Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Turqi, hyn ne fuqi ligji anti duhan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
aleks
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 203
Registration date : 28/03/2009
Age : 30
Location : Albania

MesazhTitulli: Turqi, hyn ne fuqi ligji anti duhan   20.07.09 5:57

Turqi, hyn ne fuqi ligji anti duhanTėrhequr mė 20 Korrik 2009


Ka
ndodhur ne shumicen e vendeve te Europes, por pak kujt ia merrte mendja
se do te aplikohej edhe ne Turqi. Qeveria ka vendosur te ndaloje
duhanin ne bare dhe restorante, pikerisht ne vendin ku konsumohet me
shume duhani dhe per me teper nargjileja. Me hyrjen ne fuqi te ketij vendimi turqit i bashkohen grupit te vende Europiane qe nuk e lejojne duhanpirjen ne vende publike. Kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan e ka cilesuar konsumimin e duhanit me te rende se terrorizmi. Sipas
ligjit me te ri pronaret e bareve dhe restoranteve do te gjobiten me
2600 euro ndersa 32 euro klientet qe konsumojne duhanin ne kundershtim
me ligjin.

Qeveria thote se numri i vdekjeve nga duhani eshte 100 mije vete dhe rreth 30 % e popullsise eshte duhanpirese.

Vendimi ka ngjallur reagime te forta, por tashme eshte i pakthyeshem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.YouGoDec.Com
 
Turqi, hyn ne fuqi ligji anti duhan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Mediat Shqiptare-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com