Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!   10.07.09 6:59

Duke marre parasysh kemi plot shtresa te
varfera, te mesme, te pasura, do te doja te dija se sa eshte lloji i
tyre ne sasi, ne nivelet e caktuara qe citova me perpara...?

Persa i perket asajt cka une mendoj, eshte se nuk ka ndonje zhvillim te
theksuar persa i perket ekonomise ne pergjithsi te vendit. Po veme re
se mese shumeti leku eshte perqendruar ne nje rreth te vogel vicioz te
disa individeve. Populli vazhdon akoma te vuaj duke pritur fundin e 15
diteshit qe mos ta gjeje me xhepa bosh. Rrogat jane skandaloze persa i
perket cmimeve te tregut. Tmerresisht te paperballueshme do doja te
thoja. Shteti nje gjakepires me i eger sesa privati. Taksat shume te
larta. Nje shumellojshmeri menyrash per te te marre leket ne formen
administrative. Nuk dihet pse i vene keto taksa as pse i mbledhin ato
dhe se ku shkojne keto. Per mendimin tim aspak skam vajtur ne te mire
te taksapaguesve dhe per te permbushur boshlleqet qe ata hasin dite pas
dite. Persa i perket infrastruktures, mungeses se ujit, mungeses se
dritave , dhe mungeses se higjenes... len shume per te deshiruar.
Mund te them qe dicka eshte e rregulluar dhe kete smund ta mohojme por
ama ne qytetet kryesore apo qendra kryesore banimi, por po te flasim
per zonat rurale ja kalojne edhe shkretetires se saharase nese do te
ishte nevoja.
Ehh cduhet te te shtoj me shume, te gjithe e dime qe ne plan te pare
per shqiperine eshte mungesa e ekonomise. Mos pasja dhe korrupsioni i
niveleve drastike. E per te mos vazhduar me tutje sepse nuk ja vlen
fare, do te gjeni plot e plot probleme sa per te diskutuar nete vere e
dimri.
UROJ TE BEHET ME MIRE por me shpresa te pakta jane.
Respektet e mia.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Portali i forumit-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com