Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Kavaje, prag festash ne shtepine e te moshuarve Tėrhequr mė 30 Dhjetor 2009 Pritja e nje Viti te Ri ka sjelle edhe per te moshuarit e qendres se Kavajes caste te kendshme. 54 personat qe jetojne aty festuan pak dite me pare mberritjen e festave te fundvi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Kavaje, prag festash ne shtepine e te moshuarve Tėrhequr mė 30 Dhjetor 2009 Pritja e nje Viti te Ri ka sjelle edhe per te moshuarit e qendres se Kavajes caste te kendshme. 54 personat qe jetojne aty festuan pak dite me pare mberritjen e festave te fundvi   30.12.09 5:52

Shkurti, piku i infeksionit nga gripiTėrhequr mė 30 Dhjetor 2009


Numri
i personave te prekur nga gripi i derrit ka arritur ne mbi 380 persona.
Kater raste te prekura nga AH1N1, ndodhen ne gjendje te rende
shendetesore, ne terapi intensive. Sipas mjekeve, personat e shtruar ne
qendren spitalore universitare “Nene Tereza” dhe spitalin universitar
te semundjeve te mushkerive “Shefqet Ndroqi”, jane ne gjendje te rende
dhe te pandryshueshme. Ndonese muaji dhjetor shenoi numrin me te madh
te te prekurve nga virusi pandemik sipas Institutit te Shendetit Publik
dhe specialisteve te epidemiologjise, pritet qe fluksi me i madh i
perhapjes se virusit AH1N1 te jete ne muajin shkurt. Nderkohe qe numrin
me te madh te te prekurve nga gripi i zakonshem e shenoi muaji nentor.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Kavaje, prag festash ne shtepine e te moshuarve Tėrhequr mė 30 Dhjetor 2009 Pritja e nje Viti te Ri ka sjelle edhe per te moshuarit e qendres se Kavajes caste te kendshme. 54 personat qe jetojne aty festuan pak dite me pare mberritjen e festave te fundvi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Mediat Shqiptare-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com