Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Privatizimet, Shqipėria nė shitje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Goca
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 21
Registration date : 24/05/2011

MesazhTitulli: Privatizimet, Shqipėria nė shitje   25.05.11 12:57Kryeministri Sali Berisha u kerkoi anetareve te qeverise te kene si
prioritet procesin e privatizimit, per ta finalizuar ate deri ne fund te
ketij viti.

Kryeministri tha se do te shiten edhe
aksionet e shtetit ne te gjitha kompanite e privatizuara, si dhe kerkoi
rinisjen e shqyrtimit te termave financiare per privatizimin edhe te
INSIG-ut.

Ne fund te ketij procesi, qe sipas kryeministrit ndikon direkt ne luften
kunder korrupsionit dhe ne konsolidimin e ekonomise se vendit, shteti
do te kete ne zoterim vetem nje liste te reduktuar, por strategjike
pronash.

"Shqiperia do te kete si prone publike, digat e medha, shkollat,
spitalet, parqet kombetare, tokat pa pronar. Te tjerat do te jene
teresisht ne zoterimin, administrimin, menaxhimin e sektorit privat. Kjo
do ta beje ekonomine shume me konkurruese", tha Berisha.

Kryeministri tha se eshte ne proces privatizimi i rreth 1280 objekteve
ne pronesi shteterore dhe kerkoi te behet kujdes me te drejten e
pronareve te tyre te meparshem.

"Ne rastet kur keto kane pronar, do t’u respektohet teresisht e drejta e parablerjes", tha Berisha.

Qeveria po behet gati qe te jape me koncension, sipas pervojes
europiane, edhe mirembajtjen e autostradave, pasi sic tha kryeministri
Berisha shteti nuk ka kapacitete te mjaftueshme per mirembajtjen e tyre
ne gjendje optimale.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.YouGoDe.Org
 
Privatizimet, Shqipėria nė shitje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog