Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Pagesa marramendėse pėr Vit tė Ri, 30000 euro pėr tė kėnduar tri net nė disko

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Pagesa marramendėse pėr Vit tė Ri, 30000 euro pėr tė kėnduar tri net nė disko   13.01.10 21:38Pas pjesėmarrjes tek “Kėnga Magjike”, ajo filloi turin e koncerteve nėpėr disa vende jashtė Kosovės, duke pėrgatitur kėshtu befasi tė reja pėr fansat. Rikthehet nė Kosovė, duke qenė pjesė e xhirimeve televizive tė cilat bėhen me rastin e Vitit tė Ri nėpėr televizione. Kėngėtarja Adelina Ismaili do tė jetė prezente nė shumė emisione tė tilla por edhe nėpėr xhirime tė DVD-ve qė bėhen nga produksionet muzikore. Pikėrisht nė ditėlindjen e saj mė 14 dhjetor ajo ishte pjesmarrėse nė evenimentin e “Zhurma Show” duke u shpėrblyer me shumė ēmime tė rėndėsishme.

 Ajo edhe njėherė tregoi se ėshtė njė ndėr emrat mė tė spikatur tė show biz-it vendor, duke thyer rekord nė shumė aspekte nė karrierėn muzikore. Po ku do tė kėndojė Adelina pėr Vitin e Ri? Nė disa numra mė herėt tė “Panorama plus”, treguam se kėngėtarja do tė paraqitet nė njė nga diskotekat mė tė mėdha shqiptare nė Zvicėr. Por jo vetėm kaq, pasi ajo ka tė aranzhuara shumė koncerte dhe pėr tre net me radhė do tė paraqitet nėpėr vende tė ndryshme atje. Natėn e parė nė njė ambient familjar nė njė restorant luksoz nėn organizimin e “Rinora4” deri nė orėn 00.00, ajo sė bashku me disa kėngėtarė tė muzikės popullore, do tė argėtojnė publikun nėn ritmet e muzikės shqipe, kurse diku pas mesnatės do tė fillojė argėtimi nė diskon “Rinora 4” edhe atė deri nė orėt e para tė mėngjesit. Natėn e dytė, ajo do tė paraqitet edhe nė diskon “W-Club”, duke kėnduar pėrkrah disa emrave tė tjerė tė estradės mes tė cilėve, Genta Ismajli, Blero, Zajmina Vasjari, Valton Krasniqi, Dafina Zeqiri, etj.

 Por sa do tė kushtojė gjithė ky angazhim i Adelinės atje? Duke u cilėsuar si kėngėtarja mė e paguar e estradės pėr momentin, sipas fjalėve qė shkruhen nė internet thuhet se vetėm tek “Rinora 4”, Adelina pėr njė mbrėmje do tė paguhet diku rreth 10.000 euro. Ēmime tė ngjashme tė paraqitjeve atje, kėngėtarja ka pasur edhe mė herėt, pasi flitej se ajo nėpėr disa organizime ėshtė paguar diku nga 8.000 deri nė 10.000 franga zvicerane. Duke ditur standardet e larta nė diasporė, kuptohet se estrada atje paguhet mė shtrenjtė se sa nė Shqipėri, Kosovė e Maqedoni. Por, edhe kėtu tek ne kėngėtarja nuk ngelet keq, pasi nė disa mbrėmje ajo ėshtė paguar diku rreth 5.000 euro, kurse vetėm pėr hyrjen disa minutėshe nė “Big Brother Albania” edicioni i parė, Top Channel ka paguar kėngėtaren me 3.000 euro.

Dhe duke u bazuar nė gjithė debatet qė bėheshin nėpėr emisione tė ndryshme rreth pagesave tė kėngėtareve, pėrsėri del qė kėngėtarja mė e paguar ėshtė Adelina Ismaili. U pėrfol se ekziston njė rivalitet dhe xhelozi e fortė nė estradė mes kėngėtareve pikėrisht shkak i konkurrencės sė fortė, por Adelinėn si duket asnjėra nuk mund tė mposhtė sa u pėrket pagesave. Nė anėn tjetėr duke kalkuluar me shifrat e pagesave na del qė pėr tre net paraqitje nė Zvicėr, kėngėtarja do tė fitojė hiē mė pak se 30.000 euro, shifėr kjo e lartė qė deri mė tani nuk e ka arritur ndonjė kėngėtar shqiptar. Adelina tashmė mund tė krahasohet edhe me yjet e ish-Jugosllavisė nė lidhje me pagesat pasi kėngėtarja shumė e njohur kroate Severina pėr tė njėjtin honorar do tė kėndojė nė qytetin e Kumanovės nė Maqedoni. U munduam tė kontaktojmė kėngėtaren pėr tė konfirmuar kėto detaje, por pėr shkak tė angazhimeve tė shumta ajo nuk ishte nė disponim pėr tė dhėnė ndonjė prononcim.PanoramaPlus

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Pagesa marramendėse pėr Vit tė Ri, 30000 euro pėr tė kėnduar tri net nė disko
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog