Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Eliza magjike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
aNISa
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 89
Registration date : 28/03/2009
Age : 37
Location : London

MesazhTitulli: Eliza magjike   31.12.09 2:57Eliza magjikeEliza Hoxha nė bashkėpunim me kėngėtaren nga Shqipėria, Rosela Gjylbegu kanė arritur tė fitojnė zemrat e adhuruesve, por edhe te kėngėtarėve pjesėmarrės nė “Kėnga Magjike”. Kėngėtarja kosovare, e cila shumicėn e kohės sė saj e kalon nė studio, thotė pėr Rozė se ėshtė e kėnaqur me realizimin e kėsaj kėnge. Ajo shton se nėpėrmes kėngės tregon atė ēfarė ajo ka nė zemėr...

Qė sa kohė njiheni me Roselėn dhe a je e kėnaqur me bashkėpunimin?

Ka katėr vite qė njihem me Roselen dhe shoqeria jonė... sa mė shume jemi njohur, aq mė shumė ėshtė forcuar, duke parė pika kohezive si nė sensin e orientimeve dhe shijeve muzikore ashtu edhe nė sensin personal. Bashkėpunimi ka ardhur pikerisht si rrjedhojė e kėsaj dhe ėshtė diskutuar qysh vjet kur ishim te “Kėnga Magjike”... Unė jam shumė e kėnaqur qė kemi arritur t’i bashkėdyzojmė gjithė kėto dimensione nė njė kėngė dhe mesazh tė pėrbashkėt.

Me kėngėn “Rruga e zemrės” fituat edhe ēmimin kryesor tė “Kėnga Magjike 2009”. A e keni pritur?

Qė nga paraqitja jonė tek e diela shqiptare, komentet dhe urimet kanė ardhur gjithandej pėr kėngėn... Por, duke e ditur qė kėnga magjike sjell fituesin nga vet votimi i kėngėtarėve pjesėmarrės, kjo pune nuk dihet asnjėherė...Ndjesia ka ekzistuar pėr faktin se kishim njė kėngė me mesazh tė fortė dhe njė prezantim dinjitoz. Andaj para se tė fitonim miratimin e kolegėve, e bukura ishte qė ne unanimisht kishim edhe miratimin e publikut nė sallė dhe jashtė saj... Kjo ėshtė mė e rėndėsishmja , mė besoni....

Cili ėshtė mendimi juaj pėr kėtė festival?

Ėshtė festival qė tė bėn tė rritesh, tė shkėlqesh dhe tė formėsohesh bashkė mė tė ndėr vite...

Rozė: Pėr orkestrimin e kėsaj kėnge keni bashkėpunuar me njė kompozitor maqedonas. Si e vlerėsoni bashkėpunimin me kėtė kompozitor?

E vlerėsoj shumė, ngase ėshtė person shumė i hapur dhe tė lejon tė japėsh dhe t’i integrosh edhe idetė tua pėrbrenda kėngės, gjė qė krijon mundėsinė ta pesonalizosh kėngėn edhe mė shumė...

Keni shkruar edhe tekstin e kėngės “Rruga e zemrės”. Ēka keni menduar pasi e keni shkruar tekstin?

“Rruga e zėmrės” rrėfen pėr personalitetin e fortė tė njerėzve, tė cilėt patėn forcėn shpirtėrore t’i pėrballojnė sfidat jetėsore nė rrugėtimin e tyre pėr realizimin e ėndrrės dhe idealeve personale apo edhe shoqėrore...

Sa i besoni ju fuqisė sė zemrės?

I besoj , andaj dhe e kam shkruar tekstin...

Ēfarė risie do tė ketė nga Eliza pas fitimit tė kėtij trofeu?

Risitė e mia nuk lidhen asnjėherė me trofetė e fituara, por me nevojėn pėr tė thėnė atė ēfarė me preokupon pėrmes njė mediumi - ēfarė ėshtė kėnga...Express Roze
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.wWw.AlbStar.Tk
 
Eliza magjike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Thashetheme-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | Society and Culture | Celebrity, star | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog