Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, Vendi i duhur pėr tė gjithė shqiptarėt anembanė. Diskutime tė ndryshme rreth shoqerisė dhe tema tė tjera.
 
ChatForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiGallery mIRC ScriptsAlbania Chat MOTI  Filma ShqiptarTop Albania Radio

Chat Shqip - Bisedo Shqip - chat shqip , albania chat , chato ... | Albania Chat Mibbit - Webchat - Java IRC - Online Chatt

Share | 
 

 Jonida, vajza qė u rrit nė skenėn e kėngės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YouGoDe
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 2345
Registration date : 06/08/2008
Age : 38
Location : YouGoDe.Org

MesazhTitulli: Jonida, vajza qė u rrit nė skenėn e kėngės   13.01.10 21:48


E ideuar qė nė gjenezė nga prindėrit e saj pėr t’u bėrė e tillė, admiruese e grupit “Spice Girls” nė adoleshencė me hitin “Viva Forever”, e sigurt pėr atė qė ka arritur nė kėngė dhe jetėn private, nė kėtė ditė feste e gjejmė tė lėvizė me makinėn e saj rrugėve tė Tiranės, duke ndjekur ritualin e ditės.  Bėhet fjalė pėr kėngėtaren Jonida Maliqi. Mėsojmė sė prej pak kohėsh ka hapur biznesin e saj privat, i cili i rrėmben njė pjesė tė mirė tė ditės, por pjesė e hobeve tė saj janė teatri dhe letėrsia, pasione kėto nė funksion tė kėngės. Ka dalė nė skenė qė nė moshėn 9- vjeēare nė festivalet pėr fėmijė, ndėrsa skenėn e madhe tė aktiviteteve tė rėndėsishme e ngjiti 4 vjet mė vonė pėr tė njohur vetėm suksese. Alfred Kaēinari, njėri prej kompozitorėve tė saj dhe mik i familjes, e kujton nė kėtė mėnyre Jonidėn e vogėl.

“Gjithmonė ka qenė njė fėmijė i kujdesur qė shoqėrohej nga mamaja, pastaj nxėnėse e liceut artistik”. E destinuar pėr tė mos u prezantuar gjithmonė njėsoj, me profile qė gjithmonė befasojnė publikun, i gjithė ky sharmė pėr Kaēinarin buron nga njė ‘veti’ qė Jonida tashmė e gėzon. “Tendenca e saj pėr tė ndryshuar shihet, por gjithmonė ajo kėrkon tė respektojė formimin e saj, mėnyrėn e jetesės, vendin ku ėshtė rritur”, shton Alfredi. Nesėr pritet tė jetė e ftuar nė njėrin nga aktivitetet mė tė rėndėsishme tė fundvitit nė kryeqytet, i duhet njė dukje e veēantė dhe pėr kėtė e ndihmon ajo qė rri pas “iniciativave provokuese” nė dukjen e Jonides, Ema. Tashmė ėshtė e martuar, por Jonida gjen pak kohė pėr shoqen e saj Xheni. Njė kafe me tė, pėr Joniden, ėshtė relaksuese. “Ėshtė shumė e ndjeshme pavarėsisht se duket natyrė tjetėr. Preket edhe nga fjalėt apo thashethemet. Flasim pėr shumė gjėra bashkė”, pohon Xheni. Thotė se nė momentin qė u martua mendoi pėr tė dy. Pėr tė, koha e dashurisė dhe pavarėsisė nuk ekziston mė, pėr tė tani e rėndėsishme ėshtė familja dhe unifikimi nė ēift.

wWw.Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar,Albanian CHAT, Kosova CHAT, Albania Chat, Dashuria CHAT, Free CHAT, Adult CHAT Room, Shqiperia Chat, Albanian Chat Rooms, Tirana CHAT, Albanian Singles, Adult Chat Room, Muzik SHQIP, Mp3 Shqip, Albanian Music, Filma Shqip, Humor Shqip, Chat Shqip, Horoskopi Shqip, Lajme Shqip,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://wWw.yougode.Org
 
Jonida, vajza qė u rrit nė skenėn e kėngės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Al-Forums.Com ™ - Discussions. Forum Virtual Shqiptar, :: Lifestyle :: Show Bizz :: Vipat Shqiptar-
Kėrce tek:  


Copyright Al-Forums.Com ™ © 2011 |yougodec.com
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com