Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Rovena pa tė brendshme nė kalendarin 2010

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Rovena pa tė brendshme nė kalendarin 2010   13.01.10 21:41Nganjėherė ajo qė duket nė sipėrfaqe nuk arrin tė na tregojė shumėēka nga brendėsia e saj. Nė rastin konkret, ne kemi disa foto tė kėngėtares Rovena Stefa, me tė cilat ka vendosur tė realizojė njė kalendar pėr vitin 2010, por nuk mund ta imagjinojmė se si janė realizuar ato. Disa prej atyre fotove, ku Rovena pėrshfaq gjithė sensualitetin e saj me veshje transparente dhe pa tė brendshme, nuk janė bėrė nė njė ditė tė nxehtė vere, por vetėm pak ditė mė parė tek Liqeni Artificial i Tiranės, ku temperatura ishte 10 gradė.

Duke qenė shumė e impenjuar me koncerte kryesisht jashtė vendit, kėngėtarja e kishte shtyrė pafund projektin e saj, qė konkludonte nė njė kalendar, aq sa pėrfundoi qė fotot mė tė zhveshura t’i realizojė nė ditėt mė tė ftohta tė dimrit. Fotografi kosovar Nexhat Berhami e fotografonte Rovenėn pėr herė tė parė, por kėndvėshtrimi i tij ka bėrė qė Rovena tė ketė nė arkivėn e saj disa foto shumė tė veēanta. Megjithatė ajo ka preferuar qė nė kalendar tė ketė foto tė disa fotografėve si Fadil Berisha dhe Feliks Bilani. Gjithsecili ka arritur tė tregojė njė Rovenė ndryshe ku fashioni, sensualiteti, ekstravaganca, klasikja duket sikur rrinė shumė mirė krah njėra-tjetrės.

Nexhati ka arritur tė tregojė Rovenėn njė natyrė poetike, nė paqe me veten. Fotot e realizuara prej tij mund tė ishin fare mirė kopertina novelash, me nota paksa dramatike. Mė pas po ky fotograf guxon tė risjellė Krishtin nė disa foto tė Rovenės me veshje tė bardhė e tė gjatė, shumė melankonike dhe me njė fytyrė ujė e sapun. Kėngėtarja tregon se Nexhati duke qenė vetė model, pėrveēse fotograf, di tė jetė kreativ me aparatin e tij dhe tė nxjerrė mė tė mirėn nga shkrepjet qė bėn.

Kėngėtarja ka vendosur qė kėtė set fotografish ta vendosė nė njė kalendar dhe ėshtė hera e parė qė kjo kėngėtare realizon njė tė tillė. E pyetur pėr fotot dhe pėr sensualitetin qė ato pėrcjellin, kėngėtarja tregon se do t’i kishte pėlqyer tė kishte edhe foto mė seksi, por mentaliteti i shqiptarėve nuk ėshtė akoma i pėrgatitur pėr foto tė tilla, aq mė tepėr pėr njė kalendar qė hyn nė njė familje dhe mbahet njė vit nė mur. Pastaj Rovena Stefa ka eksperiencėn e freskėt me klipin “Mall”  i cili u bė objekt diskutimi nė kohėn qė doli pasi shqiptarėt brenda dhe jashtė vendit ishin shprehur se klipi ėshtė shumė erotik dhe nuk mund ta shohin lirshėm nė familje.

Kjo mbase ka qenė kėmbana e alarmit pėr Rovenėn qė tė mos tentojė mė shumė drejt evidentimit tė anės sė saj seksuale, qoftė edhe nė njė kalendar. Kjo nė fakt do tė tingėllonte shumė e prapambetur si ide nė ēdo vend perėndimor ku personazhet vip, femra tė bukura dhe tė famshme, zhvishen edhe nudo para aparatit tė njė fotografi. Madje njė femėr nė karrierė, e ndjen si obligim qė tė ketė njė kalendar me foto tė tilla. Ndėrkohė, mesa duket tek ne nuk ka arrdhur akoma momenti, ashtu si pėr shumė gjera tė tjera dhe shembulli i Rovenės flet qartė pėr kėtė fakt.PanoramaPlus


wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Rovena pa tė brendshme nė kalendarin 2010
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog