Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Shqiptaret refuzojne vaksinen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 37
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Shqiptaret refuzojne vaksinen   30.12.09 5:18

Shqiptaret refuzojne vaksinenTėrhequr mė 30 Dhjetor 2009


Mbi
90 % e personelit mjekesor kane refuzuar vaksinen e gripit te derrit.
Por jo vetem kaq. Shume drejtore poliklinikash nuk kane pranuar as te
furnizohen me kete vaksine, e cila eshte e domosdoshme per te semuret
kronike.Drejtori i Institutit te Shendetit Publik, Alban Ylli deklaron
se edhe pse po behet presion per ta shperndare vaksinen te pjesa me e
riskuar, prape ka dyshime per perdorimin e saj, si dhe mungese
ndergjegjesimi nga qytetaret.Ne poliklinikat e kryeqytetit askush nuk
pranon te prononcohet mbi kete ceshtje, por ne bisede te lire thone se
vaksina eshte me deshire dhe ata nuk deshirojne ta marrin.Ylli shprehet
se ky virus do te qarkulloje ne vend edhe per gjate 6 javeve te
ardhshme ndaj keshillon marrjen e tij nga pacientet e semure
kronike.Nente persona kane humbur jeten nga gripi i derrit dhe mijra te
tjere jane prekur prej tij.Prej disa ditesh disa paciente te shkruar ne
sanatorium por edhe ne spitalin “Nene Tereza” jane ne gjende te rende.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Shqiptaret refuzojne vaksinen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Shtypi Ditės-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog