Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Ngjyrosja e kapakėve tė syrit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Ngjyrosja e kapakėve tė syrit    25.05.11 21:58


Pėr t’i dhėnė syrit mė hijeshi dhe bukuri pėrdoren mjaft teknika
dhe produkte kozmetike. Duhet thėnė se kėrkohet mjeshtėri pasi njė
pėrdorim i keq do ta shėmtonte pamjen tonė.
Disa preferojnė
pluhurat e ngjyrosur. Pėrdorimi i tyre ėshtė i njohur nga tė gjithė por
kėrkon disa minuta mė tepėr kohė pėr t'u pėrdorur sepse para tyre ėshtė e
domosdoshme qė kapakėt e syrit tė lyhen me krem i cili nė kėtė rast ka
funksion tė dyfishtė: mban tė butė syrin pėr tė lejuar njė shtrirje tė
mirė tė pluhurit dhe e ruan nga infeksionet.
Kjo kėshillė e specialistėve duhet mbajtur mirė parasysh pasi ka
mjaft vajza qė pėrdorin pluhurin pa krem dhe krijojnė kėshtu njė pamje
tė pakėndshme tė syrit.
Me sukses sot pėrdoret dhe lapsi pėr tė ngjyrosur pjesėn e kapakėve.
Lapsat janė tė ngjyra e tė ndryshme sipas dėshirės sė gjithsecilės. Por
edhe nė pėrdorimin e tyre vihen re gabime. Gabimi i parė qė bėhet ėshtė
ngjyrosja e gjithė kapakut. Nė fakt lapsi krijon bukuri dhe hijeshi tek
syri nė dhėnien vetėm tė njė vije tė lehtė sipėr qerpikėve.
Sot preferohet grija dhe kafja, po nė modė ėshtė shumė dhe pėrdorimi i
penelit tė zi. Vija e zezė sipėr qerpikėve i jep thellėsi syrit dhe e
bėn mė tė bukur paraqitjen. Zakonisht femrat qė dinė tė pėrdorin mirė
kėtė vijėzim duken disa herė mė sensuale se tė tjerat. Duhet thėnė se nė
pėrdorimin e kėsaj lloj teknike kėrkohet mjeshtėri pasi njė pėrdorim i
keq do ta shėmtonte pamjen tonė.
Njė rėndėsi e veēantė i kushtohet dhe hijeve qė duhet tė krijohen nė zonėn poshtė vetullės.
Kujdes:
Lapsi i syve duhet tė jetė gjithnjė me majė tė mprehtė.
Asnjėherė dora nuk duhet tė shtrėngohet gjatė lyerjes sė syve!
/Telegrafi/

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Ngjyrosja e kapakėve tė syrit    30.05.11 21:49

edhe nga moda ke nisur te marresh vesh yougode hahahahaha nice nice
une personalisht nuk perdor shume tone , por amam lapsat i perdor shume sidomos kuq, jehsil e blu

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Ngjyrosja e kapakėve tė syrit    02.06.11 22:04

Me pelqejne femrat qe nuk perdorin shume boje po ka lezet pak lehte jo shume Smile
kejla un postoj lajme info te ndryshme Smile se derisa nuk postoni ju femrat skam ca bej duhet me postu dhe un :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
kejla
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 831
Registration date : 09/09/2010
Age : 33
Location : shteti albania qyteti me i miri nga veriu

MesazhTitulli: Re: Ngjyrosja e kapakėve tė syrit    06.06.11 2:05

YouGoDe shkruajti:
Me pelqejne femrat qe nuk perdorin shume boje po ka lezet pak lehte jo shume Smile
kejla un postoj lajme info te ndryshme Smile se derisa nuk postoni ju femrat skam ca bej duhet me postu dhe un :P

e pranoj skam cfare bej ke te drejte dong

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


................Se lumi me i vogel ne fund
diku ne det shkon e prehet.......................

Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.al-forums.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ngjyrosja e kapakėve tė syrit    

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ngjyrosja e kapakėve tė syrit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Moda dhe Estetika-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog