Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Unė bėj jetėn qė shihni nė klipet e mia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Unė bėj jetėn qė shihni nė klipet e mia   13.01.10 21:36 


Alkimia mes tij dhe kėngėtareve nė klipe ndihet nga tė gjithė. Ashtu siē i takon njė reperi edhe ai i kėndon jetės reale. Nė kėtė intervistė tregon mė shumė rreth jetės qė bėn, thashethemeve nė lidhje me femrat, kundėrshtarėve nė muzikė, dhe surprizat e albumit tė ri qė pritet tė publikojė: 

Jemi nė dimėr, ėshtė stina e duhur pėr Getoarin, ku do e festosh ndėrrimin e viteve?

Po fiks stina e duhur pėr Getoarin.Unė dimrin e dua shumė dhe nuk mund t’i imagjimoj pushimet pa dėborė dhe ski. Natėn e parė dhe tė dytė tė ndėrrimit tė viteve do i kaloj nė Zvicėr, natėn e tretė nė Shtutgard( Gjermani) me shoqėrinė time.

Nė fakt duket sikur je fshehur, me ēfarė je duke u marrė?

Problemi ėshtė qė njerėzit janė mėsuar qė tė mė shohin shpesh, por unė si kėngėtar e kam zakon tė bėj pak pushim pėr t’u rikthyer me diēka tė re, njė kėngė qė godet. Por mund t’ju them qė jam duke punuar pėr albumin tim tė ri, qė do tė jetė shumė mė ndryshe se tė tjerėt nė tė gjitha kuptimet. Unė kam 13 vite nė skenė dhe kam pėrgjegjėsi mė tė madhe pėr tė sjellė risi nė muzikė. Deri tani bashkė me kolegėt, kemi filluar diskutimet pėr tė sjellė kėngė tė reja, dhe qė do tė mė pėrfaqėsojnė vėrtet.

Ke krijuar njė traditė tė bashkėpunimit me kėngėtaret femra, qė do tė thotė se keni bėrė klipe me shumicėn e kėngėtareve tė bukura. Kujt ia ke vėnė syrin kėsaj here?

Unė nuk ia vė syrin askujt (qesh). Po e di qė ėshtė krijuar njė ide e tillė pėr mua, por nė fakt nuk ėshtė kėshtu. Bashkėpunėtorėt i sjell vetė kėnga, dhe aktualisht ne jemi duke menduar bashkė me stafin se cila kėngėtare do tė jetė e pėrshtatshme, pėr njė nga krijimet e mia, qė po realizojmė. Grupi “Tingulli trent” ėshtė mė i vjetri nė muzikėn hip-hop, dhe do theksoja qė emri i kėngėtares nuk ėshtė diēka qė e mendoj nė fillim, por ėshtė kėnga qė e kėrkon si tė thuash.

Je komentuar shumė nė lidhje me femrat. Nė fakt kush ėshtė Getoari qė ti njeh?

Nuk e di saktėsisht se ēfarė flitet pėr mua, ku, dhe kur flitet, por do thosha qė jam njeri me personalitet timin, dhe kjo qė thoni ėshtė ēėshtje personale dhe vetėm e imja.

Flasim pėr muzikėn tuaj, ka komente nga repera tė tjerė se nė kundėrshtim nga kėrkesa e kėsaj rryme, kėngėt tuaja nuk bazohen nė histori personale. Ke koment?

Problemi ėshtė qė Getoari e ka jetėn reale tė tillė, qė ata nuk e kanė reale. E dyta ėshtė qė Getoari ka bėrė kėngė me histori tė tilla, nuk mund tė harrohen tė gjitha kėngėt kur shaheshin serbėt. Unė tashmė kam mbėrritur nė njė tjetėr nivel, qė askush nuk mund ta kuptojė nėse s’ėshtė nė nivelin tim.Kjo pėrgjigje vlen pėr tė gjithė ata qė mendojnė kėshtu.

Je tip konfliktual, kėshtu thuhet tė paktėn?

Jam impulsiv, por nuk e besoj konfliktual.

Me ēfarė syri i sheh tė rinjtė qė i hyjnė muzikės hip-hop tani?

Unė s’kam asgjė kundėr talenteve tė reja, pa marrė parasysh se nė cilės trevė shqiptare i takojnė. Jam i gatshėm pėr t’i ndihmuar nė ēdo aspekt.

Sa ėshtė mosha e njė hip-hop-sti, deri kur mund tė vazhdosh tė kėndosh?

Nė fakt ėshtė njė problem qė ne ndeshemi pėr herė tė parė, megjithėse nė Amerikė ka dhe repera 60-vjeēarė. Ndaj do thosha qė mbase nuk mund tė vihen kufij.

Kosova sapo ka lėnė pas fushatėn politike, ku kėngėtarėt janė pėrfshirė nė koncerte ashtu si dhe ti. Cilat janė bindjet e tua politike?

Po gjatė fushatės unė kam kėnduar pėr Lidhjen Demokristiane tė Kosovės (LDK-nė), por s’ka asnjė lidhje me bindjet e mia politike. Nuk jam i angazhuar nė bindje. Kėrkoj standarde nė politikė, por nuk ėshtė fare e rėndėsishme, se nga cila parti duhet tė jem.

Shumė artistė tė Kosovės nė kėtė periudhė tranzicioni janė joshur nga politika, pra janė pėrshirė nė tė. Ti ke ambicie tė tilla?

Jo, nuk kam. Pas kaq vite karrierė muzikore dhe nėse njė ditė do vendos tė heq dorė mund tė merrem me gjithēka tjetėr, por vetėm me politikė jo.

Shumė ėshtė folur pėr Hanėn, ē’mund tė thuash mė shumė rreth lidhjes suaj?

Ėshtė ēėshtja ime private pėr tė cilėn nuk mund tė them asgjė mė shumė nga ēfarė ėshtė thėnė deri tani.
PanoramaPlus

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Unė bėj jetėn qė shihni nė klipet e mia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog