Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Zigzaget e Tunės me Rilindin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Zigzaget e Tunės me Rilindin   13.01.10 21:31Kėngėtarja Altuna Sejdiu
–Tuna ėshtė pėrfolur se ėshtė ndarė nga i dashuri i saj, Rilind Reka,
por pas njė zėnke tė vogėl, ēifti janė pajtuar dhe menjėherė ėshtė
harruar e tėrė ajo ēfarė ka ndodhur, shkruan revista shqiptare
“Bluetooth”. Kjo ėshtė hera e dytė qė ndodh tė pėrhapen thashetheme pėr
ndarjen e Tunės nga Rilindi. Sė pari, ėshtė pėrfol se ēifti ishte ndarė
gjatė muajve tė verės, ku ishte thėnė se Tuna ishte ndarė nga i dashuri
pėr t’u bashkuar pastaj me ish-tė dashurin e saj nga “Skillz”.
Fundjavės sė kaluar, ēifti ėshtė parė orėve tė vona tė natės nė
kryeqytetin e Shqipėrisė, Tiranė dhe atmosfera mes tyre dukej mė se
harmonike. Ndėrkaq, Tuna nuk ka mė flokėt e gjatė si dikur. Ajo i ka
prerė kėtė herė deri te supet, por ama i ka qėndruar besnike ngjyrės sė
saj bionde.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Re: Zigzaget e Tunės me Rilindin   13.01.10 21:32

Altuna Sejdiu
Profili


Profesioni:

Kengetare
Datelindja:

-00 1988


Biografia

Emri: Altuna Sejdiu, 20 vjeē,5 vjet nė skenė, 2 albume nė treg, 15 ēmime tė fituara.


Gjithmonė ndryshe nė skenė. Joshėse edhe pse servir performancėn e
njė vajze tė fortė. Altuna Sejdiu, 20 vjeēarja nga Shkupi, qė njihet nė
Shqipėri njėsoj si nė Maqedoni e Kosovė me emrin Tuna, ka krijuar
imazhin skenik tė vajzės ēapkėne. Ėshtė duke pėrgatitur albumin e saj
tė tretė. E bindur se zotėron njė zė tė pazėvendėsueshėm, Tuna ka
arritur tė bindė edhe ata qė e dėgjojnė dhe e pėlqejnė... Asnjėherė nuk
mungojnė adhuruesit, qė mendojnė se nuk bėhet fjalė pėr njė bukuroshe
qė kėndon, por pėr zėrin e ritmit R&B, me fytyrė tė bukur.

Ka
nisur tė kėndojė qė fėmijė nė koncerte dhe kore shkollore. Pesė vjet mė
parė guxoi tė dalė nė skenė si konkurente dhe goditi vėrtet nė
shenjė.Mori pjesė nė Festivalin “Nota Fest” nė Shkup, dhe fitoi ēmimin
e debutueses me njė kėngė, qė jo rastėsisht titullohej “Guximi”. Tashmė
ēmimet qė radhit janė tė shumta. Por dhe titujt e kėngėvė kanė njė
tjetėr kuptim.

Ka debutuar nė Festivalin “Top Fest” me Jonida
Maliqin, njė kėngė mjaft e pėlqyer me titull “Forca e femrės”.
Pavarėsisht impenjimeve tė shumta me koncertet, qė organizon kudo ku ka
shqiptarė, Tuna ndjek studimet jo pėr muzikė por pėr Shkenca Komunikimi
nė “ New York University ” nė Shkup (Maqedoni). Ekstravagante nė skenė?
Po . Padyshim- thotė Tuna. Skena kėrkon ekstravagancė. Veshja e
pėrditshme nuk ndryshon shumė nga pasioni qė ajo ka pėr veshjet
sportive. “I dua veshjet, qė mė bėjmė tė ndihem rehat dhe qė nuk mė
shkaktojnė siklet si nė jetėn e pėrditshme, pse jo dhe nė skenė”, thotė
Tuna.


Manikina me emrin Tuna
Gjatėsia:1.70 Pesha :60
Ngjyra e syve: e gjelbėrt
Ngjyra origjinale e flokėve: bjonde


google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);


Shiko Video


Altuna Sejdiu - Bileta

Altuna Sejdiu - Testamenti

Tuna ft. Vig Poppa - E Boj Nxeht

Artikujt me te fundit :31/07/2008 : Tuna braktis tė dashurin

27/08/2008 : Zyrtarisht e fejuar?

17/10/2008 : Projekti surprizė!!!

03/11/2008 : Ndahet nga i fejuari

08/11/2008 : E vėrteta e ndarjes sime nga Merti Asllani

15/11/2008 : Shumė shpejt do mė ndiqni nė njė duet bombastik

07/02/2009 : Zbulohet miku i ri iTunės

16/02/2009 : Preferon sportet ekstreme

28/03/2009 : Zbulohet lidhja e re me djalin e ambasadorit

28/05/2009 : Tuna me kėnge tė re

05/06/2009 : Diplomon sė shpejti

08/06/2009 : Me tė dashurin nė plazhin e Golemit

03/09/2009 : Tuna, shumė seksi nė fotot e reja

04/09/2009 : Tuna hedh nė treg foto seksi dhe shkon nė Kubė pėr klip tė nxehtė

11/12/2009 : Tuna vazhdon karrierėn, por ndahet nga i dashuri...

21/12/2009 : Zigzaget e Tunės me Rilindin

21/12/2009 : Gabon mjeku i Tiranės, e diagnostikon me kancer, kėngėtarja e hedh nė gjyq

Foto
wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Zigzaget e Tunės me Rilindin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog