Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Ēfar i bashkon meshkujt dhe femrat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Ēfar i bashkon meshkujt dhe femrat    28.04.11 4:24


Mė parė meshkujt kishin ngritur disa hipoteza mbi orgazmėn
femėrore, tė cilat seksologėt i kundėrshtojnė sepse nuk janė aspak tė
vėrteta. Sipas tre gratė nuk kanė fantazi tė veēanta seksuale.
Ndaji fantazitė e tua mė partnerin
Ėshtė e gabuar nėse edhe sot mbėshtetet ky mendim, pasi sipas
sociologėve femrat nuk e kanė aspak problem t’u tregojnė meshkujve se si
ndihen. Megjithatė, ka femra qė flasin nė mėnyrė tė hapur pėr dėshirat e
tyre, e megjithatė jo me partnerin. “Nėse meshkujt do tė dėgjonin ato
qė i rrėfejnė njėra-tjetrės, do tė ēmendeshin. E disa tė tjerė do t’ia
mbathnin”- shprehen sociologėt.
Si t’ia mbushėsh mendjen njė femre qė tė t’i tregojė ty fantazitė e veta
seksuale dhe jo mikeshave? Pėrgjigjja ėshtė e thjeshtė: Duke bėrė
pyetje. Fillo duke i treguar disa nga mendimet dhe fantazitė e tua.
Asgjė nuk ėshtė mė e efektshme sesa ky tregim i pikave tė tua tė dobėta,
kjo e bėn dikė tjetėr qė tė hapet mė lehtė.
Dėshirat nė ēift shpesh janė tė njėjta
“Disa meshkuj, duke u pėrpjekur tė jenė tė ndjeshėm dhe tė plotėsojnė
nevojat e partneres, mendojnė se seksi i shpejtė ėshtė i ndaluar”, thonė
seksologėt. E megjithatė ėshtė e rėndėsishme tė mėsohet se edhe femrat e
duan njė tė shpejtė. Kur burrat dhe gratė arrijnė tek tė tridhjetat,
ndryshon edhe nevoja dhe dėshira e tyre pėr fazėn pėrgatitore. Sipas
disa studimeve tė bėra, meshkujt e pyetur nga 35 vjeē e lart: se cila
ishte pjesa mė e mirė e njė marrėdhėnieje seksuale, shumica e tyre u
pėrgjigjėn: Faza parapėrgatitore.

Sa pėlqehet “agresiviteti”
Sė fundmi psikologėt kanė pranuar se nga pikėpamja seksuale, femrat nuk
janė shumė mė tė ndryshme nga meshkujt. Ashtu si edhe meshkujt shpesh
femrat pėlqejnė njė seks pa pėrkėdheli, shumė prej tyre madje pėlqejnė
edhe tė kapen me vendosmėri dhe me forcė nga partneri i tyre herė pas
here. Ėshtė mjaft i pėrhapur njė mendim se sensualiteti mashkullor ėshtė
brutal. Nė tė kundėrt, seksologėt mendojnė se seksi, duhet, dhe mund tė
jetė spontan dhe instiktiv nga ana e tė dy partnerėve. Edhe pse kjo
sjell rrezikun qė tė dy partnerėt tė mund tė veprojnė nė njė mėnyrė qė
mund tė duken si agresivė ndaj njėri-tjetrit. Ideja e njė mashkulli qė
pyet: “A tė pėlqen ta bėj kėshtu e dashur?” apo “Tė pėlqeu zemėr?” mund
t’i pėlqejė ndonjėrės, por nuk ekzistojnė prova qė kjo ėshtė ajo qė
preferojnė shumica e femrave.
Meshkujt dhe femrat tė ndryshėm nga natyra
Meshkujt nga natyra janė shumė tė ndryshėm nga femrat, pasi e kanė mė tė
lehtė tė marrin vendimin pėr tė kryer marrėdhėnie edhe pse kanė pak
kohė qė e kanė njohur partneren, dhe e vetmja dėshirė e tyre ėshtė qė tė
bėjnė performancėn mė tė mirė. Por ajo qė i bashkon mė shumė tė dyja
gjinitė, janė fantazitė dhe ėndrrat pėr seks. Tė ėndėrrosh nuk ėshtė
ndonjė e veēantė e madhe apo njė “pasuri”, por padyshim qė kanė sharmin e
tij. Pėr shembull njė mbidozė e ėndrrave tuaja nė dėshirėn pėr seks
mund tė bėnte qė ju tė pėrfshiheshit mė shumė gjatė aktit, por edhe mund
t’u largonte nga e dashura me tė cilėn po shoqėroheshit. Sipas
rezultateve tė studiuesve, meshkujt janė mė tė prirė se sa femrat qė tė
kenė ėndrra seksuale. Meshkujt duhet tė “kontrollojnė” dėshirat e tyre
duke ėndėrruar mė shumė nga sa duhet.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 27
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Ēfar i bashkon meshkujt dhe femrat    02.06.11 11:33

Sepse ngjajne nga ana fizike dhe morale kjo i bashkon :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
 
Ēfar i bashkon meshkujt dhe femrat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog