Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Historia e djalit qė mposhti kufizimet fizike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Historia e djalit qė mposhti kufizimet fizike   16.04.11 23:51

Historia e jashtėzakonshme e njė 27-vjeēari me aftėsi tė kufizuara
fizike, u vendos nė fokusin emisionit tė pasdites nė Top Channel.
Darjan
Konomi, i diplomuar nė gazetari nė Greqi dhe me master nė Itali, folės i
katėr gjuhėve tė huaja, ndihet po aq i barabartė sa tė gjithė tė
tjerėt, pavarėsisht njė defekti tė lindur.

I lindur pėrpara kohe,
i pari emigrant shqiptar i pėrzgjedhur nė forumet e PASOK-ut,
rrezikonte tė qėndronte tė gjithė jetėn nė karrige me rrota.

”Kur
lindi, njė prej mjekėve pediatėr mė tė mirė nė Shqipėri na tha se ky
fėmijė nuk do tė ecte kurrė. Pėr familjen tonė, njė familje sportistash
dhe me njė gjysh kampion noti, ishte njė tragjedi e vėrtetė”, kujton
babai i Darjanit.

”Duke qenė se edhe vetė jam sportist, fillova
t’i bėja djalit ushtrime nga ato qė mendoja se do ta lejonin tė ngrihej
nė kėmbė dhe qė prej moshės tre vjeē e gjysmė, ai mundi tė ngrihej vetė
nė kėmbė”.

”Qėllimi im ka qenė gjithmonė qė tė jem si tė tjerėt.
Pėr kėtė jam detyruar qė tė tejkaloj vazhdimisht vetveten”, thotė
27-vjeēari.

Familja e tij u detyrua tė emigronte nė Greqi vite
mė parė, pėr tė mundur qė t’i jepte njė trajtim mė tė mirė Darjan-it.
Atje, ai u angazhua shumė shpejt me sporte tė ndryshme.

”Ėndrra
ime ishte tė luaja njė ndeshje futbolli. Kur nisa stėrvitjen mė dhimbnin
kėmbėt dhe i gjithė trupi, por vazhdova tė stėrvitesha, qoftė pėr
dhjetė minuta nė fushė.

Njė prej momenteve mė tė bukura tė jetės
sime do tė mbetet kur shoku i skuadrės mė dha dorėn kur po hyja nė
fushė dhe mė tha se betejėn tijme e kisha fituar”, shton i emocionuar
kur kujton ngjarjet.

Kur kishte menduar se kishte fituar ndaj
kufizimeve tė tij fizike, Darjani u detyrua tė rikthehej nė Shqipėri.
“Nė njė ambient shumė mė paragjykues. Pėr mua ishte e vėshtirė ta
pėrballoja psikologjikisht, pasi ndodhesha nė momentin mė tė suksesshėm
tė jetės sime”, thotė 27-vjeēari.

Aktualisht, ai punon ēdo ditė
si skenarist dhe regjisor nė njė qendėr ditore pėr fėmijė me aftėsi tė
kufizuar mendore, gjė qė i ka dhėnė sėrish besimin tek vetvetja se me
punė mund tė arrihet ēdo gjė.

”Personalisht, shumė njerėz mė
thonė qė jam i ēmendur qė nuk marr pensionin qė me tė drejtė mė takon
nga shteti. Megjithatė, unė mendoj se nė mėnyrė qė tė quhem i barabartė,
duhet ta nis barazinė nga vetja dhe nga pretendimet e mia”.

Darjan
Konomi-t tani i mbetet tė realizojė edhe njė ėndėrr tė fundit. “Dua tė
krijoj familje. Nuk kam paragjykime pėr gruan, unė e ndiej veten tė
barabartė me tė gjithė”.

Familja e Darjanit, pavarėsisht hapave
tė jashtėzakonshme qė ka bėrė ai nė jetė, vazhdon ta shtyjė djalin qė tė
arrijė gjithmonė e mė lart. ”Darjani u rrit me shumė dashuri, si nėnė
jam e kėnaqur me dėshirėn qė ka pėr punėn dhe dėshiron qė tė ketė mė
shumė vullnet pėr tė ecur mė pėrpara nė pikėn ku ka arritur.

Do tė mė pėlqente qė djali im tė vazhdojė tė mėsojė gjuhė tė huaja dhe pėrse jo, tė bėjė edhe njė master tė dytė”.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
 
Historia e djalit qė mposhti kufizimet fizike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tė njihemi me njėri tjetrin :: Rinia Shqiptare-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | Society and Culture | Celebrity, star | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog