Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Katėr mėnyrat qė e bėjnė "tė ēmendur" partneren tuaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Katėr mėnyrat qė e bėjnė "tė ēmendur" partneren tuaj   29.01.09 2:53

Gruaja privilegjon aspektin global nė marrėdhėnie. Pėr tė ėshtė e rėndėsishme dashuria, shpirti, pjesėmarrja e ndjenjės nė njė raport nga ana e partnerit. Njė raport i zhveshur nga kėto elemente nuk ka kuptim pėr femrat. Pėr kėtė ėshtė e rėndėsishme njė "lojė" e nxehtė para ēdo akti. Por diēka qė mund tė jetė e kėnaqshme pėr njė femėr, mund tė jetė e bezdisshme pėr njė tjetėr. Edhe e njėjta femėr nuk ka gjithmonė nė kohė dhe vende tė ndryshme tė njėjtat dėshira apo bezdisje.
Si tė veprosh nė kėto raste?
Ėshtė e rėndėsishme qė tė realizosh njė mėnyrė tė veēantė tė prekuri, qė asaj t'i pėlqejė dhe ta bėjė tė ndihet mirė. Por kėto lėvizje nuk duhet tė pėrsėriten shpesh mekanikisht sepse bėhen monotone. Dhe kėto ndjesi njė femre i duhen falur jo vetėm gjatė njė raporti, por edhe nė momente tė ndryshme, nė mėnyrė qė ajo tė ndjehet vazhdimisht e dėshiruar nga partneri. Njė puthje e lehtė, njė fjalė e ngrohtė, pėrkujdesja nė momentin e duhur, vlejnė pėr tė krijuar njė atmosferė tė pėrshtatshme shpirtėrore tė femrės gjatė marrėdhėnies. Prandaj partneri mė i mirė ėshtė ai qė gjithmonė vėzhgon, kėrkon, eksploron teknika, pika tė ndjeshme tė partneres sė tij, pėr tė vepruar me to edhe nė situatat e nxehta nė ēift.
Puthjet
Mbi tė gjitha gabimi i madh i meshkujve nė disa raste duket tė jetė se ata shpesh nxitohen, harrojnė puthjet e pėrkėdheljet dhe nuk dedikohen ndaj pikave mė tė ndjeshme, sikur t'iu duhet tė nxitojnė pėr tė mbaruar shpejt sepse kanė diēka tjetėr pėr tė bėrė. Por kjo nuk ėshtė e vėrtetė. Mjafton qė tė dy partnerėt tė krijojnė njė atmosferė tė ngrohtė puthjesh e ledhatimesh, duke krijuar njė klimė tė pėrshtatshme pėr aktin seksual.
Prekja dhe sensualiteti
Masazhet, fėrkimet e shpinės, tė shputave tė kėmbėve, tė kokės, janė gjithmonė tė mrekullueshme dhe joshėse. Si pjesė tė procesit tė tė bėrit dashuri, kėto "teknika" mund ta bėjnė seksin mė tė
ngadaltė dhe mė sensual. Kur njė ēift ka probleme me seksin, mund tė zbulohet se ata janė fokusuar kaq shumė nė organet gjenitale tė tjetrit dhe nuk kanė lėnė kohė pėr tė mėsuar se si ta prekin dhe ledhatojnė me dashuri njėri-tjetrin nė tė gjithė trupin. Shumė burra janė mė tė fokusuar se gratė nė organet gjenitale dhe kėta kanė nevojė tė mėsojnė mbi kėnaqėsitė e tė prekurit.
Fantazitė
Pothuajse ēdo njeri ka fantazi ose nė formė imazhesh kalimtare, ose historish shumė tė detajuara, sidomos femrat. Ato shprehin atė ēka gjendet thellė nė ndėrgjegjen e njeriut, pjesė tė sė cilės duhen eksploruar dhe njohur. Mendimet dhe imazhet qė mbarten nė mendje mund tė provokojnė reagime tė forta fizike. Disa studiues seksologė pranojnė se truri ėshtė organi mė i rėndėsishėm qė jep kėnaqėsi seksuale dhe disa gra kanė pranuar se ato mund tė arrijnė nė orgazėm vetėm duke fantazuar. Nė fantazi mund tė jesh gjithēka qė imagjinon.
Seksi oral
Ndonjėherė seksi oral duket si forma mė intime e dashurisė. Pėr disa individė seksi oral ėshtė mė i sigurti pėr tė sjellė orgazmėn se shumė forma tė tjera tė tė bėrit dashuri. Gjithsesi, neve shpesh na ekziston ndjesia e turpit pėr "pjesėt tona private". Por rreziku i transmetimit tė HIV-it dhe AIDS-it apo ndonjė sėmundjeje tjetėr tė transmetueshme seksualisht vazhdon tė mbetet pengesa kryesore nė zhvillimin e seksit oral.
Stimulimi anal
Kėnaqėsia e njė femre mund tė realizohet nga njė partner i vėmendshėm, i cili mund ta stimulojė atė edhe duke prekur anusin me gishta, gjuhė, penis ose me ēfarėdo objekti tė hollė. Stimulimi anal mund t'i jepet dhe tė merret me njė partner femėr ose mashkull. Pėr shumė persona kjo ėshtė njė zonė shumė e ndjeshme seksualisht.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Katėr mėnyrat qė e bėjnė "tė ēmendur" partneren tuaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» [Opsioni tė Re] Hashtag # nė forumėt tuaj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Zonė e lirė + 18 :: Libido & Eros-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a blog