Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 E qeshura flet pėr karakterin tonė...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: E qeshura flet pėr karakterin tonė...   28.04.11 4:22


Thonė se e qeshura tė zgjat jetėn, por ajo ka edhe disa veti tė
tjera. Ajo, pėr shembull, mund tė jetė njė tregues i karakterit tė
personit. Nėpėrmjet mėnyrės se si qeshin, mund tė zbulojmė disa anė tė
karakterit tė atyre qė kemi pėrballė. Ja se si...
Femrat
- Nėse njė grua, ndėrsa ėshtė duke qeshur, vė herė pas here gishtin e
vogėl te buzėt, ajo dėshiron tė jetė vetė nė qendėr tė vėmendjes…
- Nė qoftė se gjatė tė qeshurės bashkėbiseduesja juaj mbyll gojėn me
dorė, kjo do tė thotė se ajo ėshtė modeste dhe jo shumė e vendosur. Njė
grua e tillė e ka shumė tė vėshtirė tė qėndrojė nė shoqėri pėr shkak tė
hutimit dhe mungesės sė shkathtėsisė.
- Nė rast se njė grua, ndėrsa qesh, e hedh kokėn pas, ajo ėshtė e
pėrzemėrt, por paksa mendjelehtė, njeri qė beson kollaj. Ajo, nėn
ndikimin e ndjenjave dhe tė emocioneve, mund tė kalojė shpejt nė veprime
impulsive dhe s’para e dėgjon zėrin e arsyes.
- Nė rast se gjatė tė qeshurės njė grua vė dorėn shpesh te koka, kjo
tregon se ajo ka njė natyrė romantike dhe ėshtė ėndėrrimtare. Baza
racionale tek ajo, si rregull, ėshtė e dobėt.
- Kur femra, ndėrsa qesh, rrudh hundėn, kjo tregon se ėshtė tekanjoze dhe se humori i saj mund tė ndryshojė nga ēasti nė ēast.

Meshkujt
- Ata meshkuj qė e kanė zakon tė pėrmbahen edhe nė njė ambient ku ka
plasur gazi, si rregull, janė tė qetė, njerėz te tė cilėt mund tė
mbėshtetesh, pasi nuk tė lėnė nė baltė, janė tė ekuilibruar e tė
arsyeshėm. Kėta burra, zakonisht u qėndrojnė besnikė grave tė tyre, por
gratė mėrziten me meshkuj tė tillė dhe mund t’i tradhtojnė…
- Nė rast se njė burrė qesh me kėnaqėsi, lirshėm, veēanėrisht kur
hedh kokėn nga pas dhe picėrron sytė, dijeni se ai ėshtė paksa
mendjelehtė dhe shkon nga tė fryjė era. Nė jetė dhe sidomos nė
marrėdhėnie me gratė, ai mund tė tė lėrė nė mes tė udhės. Me njė njeri
tė tillė mund t’ia kalosh mirė, nė gaz e nė hare, por tek ai mos mbaj
shpresa se do tė tė dalė diku apo dikur pėr zot… Me tė ėshtė e kotė tė
lidhėsh marrėdhėnie serioze…
- Njė burrė qė shkulet sė qeshuri me zė, duke e hapur shumė gojėn,
zakonisht mund tė jetė njeri i dashur dhe i aftė pėr t’u bėrė “shpirti i
shoqėrisė”. Kėta meshkuj zakonisht janė shumė tė zgjuar, babaxhanė, por
nė planin intelektual, janė primitive dhe paksa tė palėēitur. Prej njė
njeriu tė tillė mund tė dėgjosh nė ēdo ēast njė anekdotė tė bukur, por
asnjėherė s’ka pėr tė diskutuar me ty dhe s’ka pėr tė dhėnė opinion pėr
njė libėr qė ka lexuar…
- Nė rast se bashkėbiseduesi yt, nė vend qė tė buzėqeshė, zgėrdhihet e
zbardh dhėmbėt, duke shtrembėruar buzėt nga e djathta, keni tė bėni me
njė njeri arrogant dhe tė paditur. Ai s’e ka pėr gjė tė gėnjejė dhe nė
momente tė caktuara mund tė tregohet arrogant e i egėr. Megjithėse kėta
meshkuj i kushtojnė rėndėsi pamjes sė jashtme dhe mund tė duken
simpatikė, ruhuni prej tyre...
- Nė rast se njė burri, gjatė tė qeshurės, i shkon buza nga e majta
nė tė djathtė, ky ėshtė njė njeri shumė i ndershėm, i rregullt, por nė
tė njėjtėn kohė, pedant. Megjithatė, tek ai mund tė mbėshtetesh. Njė
kavalier i tillė mund tė bėjė tė lumtur ēdo femėr…

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
E qeshura flet pėr karakterin tonė...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: LifeStyle-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a blog