Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Fritura me katėr ngjyra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Fritura me katėr ngjyra    28.04.11 4:36Pėrbėrėsit pėr 6 persona:
- 300 g panxhar i kuq
- 250 g brokoli
- 250 g karota
- 200 g rrepė e selinos
- qumėsht
- miell
- vaj pėr skuqje
- kripė

Gatimi:
1. Pastrojeni brokolin dhe ziejeni me avull pėr 10 minuta.
2. Pritini karotat nė feta si sallam dhe gatuajini nė avull pėr 5-6
minuta, shtoni rrepėn e selinos tė prerė nė rripa dhe panxharin e prerė
hollė dhe lėrini tė gatuhen nė avull.
3. Hiqini nga avulli dhe vendosini zarzavatet nė tasa tė veēantė, lagini me gjysmė gote qumėsht e mė pas kalojini nė miell.
4. Skuqini zarzavatet, secilėn sipas tipit tė saj, nė njė tigan tė
thellė me shumė vaj tė nxehtė derisa tė marrin ngjyrė tė fortė.
Kullojini nė letėr kuzhine vajin, kriposini dhe servirini tė ngrohta nė
pjatė me vende tė ndara.
5. Gatimi shoqėrohet me verė tė athėt, tė fortė, aromė lulesh.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Fritura me katėr ngjyra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Arti dhe Kultura :: Guzhina/Receta Gatimi-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | Society and Culture | Celebrity, star | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a blog