Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Poezi Dashurie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   27.01.09 22:49

Hape zemrėn tė hyj mbrenda
mbylle shpejt se u qmenda
dora shkruan zemra ndikon
ktheje letrėn nese mendon


Ndėgjo zemrėn time
po tė thotė tė vėrtetėn
se pėr ty jam gati
ta japė edhe jetėn

Me pare e pa pare
du njė vajz shqiptare
se parėt i kamė vetė
atėhere jamė mbret

Hape zemrėn dhe vajto
hape dritarėn dhe shiqo
hape letrėn dhe lexo
tė kamė nė zemėr mos harro

Malli pėr ty zemrėn ma kalli
eja te unė njė puthje ta fali
puthja ime e ėmbėl si qershi
kur tė mė puthish mua
e kupton fjalėn dashuri


Moa qaj zemra ime
s'dua ti shohė sytė me lotė
ti me pate nė dorėn tande
po nuk dite mem mbajt


Nė kalendar ditėt si shoh
unė vdes e ti jeto
si nuk frigohesh prej perendisė
ka me tė mallku zjarri dashuris


Dashuria ėshtė akullore
qė zemrėn ta freskon
por ėshtė edhe zjarr
qė zemrėn ta pervlon


Nėse ndahem nga ti
do tė qaj ditė e natė
do ta mallkoj nanėn
qė me lindi pa fatė


Buzėt ti afrova
zemrėn ta dhurova
e di qe s'gabova
qė nė ty u dashurova


Do tė puthi ėmbėl
qė gjatė tė mė kujtosh
nėse ndonjė herė largohesh
pėrsėri tė mė kėrkosh


Ti mė bėn akull
ti mė bėn zjarr
ti po mė mbyt
ti po mė ngjall

Kur bisedoj me tė dashurėn
krejt i harrojė
pa ty nuk vdes
as s'mund tė jetoj

Nė kėtė natė tė qetė
fryen njė erė e lehtė
e kujtoj tė dashurėn
por nė zemėr me vretė


Pse tė dua kaq shumė
unė as vetė se di
ndoshta me kanė dehur
puthjet qe mi dhurove ti


Zemra po mė qanė
shpirti po vajton
se larg Drenocit
Burimi po jeton

As tigri as luani
as deti as oqeani
as Drenoci nė pėrgjithėsi
nuk mund tė me ndajn nga ti

Dashuria ėshtė detė
e ē'do kush mund tė zhytet
por ai qe s'din te notoj
edhe mund tė zhytet

Shyqyr qė shkove
e qafen e thefsh
syt mos ti pafsha
e kurrė mos u kthefsh


Tė dua tė dua
deri sa tė vdes
sa mė do ti mua
pėrgjigjen e pres?


ē'ka donė me tė thanė
ē'ka donė me tė tregu
ē'ka donė mė tepėr
se fjalėn tė du

Dashuria fillon me puthje
e mbaron me lotė
ai qė e ka provu
mė nuk e duron dot


Nėse ke sy shiqom
nėse ke vesh ndėgjom
nėse ke shpirt sherom
nėse ke zemėr dashurom

Fjala ėshtė fjalė
besa ėshtė besė
mos mendoni vajza
se dashuria ėshtė interes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Pa ty   27.01.09 22:50

Pa ty

Pa ty bota e humb kuptimin,
pa ty dielli e humb shkėlqimin,
pa ty dita mė erėsohet,
pa ty nata nuk kalohet,
pa ty ėndra nuk ėndėrohet,
pa ty zemra mė helmohet!!!

VETMIJA

Nėse je i vetmuar,
nėse je nė mendime,
pyete zemrėn tėnde!
A e don zemrėn time?
E kam njė dėshirė,
ėshtė shumė e thjesht,
tė isha afėr teje,
tjetėr s'kisha desht!

TRADHTARE!!!

Tradhtare fajtore
s'meriton tė flas
por meriton pėrjetė
t'mallkoj e nė fund tė vras

si pate mėshirė
nga unė me u larguar
zemrėn time tė pa fat
rėnd e ke tradhtuar

do tė mallkoj pėr jetė
me lot tė pandarė nė sy
dhe kurrė s'do tė harroj
kėtė zezė e tradhėti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   27.01.09 22:51

Why did you have to do this?
You leave me hanging in the rain,
You make these promises and say you love me,
then you don't keep them and cause me pain.
There are times when I just hate you and I want to let you go,
There are things I want to tell you, but the words, they just don't flow.
Why do I put up with this? You're not the only one for me,
You take my love for granted,
then I get mad, you beg and plea.
The things we've been through, all the highs and the lows,
We seem to be parting, what will happen?..Who knows.
We can't keep this up, the charades and the games,
Everything's different now, there's just no more flames.
Those shivers and chills that I felt from your touch,
I long for that feeling, am I asking too much?
We've come to the end of this cliff we have climbed,
Now we have to decide...do we jump or stay behind?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi dashurie me foto   27.01.09 22:58

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Dashurie Me Foto   27.01.09 23:04


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Dashurie Me Video   27.01.09 23:05

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   21.03.09 7:58


Hewlett Packard iPAQ 614...
Dateianlagen:


Dashuria.jpg (47 kByte, 546 x 337 Pixel)
speichern


fjal_te_embla_dashurie.jpg (46 kByte, 546 x 350 Pixel)
speichern


lule_per_ty.jpg (33 kByte, 547 x 350 Pixel)
speichern


malkimi_per_dashurin.gif (293 kByte, 600 x 1.200 Pixel)
Anzeige optimiert für beste Darstellung.
Großansicht - speichern


poezi_dashurie.jpg (40 kByte, 547 x 349 Pixel)
speichern


per_ty_po_mendoj.jpg (35 kByte, 547 x 349 Pixel)
speichern


mos_ik_nga_e_verteta.jpg (38 kByte, 547 x 349 Pixel)
speichern


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   10.09.10 23:47Lamtumir

Edhe perse dua te jem nuk mundem dot…
edhe perse jam ne jete nuk mund te jetoj dot…
Linda me shpresen se nje dite do te vdes,
dhe po vdes per ta jetuar ate dite..
U edukova me endrra te bukura per jeten,
por ishte shume vone kur mesova te verteten
tradheti urrejtje e te tjera si keto,
nuk benin pjese ne endrrat e mia…
Enderroja gjithcka te bukur ,
por kurre nuk pashe bukuri…jetova
me mendimin se jeta eshte parajse,
pa ditur se kasha perfunduar ne ferr…
Te Dashurova me gjithe qenien time,
edhe perse dashuri nuk mora kurr…te
dhash forcen,ndjenjat,endrre,
te gjitha ti kushtova…se te deshta
dhe pa fund te dashurova.
Ishe jete per mua ,ishe drite ne syte e mi,
ishe zgjimi im per cdo mengjes,
ishe e vetmja pjese e jetes sime,
qe me jep kurajo dhe shprese.
Por une isha mekatari me I madh ne bote,
qe as ate qe dua smund ta kem dot prane..
ndoshta jam I denuar ne kete jete
qe te jetoj ne vetmi.
Por kurre jeta ime nuk mundem te jetoj pa ty.
Thelle ne zemer kam nje brenge,nga une valle
perse u largove???se ne shpirte me le mall !
dhe ne zemer shume me lendove.
Kujtoj kohen tone te zjarrte,
dhe premtimet mbreselenese…
se jane te vetmet kujtime ne kete jete,.
Nga njeriu I endrrave te mia qe e desha me te vertete !!
Me le shume kujtime dhe fjale te embla !!
Por dhe nje zgenjim te forte ne jete…
Kur me the se nuk je e imja dhe se nuk mund
te te kem…tani nuk me mbetet
gje tjeter per te thene ,
perveē fjaleve qe ti me mesove….
LAMTUMIRE PERGJITHMONE ZEMER !!!


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 27
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   14.09.10 4:58

Sa Fusha e male e mshefin dashurin tone, sa lumenje na bllokojn sa hapsire ne mes nesh ekzistojn! Me trup gjindem larg, me shpirt jemi bashk, nje zemer per ty eshte krijuar dhe vetem ty ta kam dhuruar! Te dua zemer e perjetshme.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 30
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   17.09.10 7:38

ehuuuuuuuuuuuuuu e gaz
10000 her te kam thon mos, i bo kaq te gjata keto poezit se nuk ti lexo njeri :P

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   18.09.10 5:40

Po elenita te drejte ke her tjeter do i bej me te shkurta poezit Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 30
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   20.09.10 9:00

bravo me ne fund zone men!!!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 27
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   21.09.10 5:04

Elenita, Gazi te mari shembull nga une e pe poezin time shkurter qarte pa gabime..SmileSmile Ka lezet ashtu..Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 30
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   21.09.10 5:28

ku eshte poezia jote re???skoma pa gjo une merzit

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 27
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   21.09.10 5:51

E ke lart asaj moj qe ke shkruar ti ehuu e gaz etj..e kam shkruar me te kuqe shife dhe shijoje..hihi:)Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 30
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   21.09.10 6:47

ahh kshu po!!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 27
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   21.09.10 8:25

Po Praa:)

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   01.10.10 3:03

amom mer asnjoni nuk shkrun naj poezi relaksuese >Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
elenita
OnLine
OnLine
avatar

Numri i postimeve : 455
Registration date : 10/07/2009
Age : 30
Location : Milano

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   01.10.10 7:36

un s'di!! merzit

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


Femer mos qaj kot, se tualeti yt vlen me shume se ai idjot!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.AlbStar.Tk
PrInCi
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 623
Registration date : 29/03/2009
Age : 27
Location : Elbasan

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   02.10.10 10:14

Kur 2 sy shikohen, kur 2 buze bashkohen, kur 4 kembe ngaterrohen atehere: 2 persona DASHUROHEN!

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,


http://wWw.al-forums.com


Kudo qe te jem,ne zemer do te kem.nuk e di sa gjat por jam i sigurt qe do jesh edhe per kte nat..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.al-forums.Com
Network
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 973
Registration date : 04/09/2010
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   03.10.10 0:00

elenita shkruajti:
un s'di!! merzit

te mesoj une

xsh
Ne nje nate me shi te prita une ty
te mblidhnim kanace bashke ne te dy
Te prita derisa doli hena
por e kuptova qe s'te linte nena Smile

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Tema Shoqerore :: Dashuria Seksi dhe pasion-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com