Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Corovode, nje jave pa uje te pijshem

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Corovode, nje jave pa uje te pijshem   30.12.09 5:53

Corovode, nje jave pa uje te pijshemTėrhequr mė 30 Dhjetor 2009


Prej
nje jave, 8 mije banore te qytetit te Corovodes vuajne mungesen e ujit
te pijshem. Banoret ankohen se bashkia eshte shume indiferente ndaj
problemit te tyre dhe megjithese prefektura u con uje me nje
zjarrfikese dhe dy autobote, situata nuk mund te perballohet. Qytetaret
pohojne se po torturohen ne kete fundviti, pasi askush nuk e ve ujin ne
zjarr per ta. “Fondet derdhen po askush nuk interesohet se cfare behet
me to, pasi kemi gjashte muaj qe kemi te njejtin problem. Sa here qe
perroi i Guakut del nga shtrati prej reshjeve te shiut, ne thahemi per
uje te pijshem”, shprehen te revoltuar banoret. Nderkaq, mesohet se nje
perfaqesi e ketyre banoreve ka kerkuar takim me kreun e Bashkise se
Corovodes, Lefter Lame, ku i kane kerkuar qe te zgjidhe situaten, ne
rast te kundert ata kane kercenuar me protesta. Burime nga Bashkia
Corovode bejne me dije se kane filluar te nderhyjne nje grup
specialistesh ne tubacionin kryesor dhe mendohet se mengjesin e sotem
situata do te normalizohet.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Corovode, nje jave pa uje te pijshem
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Media dhe politika :: Onews Aktualiteti :: Mediat Shqiptare-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | Society and Culture | Celebrity, star | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com