Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Si tė jesh optimist

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Denisa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 254
Registration date : 10/11/2010
Age : 24
Location : Diku aty me ju

MesazhTitulli: Si tė jesh optimist   17.04.11 23:44

Si tė jesh optimist
18/04/2011 10:30


Ta marrėsh jetėn lehtė dhe me optimizėm nuk ėshtė e pamundur.

Nuk ėshtė as e lehtė tė tregohesh
optimist kur nuk je njė tip i tillė, por ėshtė e rėndėsishme qė tė
jetosh i qetė me veten dhe t’i shohėsh gjėrat me sy pozitiv.

Ja ēfarė duhet bėrė qė optimizmi tė bėhet pjesė e jona:

Mendo pozitivisht - Eliminoni nga fjalori juaj fraza si “nuk do ia dal dot mbanė” apo “ėshtė e pamundur”.

Mėso tė thuash JO - Nėse kėrkoni t’i merrni pėrsipėr tė
gjitha pėrgjegjėsitė, ankthi juaj vetėm sa do tė shtohet. Merrini
gjėrat me radhė, mundėsisht duke filluar nga ajo mė e bezdisshmja.

Pėrcakto objektivat - Pėrqendrohuni nė atė qė doni tė bėni dhe bėjeni.

Gjeni kohė pėr veten - Kėnaquni duke dalė njė mbrėmje me miqtė apo duke u marrė me sportin qė ju pėlqen.

Shėtit nė ajėr tė pastėr - Gjelbėrimi tė qetėson dhe tė ndihmon tė kthjellohesh.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Do ta
dish nga vij? Nga nje vend qe quhet Shqiperi... Nje vend qe shquhet per
trimeri...
Aty ku gjaku nuk falet, por lahet para se te thahet..Toka qe me dha
emrin shqiptare e para gjithe botes per kete jam krenare.http://wWw.yougodec.Com
Do Te Dua kur te kem ...
qe te kem kur te Te Dua... ♥♥

Le plus
lourd fardeau, c'est d'exister sans vivre.-Victor Hugo

Kur injoranca flet ...
Inteligjenca buzeqesh ne heshtje ...♥♥

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougodec.Com
 
Si tė jesh optimist
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog