Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Do tė realizojė njė film aksion tė tijin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Do tė realizojė njė film aksion tė tijin   13.01.10 21:37


Pasi provoi aktorin nė filmin me metrazh tė gjatė “Farmakon” i
regjisorit Joni Shanaj, nė njė rol kryesor me Olta Gixharin, Klevis
Bega i njohur si Kastro Zizo do tė realizojė njė film artistik
personal. Themi personal pasi ai do tė jetė vetė autor i skenarit dhe
regjisė nė njė film artistik, xhirimet e tė cilit pritet tė fillojnė nė
janar dhe do tė realizohen nė Vojvodinė. Kastro nuk ka preferuar tė
japė detaje mė shumė, por ajo qė dihet deri tani ėshtė se bėhet fjalė
pėr njė film aksion, pėr tė cilin ėshtė duke pėrzgjedhur kastin e
aktorėve. Ndėrkohė vetėm pak javė mė parė, ai ishte nė Ēeki pėr filmin
Serbo-Maqedonas-Ēek me titull “Pilivesa”, ku kishte rolin e njė vrasėsi
serial.

Ngjarjet e filmit zhvilloheshin nė Ballkan dhe
trajtohen ēėshtje tė trafikimit tė qėnieve njerėzore. Kjo ishte prova e
dytė qė Kastro tė shijonte eksperiencėn e kinemasė. Ishte njė sugjerim
qė iu bė regjisorit Dejan Gologic, nga miku i Kastros, regjisori i
njohur i klipeve muzikore tė momentit, Aleksandr i Maqedonisė. Ajo qė i
ka pėlqyer te Kastro ka qenė plastika, pasi e zgjodhi mes shumė
aktorėve tė huaj gjatė njė kinoprove qė zgjati katėr ditė. Ndėrkohė qė
pėrsa i pėrket muzikės, nuk dihet se cila do tė jetė njė kėngė e re e
tij, pas kėngės “I penduar” me tė cilėn konkurroi nė “Kėnga Magjike”,
dhe ku fabula e shkruar nga Pirro Ēako, bazohej nė jetėn e tij
personale drejtuar bashkėshortes sė tij.PanoramaPlus

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Do tė realizojė njė film aksion tė tijin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog