Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Gripi, hetim tamifluse se skaduar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Gripi, hetim tamifluse se skaduar   23.07.09 7:52

Gripi, hetim tamifluse se skaduarTėrhequr mė 23 Korrik 2009


Jane
nisur drejt Bukureshtit gjashte rastet e dyshuara nje dite me pare ne
mostrat e sjella nga tre rrethe te vendit per te konfirmuar nese jane
prekur nga virusi A/H1N1. (UPDATE)

Ministrja e
Shendetesise, Anila Godo ka inpektuar strukturat e ngritura ne
aeroportin e Rinasit nderkohe qe ka garantuar qe se shpejti mberrijne
10 mije doza tamiflu dhe po hetohet per sasine qe i ka kaluar data e
skadences.

“Jemi duke hetuar per kete ceshtje. Na kane thene se
nese jane ruajtur ne standartet e duhura, keto medikamente jane ende te
vlefshme. Gjithesesi jemi ne prokurim per sjelljen e 10 mije dozave te
tjera”, u shpreh Godo.

Autoritetet e shendetesise u bejne
thirrje qytetareve te kene kujdes ne perdorimin e ketij medikamenti,
pasi ka efekte anesore dhe kerkohet me doemos konsulenca e mjekut.

“Tamifluja nuk duhet perdoret ne asnje menyre pa rekomandimin e mjekut”, theksoi Godo.

Specialiste
te Institutit te Shendetiti Publik vazhdojne te grumbullojne mostra te
personave te prekur edhe nga gripi i thjeshte.

Ata shprehin
rezerva ndaj mostrave qe mbledhin mjeket e familjes neper rrethe pasi
vetem nje pjese e tyre i sjellin ato te sakta.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Gripi, hetim tamifluse se skaduar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs