Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Pas dilemave vendoset Alban Skėnderaj dhe Miriam Ēani si ēifti prezantues i festivalit nė RTSH

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Pas dilemave vendoset Alban Skėnderaj dhe Miriam Ēani si ēifti prezantues i festivalit nė RTSH   13.01.10 21:34Do tė kėndojnė, do kėrcejnė por kryesorja ėshtė qė do prezantojnė,
arsyeja pse u vendos pėrfundimisht qė tė jenė ata prezantuesit e
edicionit tė 48-tė tė Kėngės nė RTSH. Pas diskutimit tė disa emrave pėr
tė qenė prezantues tė festivalit, organizatorėt kanė vendosur
pėrfundimisht qė drejtues tė jenė dy artistėt tė cilėt po jetojnė njė
bashkėjetesė nė Gjermani. Alban Skėnderaj dhe Miriam Ēani tashmė kanė
filluar provat me skenarin e Genc Ymeraj, ndėrsa pritet tė fillojnė
provat nė Pallatin e Kongreseve, ku do tė organizohet festivali nga
data 24-27 Dhjetor. Bisedimet me drejtuesit e TVSH-sė pėr tė qenė ata
prezantuesit e Festivalit tė Kėngės nė Radio Televizion, njė festival
qė ėshtė bėrė shumė i lakmuar vitet e fundit, pėr shkak se kėngėtarėt
synojnė Festivalin Evropian, ata i kishin filluar shumė herėt.

Pėr
ta kjo eksperiencė e re do tė ishte njė arritje edhe nė fushėn e
spektaklit. Pėr Albanin kjo do tė ishte hera e tij e parė, ndėrsa pėr
Miriamin mbase do tė ishte mė e thjeshtė. Ajo ėshtė e mėsuar me
prezantimin pasi aktualisht ėshtė moderatore e njė emisioni pėr tė rinj
nė televizionet gjermane. Njohja e saj me botėn e artit atje ka qenė
dhe njė mbėshtetje pėr Albanin, i cili e ka pohuar dhe vetė. Historia e
tyre e dashurisė ka nisur nė mars tė 2007, ku janė njohur nė njė
stacion treni nė Gjermani. Ata u pėrpoqėn ta mbanin tė fshehtė deri njė
vit mė parė lidhjen, kur vendosėn tė dilnin pėr herė tė parė nė publik
nė Tiranė. Arsyeja pasi ishin tė ftuarit specialė tė spektaklit tė
bukurisė “Miss Globe”. Nė fillim lidhja e tyre qarkulloi vetėm si
thashethem derisa Albani publikoi klipin e tij, ku shfaqej nė
bashkėpunimin e tij tė parė me bukuroshen Ēani. “Let me die with you”
ėshtė klipi i tyre i fundit qė kanė publikuar sė bashku, njė klip me
fabul dashurie.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Pas dilemave vendoset Alban Skėnderaj dhe Miriam Ēani si ēifti prezantues i festivalit nė RTSH
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog