Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Qyteti Studenti, vajza "ujk" qė tmerron banorėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Qyteti Studenti, vajza "ujk" qė tmerron banorėt   16.04.11 23:49

Sipas studenteve tė Godinės 25, qė prej 2 muajsh, njė vajzė ulėrin ēdo natė si ujk. I kemi thėnė edhe drejtoritPrej
mė shumė se dy muajsh, banoret e Godinės 25 nė Qytetin Studenti kanė
qenė nė njė gjendje stresuese. Shkak pėr kėtė ka qenė "loja" qė njė
bashkėmoshatare e tyre i bėnte pothuajse ēdo natė, duke i trembur pas
mesnatės me njė klithmė tė veēantė nė formėn e ujkut. Konviktoret
shprehen pėr gazetėn "Shekulli" se prej disa kohėsh nuk e bėjnė gjumin
rehat, derisa kanė identifikuar vajzėn. Ky lajm, nė dukje qesharak dhe i
ēuditshėm, duket se pėr banoret e kėsaj godine ka qenė mė shumė se kaq
dhe pikėrisht, njė ankth i vėrtetė. Situata e krijuar dhe revoltimi i
studenteve ka arritur deri nė Drejtorinė e Qytetit Studenti, tė cilėt
kanė marrė menjėherė masat pėr kapjen e vajzės "ujk". Njė ditė mė parė,
drejtori i kėsaj qyteze, Bujar Brovina pohon se nė shoqėrinė e
zv.drejtorit dhe me psikologen kanė trokitur nė dyert e dhomave tė
vajzave nė kėrkim tė vajzės ēapkėne. Ata kanė biseduar me tė gjitha
vajzat e katit tė pestė tė Godinės 25 derisa mė nė fund kanė gjetur
personazhin.ShqetėsimiBanoret
shprehen tė shqetėsuara pėr faktin se nuk dinė ende se ēfarė ėshtė bėrė
me vajzėn "ujk", tė cilat dyshimet e tyre i hedhin mbi dhomat e katit tė
pestė. KėshtuEranda Shkėmbi, banore e kėsaj godine,
studente nė Fakultetin Histori-Filologji thotė se jenė shumė tė
stresuara. "Tė zgjohesh njė herė nė dy ditė nga klithmat e ngjashme me
ato tė njė ujku, nuk ėshtė vetėm e frikshme por edhe acaruese, sepse
kemi afėrsisht dy muaj me kėtė ēudi",- pohon ajo. Ndėrsa njė tjetėr
studente, po banore e kėsaj godine, Rozeta Daēi, thotė se ėshtė bėrė e
natyrshme tani qė para se tė flemė, tė mendojmė pėr zgjimin e frikshėm
qė na ndodh gati pėrnatė. "Ne ende nuk e njohim me saktėsi identitetin e
"ujkut" megjithatė shpresojmė qė Drejtoria ta zgjidhė kėtė situatė dhe
qė kjo shaka fėminore tė mbyllet me kaq",- thotė Rozeta. Nė fakt, gjatė
ditės vajzat ndodhinė e pėrdorin si argument pėr tė qeshur por kur vjen
nata, shqetėsimi i tyre ėshtė shumė i madh dhe i frikshėm. "Ndodh qė
gjatė ditės ne tė qeshim, por kur vjen nata ėshtė me tė vėrtetė e
frikshme dhe nė tė njėjtėn kohė jemi acaruar. Jemi shndėrruar nė
detektive private, tė gjitha sė bashku, nė kapje tė "ujkut". Nė
ambientet e godinės erdhi drejtori me njė psikologe, tė cilėt e ndoqėn
nga afėr situatėn, por ne ende nuk jemi informuar nėse e gjetėn vajzėn
apo jo",- pohon Esmeralda Cenollari, banore nė kėtė godinė, studente nė
degėn e Gazetarisė.Brovina: Vajzat tė mos shqetėsohen, ngjarja nuk ndodh mėVajza
qė bėnte kėtė akt tė shėmtuar ėshtė identifikuar dhe nuk do tė ndodhė
mė qė studentet tė bezdisen. Kėshtu ėshtė shprehur drejtori i Qytetit
Studenti, Bujar Brovina, i cili nė fillim u shpreh i rezervuar dhe
ngurroi tė fliste nė lidhje me kėtė ngjarje, duke e cilėsuar si njė
ngjarje tė rėndomtė dhe jo me probleme kaq tė rėndėsishme. "Kėto janė
probleme tė moshės sė tyre. Ne i kemi kontaktuar tė gjitha vajzat dhe
kemi folur me to pėr kėtė ndodhi",- thotė Brovina duke shtuar se
probleme tė kėsaj natyre vajzat i zgjidhin vetė. Ndėrkohė ia ka pohuar
se kanė shkuar nė godinė dhe janė interesuar, dhe se personazhin e kėsaj
historie, pra vajzėn qė bėnte shakanė, ne e kemi identifikuar. Ndėrkohė
Brovina nuk e bėn publik identitetin e vajzės, duke ruajtur anonimatin.
"Vajzat e tjera tė godinės duhet tė jenė tė qeta dhe tė sigurta, pasi
njė ngjarje e tillė nuk ka pėr tė ndodhur mė",- pohon Brovina.G.Shekulli

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
 
Qyteti Studenti, vajza "ujk" qė tmerron banorėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tė njihemi me njėri tjetrin :: Rinia Shqiptare-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs