Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Kuzhe nuk pranon gabimet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Kuzhe nuk pranon gabimet   09.06.11 0:12

Kuzhe nuk pranon gabimet
08/06/2011 20:40


Ka
mbėrritur nė Tiranė pėrfaqėsuesja kuqezi pas humbjes nė njė nga
ndeshjet e saj mė tė rėndėsishme pėr objektivat e ketyre eliminatoreve,
ku u mundėn nga Bosnje Hercegovina me rezultatin 2-0.


Trajneri Kuzhe
padyshim qė ėshtė ai qė mban mė shumė pėrgjegjėsi dhe nė fjalėt e tij
tė para thotė atė qė tė gjithė vumė re: “Nuk luajtėm mirė.”

“Nuk luajtėm mirė, por nė njė ndeshje nuk vendoset gjithēka nga njė
moment. Tė gjithė lojtarėt kanė pėrfunduar kampionatet e tyre rreth 20
ditė mė parė dhe nuk ishin nė nivelin e tyre mė tė mirė, ashtu si me
Bjellorusinė. Nuk mund tė themi se ēfarė nuk shkoi konkretisht pasi
mund tė ishte njė moment mungese pėrqendrimi. Nė pjesėn e parė ne
mbajtėm rezultatin 0-0, njė rezultat qė nuk ishte i keq, ndoshta po tė
vazhdonim ashtu nė pjesėn e dytė mund tė kishim rastet tona, por ne
bėmė gabime qė lidheshin me organizimin e lojės. Nuk dua tė flasw pėr
gabime individuale, por u bėn gabime prej mungesės sė pėrqėndrimit qė
sėrish na ndėshkuan. Tani qė ka pėrfunduar gjithēka mund tė jetė mė e
thjeshtė pėr tė gjykuar, por disa ndeshje ne i kemi luajtur shumė mirė
me njė sulmues dhe disa tė tjera po kaq mirė me dy sulmues”, ėshtė
shprehur Kuzhe.

Sa i pėrket orbjektivave tė rinj apo edhe ėndrrės pėr kualifikim, tė shumėpėrfolur pėrpara kėtij rezultati Kuzhe shton:

“Tashmė na duhet tė luajmė mirė nė ndeshjet e ardhshme e tė zhvillojmė
ndeshje tė mira si ajo qė luajtėm me Bjellorusinė. Ėshtė shumė e
vėshtirė tė mendojmė pėr tė ardhmen”, theksoi Kuzhe.

Ndėrkohė mbrojtėsi i pėrfaqėsueses kuqezi, Kristi Vangjeli si rrallė
ndonjėherė, pranon gabimin nė golin e parė duke u ndjerė fajtor, por qė
gjithsesi nuk ishte kjo ajo qė vendosi humbjen e Shqipėrisė.

“Nė pjesėn e dytė nuk ishim aq shumė ofensivė dhe pėsuam njė gol. Ishte
njė gabim pasi e mbaja unė lojtarin boshnjak tek goli i parė. Unė e
pranoj gabimin tim, por gjithnjė edhe kur fitojmė edhe kur gabojmė
gjithnjė mbėshtetemi nga ekipi. Shpresojmė qė nė ndeshjet e ardhshme tė
arrijmė objektivat tė gjithė bashkė”, tha Vangjeli.

Ndeshja e rradhės e pėrfaqėsueses kuqezi ėshtė miqėsorja me Argjentinėn
nė Buenos Ajres mė 20 qershor, e cila ashtu sic thotė dhe vetė trajneri
Kuzhe, do tė jetė njė shans i mirė pėr lojtarėt e rinj.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Kuzhe nuk pranon gabimet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Sport :: Lajme Sportive-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | Society and Culture | Celebrity, star | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Free blog