Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

  Pjese nga ditari im!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Pjese nga ditari im!    17.04.11 21:44

Kohe e vranet,thua se une dhe koha shkojm paralel sa here qe une vendosi
te beje vizit varrezave eshte nje dite e vranet me shi e merzitur bashk
me mua....Athua edhe qielli ndin dhembje per mua qe do shkoj e s'do
shof asgje perveq dheut dhe emrave te graviruar mbi gur varri.Sa veshtir
te jetosh pa ato krijesa te dashura,sa veshtir te flasesh me ta e mos
te kesh pergjigjeje,sa dhembje te qash e mos te kete kush ta fshij lotin
qe njom kto varre.Ku te filloj???Te BABI qe e pata edhe mik,Apo te nena
qe me lindi, Te i dashuri qe mbetem ne gjyse te rruges...Jo jo do shkoj
tek ajo qe me shkrumoj zemren tek Bija ime eshte e vogel me kerkon
ndoshta si e kerkoj une ate.....Ah sa veshtir por njeriu eshte me i fort
se shkembi....
Do marr ca lule dhe do afrohem te te gjithe me
radhe,nuk do te qaj fare do ju tregoj qe jam shum e fort edhe ateher kur
dhembja me kaplon trupin une nuk dorzohem e perballoj sepse kjo eshte
dhurat nga KRIJUESI.
BIJA IME!!Nena kete vite e ka te veshtire sepse
moshataret tuaja do i rreken shkolles BIJE e ti nen toke por si gjithmon
do ja dal shpirt,do i percjell nena dhe nuk do derdh asnje lot te
premtoj!!!!!!
BABI!Sa me mungon sa te lehta i pata ditet kur Ti ishe
pran meje dhe bashk shkonim ta vizitonim ate varr te vogel po pse more
BURRE edhe ti me le??
NENE!!Per ty kam vetem akuza!PSE ME LINDE????
E TI i dashur dije qe me mire e ke atje se une qe mbeta me tere kto vuajtje!!!
Pusho shpirt dhe mos harro qe kuuuuurr nuk te harrova dhe s'do te harroj gjere sa te te bashkangjitem.....
Mos me akuzoni qe shkruaj por kam nevoj te zbraz kete ndjenj pikllimi qe me kaplon ndonjehere....

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Re: Pjese nga ditari im!    17.04.11 21:44

Ah moj dite sa e gjate mu duke sot!Nga mengjesi me shkoi mbrapsht.Hapa
dritaren te shof se si eshte koha dhe veshtroja kalimtaret qe kalonin
rruges me nguti,papritmas para meje u qfaqen nje grup femijsh te cilet
shkonin ne shkolle..Ishin regjistrua ne klas te pare dhe per tu njoftua
me rregullat e shkolles kta femij fillojn te shkojn nje jave ne
shkolle!!!Nga thellesija e zemres me doli nje ofshame e dhembshme dhe dy
pika lote mu rrokullisen neper faqe......Mendja me shkoj tek Bija ime
te cilen dje e vizitova,edhe ajo kete vite do shkonte ne shkolle,fillova
ti shtroj veti pyetje:Athua si do te dukej po te ishte gjalle,athua si
do e perjetoja percjelljen e pare ne shkolle?Sa e lumtur do isha por kto
ishin vetem mendime e mundime,asgje nuk do te ndodh asnjeher nuk do te
percjell se nena te percjelli ne nje rruge pa kthim.....Une jam shum e
fort e mblodha veten dhe dola ne qytet bleva ca fletore dhe lapsa e i
dergova ne nje shkolle per ti shpernda atyre qe kan nevoj,shiqoja femijt
kercenin ca qanin ishin te vegjel dhe nga zemra u luta per ta qe te ken
jete te lumtur e pa brenga.....
Do te mundohem qe gjithmon te jem
pran ketyre femijve do i edukoj te ken sjellje njerzore do ti mesoj qe
mos te behen Tradhetar,ti mesoj si eshte me se miri do te mundohem me
mish e me shpirt per ta sepse ardhmerija jone jan femijt,ani qe une si
kam dhe nuk do ti kem kurr te gjithe kta i kam femij.......

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Re: Pjese nga ditari im!    17.04.11 21:44

Eh ditar!!!!
Athua
do te lexoj ndokush pasi une nuk do jem!Athua do ti bije ndermend
ndokuj qe ekzistova ndojher?ata qe do ta lexonin nuk i kam,te tjeret do
qasen punve me te menqura se vajin tim!!Po edhe kjo eshte nje pjes e
jetes nuk mund te kemi te gjithe jete te lumtur.Jam e lodhur nga te
gjitha por gjere ne frymen e fundit do punoj per lumturin e tjereve pasi
per vete ose nuk pata dijeni te mjaftueshme ose nuk dijta te
punoj!!!Nuk do jem as e mbyllur as e humbur ne kujtimet e hidhura edhe
une do kyqem ne keng nese kendohet ne valle nese vallzohet por kete dua
te ju them vetem qe tjereve mos te ju prishi disponimin......Ter e
jeten ja kushtova tjerve pa mendua kurr per vete,ndoshta edhe per kete
mora kete denim,,SE NJERIU QE BEN MEKAT PER VETE DENOHET REND"Po nuk
mund te ndryshoj nuk mund ta kthej kohen mbrapa po edhe nese do e ktheja
me duket qe prap do isha e njejta.....Nuk me mundon fakti qe humba shum
por gjithmon mendoj pse me ndodhi???Kujt i bera keq?Ku gabova?Me kto
pyetje do te varrosem por pa pas asnje pergjigjeje......Te betohem ditar
gjere sa te me lejohet do te shkruaj,por nese me ndalohet edhe ateher
do pajtohem ....Te gjitha rruget mu mbyllen pse mos te me mbyllet edhe
kjo??????Kurr nuk do ta akuzoj askend per kritikat qe mi bejn por edhe
te ndryshoj nuk mundem keshtu me kete mendim dhe vuajtje te brendshme do
vdes sepse nga jasht do mundohem te jem shum e disponuar,edhe qe
nganjeher ndij dhembje,do e perballoj......(zanaa)

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Re: Pjese nga ditari im!    17.04.11 21:44

DITAR!!!!
Asnjehere me rend nuk e perjetova naten!Mu qasen dy
enderra,dy thirrje ajo e vdekjes dhe e jetes!S'dija kah te shkoj!Te
dyjat i doja por kete te jetes do e zgjidhja qe mos ti krijoj vuajtje
askujt,sepse i vdekuri nuk di te vuaj!Isha shum afer te pares por si
duket e dyta ishte me e fort.....per momentin.Mos me akuzo ditar!!!!Ne
ty kam besim te madhe Ty te kam shum afer Ty ti them te gjitha edhe qe
nuk ndihem mire kur jam me Ty ndihem e fort.E dij qe Te merzis por
askush nuk mund te kete dhembje me shum se une por gjithmon mundohem te
tejkaloj deri ne frymen e fundit do te shkruaj.Me duket qe sa me shum qe
shkruaj behem me e merzitshme por at edhe kerkoj qe te behem sepse me
leht do perballoj nese me mbani ne mend te tille ani qe nuk jam ne
natyre ashtu.
Te gjitha po i ndali por lotin nuk po mund ta ndali vet
rrjedh por nuk qaj pse dua te qaj por qaj per ata qe qajn per mua e nuk
mund te me ndihmojn,i bera te palumtur,megjithat qe mundohen ne qdo
menyre te me ndihmojn por si duket eshte pak von.E lodha zemren time
shum por lendova edhe keta qe me rrethojn....
Sa u mundova te jem e
fort dhe prap mundohem po si duket e teprova pak....E lodha shpirtin per
te tjeret,e tani fuqija eshte hargjua per vete nuk me mbeti....
POR PRAP NUK DO JEM E LIGE,DO TE LUFTOJ GJERE NE ATOMIN E FUNDIT NUK DO DORZOHEM SE I LIGU DORZOHET,UNE NUK JAM E LIGE!!!!!!!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Re: Pjese nga ditari im!    17.04.11 21:45

Te shkruaj apo jo Ditari ime!!
Po shkruaj vetem pak te them qe nuk
dorezohem deri ne frymen e fundit,jam e plagosur por jam e fort i
qendroj kesaj plage....Nuk do lendoj askend,nuk lendova kurr e nuk mund
tash ta beje kete ani qe mua me lenduan nuk dua te futem me nje thes me
te tjeret.....Une prap do ndihmoj,une prap do mundohem te qesh e te flas
po me at ritem qe kisha dikur por jo edhe me zemer.....Po tek e fundit
zemren nuk ma shef askush e ndij vetem une qe rrah here me pak e here me
shum.Nganjehere me duket qe me flet me akuzon per vuajtjet e mija por
edhe une nuk e degjoj jam kokefort.Mendjen e kam shum te kthjellet lutem
qe ajo te me mbetet keshtu gjere ne amshim dua qdo gje ta kem te kjart
qoft edhe vuajtjen....Po tek e fundit vuajtjet jan per njeriun po sdi
pse aq shum mund te durojm nuk eshte vuajtja ime unikat ka vuajtje edhe
me te renda por secilit e vetja i duket me e veshtir.Sa shum rreze ka
sot e mua me duket qe akull me rrjedh nga zemra e jo gjak .PSE?Nuk kam
pergjigjeje adekuate.Ku te shkoj sot?Te shkoj atje ku ndihem me se miri
nuk mundem,te rrij ketu e mbyllur me zihet fryma..e ku te shkoj????Skam
tjeter ku....Dita eshte e gjate ndoshta do ndryshon pak nga
perditshmerija ime se me eshte bere si nje ritual i femiut,Ushqimi
gjumi,vaji dhe prap tere diten njejt...........

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Re: Pjese nga ditari im!    17.04.11 21:45

DITAR!!!!
Qte shkruaj sot me thuaj se jam shum e merzitur!Me jan
grumbullua shum DITAR,sdij a ja vlen te shkruaj sdij a do te ishte me
mire ta mbaj ne vehte krejt kete mallengjim apo ta ndaj se kam miq une
ketu do me lexojn ndoshta!!!!Sa po rrezon ky diell sot sa do te doja te
bije nje rrebesh shiu e te dilja ne shi qe loti te me perzihet me shi qe
tjeret mos te mi vrejn,mos te qajn edhe ata per mua,mos te
ndihen te
prekur nga dhembja ime.Ditar neser kam nje pervjetor po shkruaj sot se
ndoshta neser nuk do mundem nga dhembja...Eh ditar po shum pervjetore
kam po a nuk do ishte me leht te me perkujtonin ata qe une i
perjetoj.Une do isha vetem nje e ata jan shum ditar......Po te le sot
shum shkurt se nuk mundem me fale DITAR!!!!!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Re: Pjese nga ditari im!    17.04.11 21:45

DITAR!!!!!!

Mos me akuzo qe te shkruaj kaq von Ditar!Por prita te
shkruaj me e qete mos ta lendoj askend,nuk jam vetem une e piklluar ka
edhe te tjere,sdua ti prek ne zemer por qdonjerit i duket e vetja me e
dhimbshme kurse une kam dhembje per te gjithe!
Isha te vizitoj te
dashurit e mij po nuk me pershendeten fare,athua ishin hidherua me mua
qe nuk mbaj fjalen qe nuk do qaj apo pse nuk mu pergjigjen ne thirrje
nuk mu pergjigjen ne pyetje,te gjithe thua se me kthyen shpinden.Po kjo
eshte vetem imagjinat e imja se i vdekuri nuk te flet...Tani jam me e
qete pushova ngapak tek te gjithe asnje lote nuk derdha vetem kalimthi
tek varri i vogel me piken dy pika lot thash ndoshta i shkojn brenda dhe
ndin aromen e nanes,edhe ata lot nuk mi pa askush i fsheha.....Tash jam
e qete nuk mund te shtyhem me Krijuesin ai mi dhuroi ai mi mori jam
pajtua me kete po edhe ti Ditar me kupto se nganjeher duhet te qmallem
disi!!!E shef ditar sa e kthjellt qe jam dhe nese tash do me thrrisnin
ne ndonje aheng pa hezitim do shkoja se nuk jam mesua askujt t'ia prish
disponimin.Edhe ju qe lexoni me kuptoni ju lutem se ktu gjeta veten te
shfryj kete mallengjim pasi jam nje e panjohur per ju.Edhe sot sdo e
zgjas ditar....Nuk dua askush ta lexoj me lot dua ta lexoj ashtu si
shkruaj une pa asnje pik loti !!!!!!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Re: Pjese nga ditari im!    17.04.11 21:45

Eh Ditar!!!
Shum e merzitshme dita e diel me zgjat nje jave kjo
dite,sdi pse nuk e dua kete dite,me shton malle dhe dhembje
shum...Ditar!Qte shkruaj???Te shkruaj qe jam shum e ngarkuar e dij qe me
beson,se nese te shkruaj diq tjeter e din qe nuk flas drejt....Kerkoja
dikend ti qaj ne preher ditar nuk gjeta askend te gjithe kishin
ike,askush s'kishte te me perkdhel as te mi fshij lotet......Qaja dhe
pushoja e vetmuar por me leht mu duk se ta permalloj dikend nuk dua
askush te pikllohet per mua....Ditar njeriu qe qante bashk me dhembjen
time nuk eshte me bashk me te tjeret iku edhe AI athua ju merzita edhe
ATIJ ditar????Eh sa embel me kshillonte por edhe qortimin e kishte te
embel BABI IM!!!Ai dinte te me behej NENE,Moter,Vlla,shoqe,mike e kisha
qdo gje ditar mi dinte te gjitha!!!BABI PSE NUK ME MORE???Atje do kisha
perkdhjeljen tende,ishe i durueshem me mua por nga durimi i madh me
duket qe te humba nuk munde te me shofesh me dhembje,tani Ditar po iku
edhe nga ti sot se jam shum e ngarkuar....Me fale ditar!!!!!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Re: Pjese nga ditari im!    17.04.11 21:45

DITAR!!
Nuk dij si te shkruaj sot,te shkruaj me dore apo me lot,dora
me eshte lodhur e loti pothuaj eshte shterr!!!Sikur te dija qe do jem
kaq e pafat kurr nuk do filloja te shkruaj fillova shum mire por u
nderpreva ditar,nje koh te gjat mendova athua ja vlen te shkruaj per
vuajtje apo ta lexoj me qindra here vetem kohen e lumtur qe me zgjati aq
pak..sa do te zgjasesh ti moj kohe e shkrimeve te vuajtjes?Sa do mund
te qendroj athua?Po mire kan thene ,,njeriu me i fort se shkembi"
Asgje
dhe askush nuk mund te mi kthen ditet e lumturis u treten mbeten kto
vuajtje bashk me to mbeta edhe une te jetoj por si???Si eshte e mundur
njeriu te jetoj i vdekur kete se kuptoj fare??....Kjo me shtyn edhe me
shum te mendoj ditar....po mendojka edhe i vdekuri.....Qdo gje eshte
kthye kunder meje pse?Asnje dite nuk me kalon pa ikujtua ditet e
kaluara..as nje ore as nje minut por a jetohet me endrra
ditar??Realiteti eshte krejt ndryshe.....
Qdo dite jete me behet sa
nje vit po te ishin kohrat e lumtura viti do me dukej dite,eh edhe une
sa e ceket jam po q'kam me te kaluaren ?Pse i kthehem?Nuk kam
pergjigjeje veq mund te them qe jetoj me nje te tashme te pakjart e te
ardhme te njohur sepse vet keshtu vendosa pasi smunda ta ndal te
kaluaren te ardhmen do e ruaj keshtu si eshte dhe pa ndryshime....Deri
sa te me injorosh edhe ti ditar do te shkruaj ngapak dhe qdo here do
jemi ne kontakt UNE ---E TI DITAR askush tjeter nuk na ka mbet...Lutem
te qendrosh me kto ndjenja mallengjimi qe i shkruajm ne me zemer te
plagosur,dhe te vrar,shpirt te trazuar,lot te thare.....

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Re: Pjese nga ditari im!    17.04.11 21:46

DITAR!!
Mos
mendo qe te harrova por prisja te me ndodh diqka e re dhe te
shkruaj.....Sa e marr qe jam po q'te re pres kur i mohoj te
gjitha??Asgje nuk do ndryshon tek une kuuuuurrr!Jam dhe do mbetem keshtu
me kete mendim me kete jete te perditshme pa kurfare risije......Risi
eshte vetem qe me ikun ditet dhe vije ngapak duke u mplakur kurse tjerat
pa ndryshime......Kujt imi
per te kaluaren nuk me fshihet asnjeher ....Qdo dite eshte ne te
kaluaren e asesi ta jetoj kete te sotmen.....Pse valle athua eshte fshi
memorja ime qe te mendoj per ardhmeri apo diqka nuk funkcionon.....Po
ditar po them keshtu se une jam e vetedijshme qe te ardhmen e fshiva
vete ashtu e pash te drejt dhe kthim prapa nuk ka...Sido qoft nuk me
mungon ardhmerija por me bren e kaluara shum ......asgje sme mbeti te
gjitha u treten perveq ketij ditari te vjeter dhe Ti ditar i RI por pa
risi.....Mirembetsh ditar!!!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Re: Pjese nga ditari im!    17.04.11 21:46

Kishim nje bote ne te dy.......

Kishim..Po
ku eshte tani? Kush na e rrenoj?Kujt i pengoj dashurija jon?Ishim shum
te rij nuk dijtem te luftonim per tu mbrojtur nga ata qe na ndan,nuk
dijtem ku kishim gabuar apo thjesht dashten vetem te na lendojn,ti thajn
dy lule te njoma ti vrajn ne zemer dy qenje njerezore vetem qe duheshim
apo na e kishin lakmi....???Po ne askujt nuk ja vodhem ndjenjat ishin
tonat,te lindura nga ne e te mbytura nga ju pse vepruat keshtu?A nuk
keni dashurua ju kurr?Si ju duket tani qe mua me shifni te vyshkur e at
te kalbur nen dhe?A dolet fitimtar a u ngopet?A keni gjum te rehatshem
ju qe vepruat keshtu apo ju vijm ne enderr per te kerkuar skjarim.Po ju
nuk keni ndjenja fare as endrra nuk shifni sepse tere kohen mendoni ken
ta shkatrroni se nuk u ngopet.Sdi si te ju quaj juve qe veproni keshtu
nuk ka emer adekuat per ju.Prind e quani veten...Prind te kujt??Te nje
te kalburi ne tok dhe nje te vyshkuri mbi te.Kur ju shof te qeshur
mendoj qe ju nuk jeni qenje njerezore,por vetem figur njeriu.
Nuk mundem pa ju thene edhe kete,,Te mallkuar qofshit tere jeten nese jete i thoni kesaj qe e jetoni pa neve te bashkuar"!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pjese nga ditari im!    

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pjese nga ditari im!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia :: Ditari-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog