Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Joga pėr gjumė tė mirė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Joga pėr gjumė tė mirė    28.04.11 4:51Provoni kėto 5 lėvizje rutine dhe qetėsoni trupin, shpirtin e
mendjen para se tė flini. Mė e bukura? Pėr ēdo pozicion mund tė pėrdoret
krevati!
Harroni tė numėruarin pėr t'ju, zėnė gjumi.
Qetėsim me kėmbėt ngritur
Koha: 0:00 : 2:00 minuta
• Uluni pėrballė murit tė dhomės (afėr kokės sė krevatit) me vithet rreth 20 cm larg murit.
Shtrihuni me kurriz e ngrini kėmbėt nė mur.
• Nėse ky qėndrim ju duket i vėshtirė, mundohuni t'i largoni vithet pak mė larg nga muri.
Nėse nuk ju pėlqen, afrohuni edhe pak mė afėr murit.
• Shtrijini duart anash trupit lirshėm, me pėllėmbėt drejtuar sipėr e
merrni frymė qetė; ndėrkohė ndieni tėrheqjen nė pjesėn e pasme tė
kėmbėve (kofshėve).

Rrotullime tė trupit me pėrdredhje
Koha 2:00 : 3:00 minuta
• Uluni nė shtrat me kėmbėt e kryqėzuara dhe nxirrni frymėn ndėrsa
vendosni dorėn e djathtė mbi gjurin e majtė e dorėn e majtė pas kockave
tė legenit.
• Rrotulloni lehtė nė tė majtė trupin.
• Ngulini sytė tek supi i majtė dhe qėndroni pak ashtu. Merrni frymė
thellė, mė pas kthejeni trupin nė qendėr dhe pėrsėriteni ushtrimin nė
anėn tjetėr .

Poza e perėndeshės sė natės
Koha 3:00 : 5:00 minuta
• Shtrihuni me kurriz me kėmbėt pėrthyer.
• Bashkojini shputat e kėmbėve dhe lėrini gjunjėt tė bien mbi krevat; kėmbė tė formojnė njė diamant.
• Lėshoni krahėt nė shtrat .
• Nėse ndieni sforcim, vendosni ndonjė jastėk nėn gjunjė.

Pozicion fėmijė
Koha 5:00 : 7:00 minuta
• Mbėshtetuni qetė mbi thembra.
• Pėrkuleni trupin pėrpara, duke e vendosur ballin mbėshtetur mbi krevat.
• Afrojeni kraharorin sa mė afėr gjunjėve, po u sforcuar dhe duke shtrirė krahėt drejt pėrpara.
• Qėndroni nė kėtė pozicion dhe merrni frymė thellė.

Pėrkuljet e fundit para gjumit
Koha 7:00 : 8:00 Minuta
• Qėndroni shtrirė me kurriz dhe pėrqafoni kėmbėt e mbledhura me gjunjėt afėr kraharorit.
• Kryqėzoni kyēet e kėmbėve dhe mbėshtillni tė dy krahėt rreth kėrcinjve me duart mbėrthyer.
• Merrni frymė dhe lėvizeni trupin sikur ngriheni; nxirrni frymėn ndėrsa shtriheni.
• Vazhdoni kėshtu pėr 1 minutė, mė pas shtrihuni, hapni krahėt dhe kėmbėt, qetėsohuni e
“Gjumė tė ėmbėl!"

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Joga pėr gjumė tė mirė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Sport :: Sport Fitnes-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog