėndon
Ti puthsha buzėt
Ti qė e lexon

------------

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

-----------------

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

--------

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinė e parė
do ta kujtoj edhe nė varrė.
Do te bėhem shkrumb e hi
do te tretem nga njė dashuri
zemra me thot tė dua
pse me ben kaq shumė tė vuaj?

Gjithmone kan thėnė
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.


---------

Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM

__________________

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   10.07.09 4:21


Poezit e mija
besa osht bes fjala osht fjal mbaje more djal e mos dil trashtar me dor
po shkruaj me zemer po vuaj edhe pse je larg me ke len te vetmuar pot
te shkruan violeta qe te don per jet
me pyesin familja pse rrin duke menduar nuk mund tju tham se jam dashuruar
eja ore i dashur mos me kritiki nese e ke tjetrej lirisht me trego
ska lule pa zanbak ska zemer pa gjak ska netyr pa hjeshi ska te ri pa dashuri
unazen tende ne gisht po e mbaj si lile behari spome len te qaj
qka te jap per kujtim ta jep gjysmen e shpirtit ne qofse nuk te mjafton te jap ta jap zemren per gjithmon
e dua nje djal i ka syt e zi emrin smund tja them edhe pse ja di
Pas mesnate shikoj yjet
Rri gjate qe t'i numeroj
Ne mesin e tyre ishe edhe TI
S'di pse s'munda te dalloj,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   10.07.09 4:22

Un Ti Dhe Dashuria
Kur Iken Ti Perseri Ngelemi Tre
Un, Imazhi Yt , Dhe Dashuria


Do Doja Te Isha Rreze Hene
Te Depertoja Ne Dhomen Tende
Te Puthja Buzet E Tua
Qe Ta Kuptosh Sa Shume Te Dua


Nje Kur Te Zgjohesh Mos Lag Syt Me Lot
Kur Dikush Do Te Thot Qe Sjam Me Ne Kete Bot
Mos Pyet Se Si Vdiqa, Por Pyet Si Jetova
Sime Kaluan Ditet Qe Pa Ty Kalova...........


__________________

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   10.07.09 4:23

Smundem te mendoj
diqka me te mir ne jet ,
se te dashuroj,te kam afer te ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtesin tende,

Smundem te mendoj diqka me te mir ne jet
qe ti te jesh i imi dit dhe net

SMUNDEM TE HARROJ

Si mundem te harroj nje djale qe e kam dashur
e ti si mundesh te harrosh nje vajze qe ne zemer te ka mbajtur ,
Si ke guxim te harrosh ate qe kurre ste ka urrejtur
Si ke force te largohesh nga ajo qe te don per jete?

Pa ty!

Pa ty bota e humb kuptimin,

pa ty dielli e humb shkelqimin,

pa ty dita me eresohet,

pa ty nata nuk kalohet,

pa ty endra nuk enderohet,

pa ty zemra me helmohet!

Ti fali

Ti fali syt, nese ti i shikon!

Ti fali duart, nese ti i shterngon!

Ta fali shpirtin, nese ti me perqafon!

Ta fali zemren, nese ti me don!

Te DUA

Te dua - me don

te kujtoj - me kujton

te kam ne zemer - ne zemer me ke!

por e keqja eshte, se larg meje je!

Zemra zemres

Zemra zemres po i thret,

hajde hajde mos rri vet,

le te gzohen zemrat tona,

se krejt bota eshte e jona!

Deshiroj

Deshiroj te shof me sy,

te mos me djeg malli per ty,

sikur te isha reze hane,

do te hyja ne dhomen tende,

vetem ta dish se sa te dua,

s’do tjetosh as nje ore pa mua!

Kur te pash

Kur te pash me lindi simpatia,

kur me buzeqeshe e dita se qenka dashuria,

por kur me fole e dita,

qe do t’me thaush te dua,

kete e vrejta nga buzet e tua!

Hapi krahet shpirti im!

Hapi krahet larte ne qiell,

ti per mua je diell,

por e lumtur prap nuk jam,

se TY afer nuk te kam!

Te dua….

Te dua, per ty vuaj!

Te dua, per ty shkruaj!

Te dua, per ty enderoj!

Deri ne vdekje ty s’te harroj!

Do te flas per ty!

Une jetoj, se te dua shum!

syt e tu, i shoh edhe ne gjum!

Jeten do ta jap, per tenden dashuri!

ne varr kur do t’me pyesin,

do te flas per ty!

Sy….!

Sy te zi ka plot,

por ata jan te kote,

i vetmi per mua,

je ti ne ket bote!

Zemer…….!

Me mir i varfur,

zemer PATRIOT!

Se sa i pasur,

e zemer IDIOT!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   10.07.09 4:24


Tė dua, pėr ty shkruaj!
Tė dua, pėr ty ėndėroj!
Deri nė vdekje ty s’tė harroj!
***
Njė ditė Zoti po mendonte,
diqka zemrės time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetės mblodhi
dhe pėr zemrėn time vetėm ty tė zgjodhi.
***
Ti fali syt, nėse ti i shikon!
Ti fali duart, nėse ti i shtėrngon!
Ta fali shpirtin, nėse ti mė pėrqafon!
Ta fali zemrėn, nėse ti mė don!
***
Nė mes tė natės po kėrkoj dritė..?
Nė mes tė borės po kėrkoj ngrohtėsi..?
Nė mes tė dimrit po kėrkoj veren..?
Nė mes tė zemrės tėnde s’mund ta gjej vetėn..?
***
Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?
***
O bilbil I bukur shko ku te them un,
Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
Nese e gjen te zgjuar thuj,
Se ende nuk e kom harruar……?
***
Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi Huh
***
Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.[size=12]


--------------------------------------------------------------------------------
Title: Re: Poezi Dashurie Nga YouGoDe
Post by: YouGoDe on November 08, 2008, 01:47:53 pm
--------------------------------------------------------------------------------


Pija qė deh

I thashė zemrės, je nė risk
Kur kaq fort ti rreh!
Pse tė trembem, thotė zemra
Ndjenjat pse t’i fsheh…?!

Sa pandehma, iluzione
Gracka fati ngreh?!
Zemra ime, dashuria
Ėshtė “pije” qė deh…!

Me shigjeta helmatuese
Tė godet e ti s’sheh
Le tė gjuajnė, gufon zemra
S’mė vdes ai helm…!

Dhimbjen kur unė thellė ndjej
Botės pse t’ia fsheh
Ēfarė mė shumė se dashuria
Na merr mendtė, na deh!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   10.07.09 4:24


Larg, Malli kerkon te me afroje afer teje por larg,
shume large je .
Syt e mi te perlotur nga pritja e zgjature,
buzet e mija te pervluara nga etja ,
e valle kur do ta shuaj kete etje Huh
Syri te kerkon, s’te gjen ,
vetem loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijera kilometra large neshe ,
Per ne nuk ka ndarje , por durim .

.

Me the…..

Me the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim,

Me the TI AMO mu duk mashtirm,

Me the ICH LIEBE DICH syt mi qorove

Me the Te DUA zemren ma gezove!

Ne emer…..

Ne emer te jetes

Jeto per mua!

Ne emer te dhimbjes

Vuaj per mua!

Ne emer te dashuris

Me thuaj Te DUA!

E kur te vdes un

Ti te jesh me mua!

Nje keshill

Nje keshill: ke kujdes!

Nje kerkes: mos ndrysho!

Nje deshir: mos me harro!

Nje genjeshter: nuk te dua!

Nje e vertet: me mungon per jete!

Dy zemra

Dy Zemra lindin

Dy Zemra qeshin

Dy Zemra qajne

Dy Zemra vdesin.

Nuk me duhet

Nuk me duhet kjo jete

Nuk me duhet kjo rini

Kur s’te kam afer meje

Gjithmone do te vuaj per ty

Mos i beso askujt

Mos i beso askujt,

e mos e urrej veten

por me beso mua,

qe per ty e jap jeten.

Edhe pse je larg,

asgje sme pengon.

Largesia na ndan,

Dashuria na bashkon!

Une per ty

Une per ty e shes traktorin,

me gjith okumllatorin,

oj prepalic,

si ma preve zemren me brusalic,

tu m’shetit naper ulic, me kolic

ma theve komen, me bone per n’bullnic!

Pyete Zemren tende!

Nese je i vetmuar,

nese je ne mendime,

pyete zemren tende!

A e don zemren time?

E kam nje deshire,

eshte shume e thjesht,

te isha afer teje,

tjeter s’kisha desht!

__________________

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   10.07.09 4:25

Dashuria

Dora me shkruan

Zemra me lendon,

me shkruaj i dashur

ne qoft se me Don!

Mbi detin e qete….

Mbi detin e qete lunnduronte nje flete

mbi te ish shkruar “Te dua per jete”
Po se besove,

puth buzet e mia qe te kuptosh se c’eshte dashuria.
Te dua aq sa me do ti mua,

dhe do te dua gjersa te tretem

ne qofte se me ty do te mbetem.

Te Dua!

Sikur qelli te ish leter

dhe deti te ishte boje,

nuk do shkruaja azgje tjeter

vec se ty i te dashuroj.
E di qe sje per mua,

po desha te te them “Te DUA”

Mos bej!

Mos bej qe jeta ime te duket kot,

mos bej qe nga syt e mi te dalin vec lote.
Mos bej qe vdekjen ta kerkoj,

se vetem e vdekur mund te te haroj.

Ruaje kujtim nga shpirti im!

Lexo kete mesazhe qe del nga shpirti im

e nese me do ruaje si kujtim

Grise nese s’me do, beje cop e therime,

po ta dish bashke me te ke thyer zemren time.

Digjem per ty!

Me fal nje buzqeshje zemren mos ma lendo,

me thuaj dhe njehere te dua dhe fort me perqafo.
Z’dua ta di se cila je, kjo zemer per ty po rreh,

ky sy per ty po qan, sepse dua te te kem pranƃĀ«.

Nese nje dite do behem hi,

ta dish se jam djegur per ty.

Te dua shum

Une ste kerkoj te me duash shume,

por te pakten qerekun nga sa te dua une.
Ndoshta t’jetoj pak se jeta rrjeth si lume,

ku i dihet jetes ndoshta s’jetoj dhe shume.
Me dite apo me vite, por sa te jetoj,

vec teje tjeter kurre s’do dashuroj.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   10.07.09 4:25


Malli per ty!

Malli per ty, frymen ma ndali!

Eja tek une, nje puthje ta fali!

Kur t’mi puthish buzet e mia,

do ta dish o shpirt, ca eshte dashuria!

S’kam besuar se me ik si era
S’kam menduar te jetoj pa ty
S’besoj se erdhi pranvera
Derisa s’pushojne te lotojne keta sy
Ne qdo hap ne qdo vend dhe
Ne gjum me bie ndermend
Kur flej
Me duket te kam prane
Kur qeshi me duket me shikon
Kur qaj me duket me pajton
Eja prane meje
Edhe ne vdeksha
Nuk do te harroj

DITA PA TY

Kur te jesh ne vetmi
Kur te ndihesh ne vetmi
Dhe zemra po te qan
Zhytu ne kujtime
Dhe mua do te me kesh pran

Kur ti te me duash
Dhe pran te mos me kesh
Hap dritaren dhe fluturo
Se une do te jem mes resh
TE DUA

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog